Zavrieť

Porady

výpis zo zdravotnej dokumentácie

Dobrý deň,
od septembra začínam v novej práci, kde ma požiadali o výpis zo zdravotnej dokumentácie - nie celú zdravotnú kartu. Lekárka však tvrdí, že to nie je jej povinnosť a poskytla mi len celú zdravotnú kartu. Neviete mi niekto poradiť, čo s týmto problémom? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    Zamestnávateľ nie je oprávnenou osobou nahliadať do výpisu zo zdravotnej dokumentácie a už vôbec nie do zdravotnej karty. Inak poskytovateľ zdravotnej starostlivosti je povinný na základe písomnej žiadosti poskytnúť výpis oprávneným osobám (napr. prísl. orgánu na soc.účely, prísl. orgánom v prípade prac. úrazu a choroby z povolania, súdu a pod. uvedených v zákone.)

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    GabiZ, lujza.j, truch, danushka, zdenka131, Kabaka123
    6

    BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

    BXLmiami
    Zamestnávateľ sa chce vyhnúť plateniu za lekársku vstupnú prehliadku a zároveň mať papier o Vašom zdravotnom stave,tak chce výpis.Ale lekári vedia o čo ide,takže to nespravia.Nie je to ich povinnosť.

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    BXLmiami Pozri príspevok
    Zamestnávateľ sa chce vyhnúť plateniu za lekársku vstupnú prehliadku a zároveň mať papier o Vašom zdravotnom stave,tak chce výpis.Ale lekári vedia o čo ide,takže to nespravia.Nie je to ich povinnosť.
    Máš absolútnu pravdu. Žiadny zamestnávateľ si nemôže nárokovať, aby mu zamestnanec doniesol od lekára výpis zo zdravotnej dokumentácie, má nárok jedine na vstupnú lekársku prehliadku.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    JankaO Pozri príspevok
    Zamestnávateľ nie je oprávnenou osobou nahliadať do výpisu zo zdravotnej dokumentácie a už vôbec nie do zdravotnej karty. Inak poskytovateľ zdravotnej starostlivosti je povinný na základe písomnej žiadosti poskytnúť výpis oprávneným osobám (napr. prísl. orgánu na soc.účely, prísl. orgánom v prípade prac. úrazu a choroby z povolania, súdu a pod. uvedených v zákone.)
    Presne tak, takéto požadovanie údajov zo zdravotnej dokumentácie by bolo pre zamestnávateľa protiprávne, takže na jeho požiadavku nepristúp, ak na nej trvá, povedz mu, že koná nezákonne.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Zuzana Černá Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    od septembra začínam v novej práci, kde ma požiadali o výpis zo zdravotnej dokumentácie - nie celú zdravotnú kartu. Lekárka však tvrdí, že to nie je jej povinnosť a poskytla mi len celú zdravotnú kartu. Neviete mi niekto poradiť, čo s týmto problémom? Ďakujem.
    A načo je zamestnáv. výpis zo zdravotnej dokumentácie? Veď úplne stačí vstupná prehliadka.

    výpis zo zdravotnej dokumentácie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.