Zavrieť

Porady

neplnenie si vyzivovacej povinnosti v plnej vyske a pravidelne

Ahoj,

potrebujem Vasu radu ako na nezodpovedneho byvaleho manzela.

Minuly rok v oktobri nadobudol rozsudok o zvysenom vyzivnom na malolete dieta pravoplatnost. Je v nom zapocitane aj zrocne vyzivne, kedze sa povinny takmer rok nebol schopny dostavit na sud.
Mesacne ma platit 150€, ale on stale posiela staru sumu 116, 18 €.
Vzdy po troch mesiacoch mi prinesie 100 €, nie 101,46 €ako by mal.
Tento mesiac mi po bratovi poslal len 60 €, napriek tomu, ze dlzna suma je 101,46 €.
Vzdy mi da peniaze na ruku, nikdy nema doklad ani svedka, ze mi peniaze dal, okrem dvoch pripadov, kedy mi peniaze priniesol jeho brat.
O dieta sa nezujima, ma 5 rokov a tento piatok videlo svojho otca na svoju ziadost prvy krat, i to sme dohadovali dva a pol tyzdna, lebo si nevedel najst cas.

Vyhrazanie nepomaha, na exekuciu je dlzna suma mala.
Chcem mu nechat zobrat vodicsky preukaz.
Pre neho to bude najvacsi trest, kedze ho potrebuje k vykonavaniu svojho povolania.
On si vobec neuvedomuje, ze pre mna je tento jeho pristup platenia neprijatelny a sposobuje mi financne problemy.

Poradte mi prosim, ako mam postupovat.

Dakujem
Usporiadat
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Aj malá suma je exekučne vymožiteľná,
a bude mu príkladom, že má platiť pravidelne.
Ak exekútor od neho vymôže cca 45 eur ale trovy exekúcie zaplatí možno 200 eur tak sa obačí skôr, že treba platiť včas a v správnej výške.
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
lilly.01 lilly.01

lilly.01 je offline (nepripojený) lilly.01

No, hej, ale ja neplatim exekutorovi nic? Lebo teraz som vo financnej nudzi, nemozem si dovolit dat mimo rozppocet ani 10€

Nevies poradit ako s tym vodicakom?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

lilly.01 Pozri príspevok
No, hej, ale ja neplatim exekutorovi nic? Lebo teraz som vo financnej nudzi, nemozem si dovolit dat mimo rozppocet ani 10€

Nevies poradit ako s tym vodicakom?
Exekútor od neho bude mať zaplatené, aj s vodičákom aby mu ho vzali musíš ísť za exekútorom. Takže to máš zajedno. Musíš požiadať exekútora aby dal návrh na súd na vzatie VP, myslím že menej komplikované je ísť za ním a žiadať exekučne aby mu strhával mesačne výživné + dlžobu čo mu vznikla na nedostatočne platenom výživnom.
Ak to súd schváli tak ex bude posielať peniaze exekútorovi a on tebe, a samozrejme exekútorovi bude ex posielať viac ako 150 eur, ako odmenu exekútorovi takže to exa výjde drahšie.

Upozorni ho aby do nejakého dátumu vyrovnal všetky pozdlžnosti na výživnom ( vyčísli čo Ti dlhuje ), lebo to posunieš exekútorovi a ak neuhradí tak to daj exekútorovi ( tiež bude potrebovať vyčíslenie dlhu ).
2 0
lilly.01 lilly.01

lilly.01 je offline (nepripojený) lilly.01

To mozem zajst za hociktorym exekutorom?
S cim vsetkym musim ist za exekutorom?
Stacia mi vypisy z banky, rozsudok a to moje vycislenie?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Ano za hociktorím. Pýtaj sa v okolí na referencie a vyber najlepšieho.
V podstate si vezmi rozsudok ( pre istotu si urob kopiu ), potom si v nejakej tabulke vyčísli koľko a kedy Ti zaplatil a koľko Ti mal zaplatiť.
A tie výpisy z účtu, a to čo si prevzala v hotovosti tak napíš si do tabulky poznámku prevzaté v hotovosti bez dokladu. Ak si fér tak mu to nedáš opäť zaplatiť.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

lilly, ak si nechceš spôsobiť odňatím vodičského preukazu ešte väčšie problémy s platením výživného, myslím, že by bolo vhodné ho na to vopred upozorniť. Možno si uvedomí a dôjde k náprave ...
0 0
lilly.01 lilly.01

lilly.01 je offline (nepripojený) lilly.01

veronika, toto robim uz 5,5 roka, co sa stale kvoli niecomu tahame po sudoch. nerada pristupujem ku krajnym rieseniam.
stale som mila a chapava, ale je to na ukor dietata.
vyplatny termin ma 15. dnu mesiac vopred.
posiela menej penazi a kazdy mesiac ho urgujem telefonicky, alebo sms-kami.
v pondelok som mu napisala sms, ze ak nedoplati zvysne peniaze a neposle v nasledujucom mesiaci plnu sumu, dam to na sud.

ak dojde k odobratiu vodicaku, moze mat sakramentske probelmy. kazdy den sedi za volantom. ale ked ma penaize na stavanie domu a na dovolenky, ma peniaze aj na vyzivne.
je statny zamestnanec, takze prijem si nemoze zmanipulovat.

ak sa nezlakne teraz, tak k tomuto kroku musim pristupit, aby si uvedomil, co robi. i ked si myslim, ze on patri medzi nepoucitelnych, raz uz mal exekuciu, ale to cele islo cez pravnika, na ktoreho som mala vtedy peniaze.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

lilly, to bola z mojej strany len poznámka na okraj (s výživným som si tiež užila svoje). Pred mesiacom som si vybavovala nový OP a práve odobratie vod.preukazu kvoli neplateniu výživného tam policajti medzi sebou riešili ... Pokial je štátny zamestnanec, tak by si mal riziká tohto kroku uvedomiť a predísť mu.
0 0
lilly.01 lilly.01

lilly.01 je offline (nepripojený) lilly.01

ja viem, ze si to nemyslela zle.
uz som sa stretla s reakciami, ze chcem byvaleho len osklbat a podobne, preto som napisala, ze sa snazim riesit to aj inou cestou.
pravda je inde...ked sa s niekym neda po dobrom, nie je inej moznosti. on to stale berie tak, ze ja si za tie peniaze uzivam.
ale ked mu poviem, aby prispel na nove aktivity, ktore dieta ma, tak ostane ticho.
a ja predsa nemozem dietatu povedat, nebudes chodit na tanecnu alebo na plavanie, lebo tvoj otec je blbec a nechce platit na teba ani to co ma a nie este neico navyse. to sa ja radsej uskromnim.
keby som zarabala dostatok penazi, tak by som sa vykaslala na cele vyzivne, nech sa tymi peniazmi aj zadrhne.
0 0
lilly.01 lilly.01

lilly.01 je offline (nepripojený) lilly.01

dakujem za rady. pockam do 15.9. ci dostane rozum a ak nie, tak 16.9. som u exekutora.
a neboj sa, nie som z tych, kto by si vypytal peniaze, ktore uz raz dostal... raz by sa to aj tak obratilo proti mne, to mi za to nestoji.

chcem dostat od neho len to, co patri mojmu dietatu.

este raz vdaka
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Držím palec.
0 0
lilly.01 lilly.01

lilly.01 je offline (nepripojený) lilly.01

vdaka...

este mi napadlo, ze mu oficialnym listom oznamim, co sa bude diat, ak do danej lehoty nesplni moju poziadavku...
mozno predidem exekucii
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Súhlasím,
niečo také som mala na mysli aj ja, ked som písala aby si ho upozornila.
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

lilly.01 Pozri príspevok
vdaka...

este mi napadlo, ze mu oficialnym listom oznamim, co sa bude diat, ak do danej lehoty nesplni moju poziadavku...
mozno predidem exekucii
ja by som mu neoznamovala co sa bude diat. posli mu len vyzvu na uhradu zmeskaneho vyzivneho - vycisli sumu, ktoru ti je dlzny a lehotu ne jej uhradu (napr. 3 dni od dorucenia) - to posli doporucenym listom. ak to neuhradi, kopiu listu a podaci listok das exekutorovi s ostatnymi dokladmi.
0 0
lilly.01 lilly.01

lilly.01 je offline (nepripojený) lilly.01

raz uz dostal taky list na uhradu od pravnika ani vtedy to neuhradil...on je proste pako! (prepacte za vyjadrovanie, ale aj tak mu stale lichotim)
poslanie listu vidim ako poslednu moznost vyhnut sa zbytocnym vybavovackam po sudoch a exekuciach, ale s velmi malou sancou veducou k uspechu.
uz nemam energiu na behanie po sudoch, preto som to chcela riesit inak, ale s nim sa neda...to pochopi len clovek, ktory si takymto niecim presiel...
o rok budem zas podavat o zvysenie vyzivneho, lebo dieta pojde do skoly, takze sme v jednom sudnom kolotoci a takto som si svoj zivot nepredstavovala

uvidim, ako sa to vyvinie...moc tomu neverim, ale mozno sa mi zadari vyriesit to cele bez sudov a exekucie.

vsetkym vam dakujem za navrhy.
ak vam este neico napadne, tak len piste, budem rada.
0 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

môj názor - myslím si, že je svojprávny a spôsobilý, takže už by som mu nepísala žiadne listy

po súdoch behať nemusíš, stačí zájsť k exekútorovi - potrebuješ na to len originál alebo overenú kópiu rozsudku určujúceho výživné s vyznačenou právoplatnosťou (na súde ti vyhotovia rovnopis za kolok 1,50eur) a vyčíslená suma zameškaného výživného (netreba žiadne tabuľky koľko platil a koľko neplatil), prípadne možno exekútor bude chcieť peniaze za spísanie exek. zápisnice 19,92eur - ale tu na porade sú už aj vzory ako si taký návrh napísať.

Ešte môžeš urobiť aj to, že dáš vymáhať len zameškané výživné (tých 40,-eur ak som správne pochopila), vtedy mu ale exekútor nemôže zobrať vodičák - toto vidím ako variantu, ktorú by si asi akceptovala, aby sa poučil a zároveň, aby nemal neúmernú ujmu.

Zároveň toto môžeš urobiť každý mesiac, v ktorom zaplatí menej - do 15. má zaplatiť 150,-, zaplatí 100,-, tak 16. nabehneš k exekútorovi (ale ku každému návrhu zase treba prikladať, čo som napísala), nech vymáha 50,-eur. Z 50,-eur zhruba vyjdú trovy pre povinného zhruba 60,-eur a viac a aj keď uhradí k tvojim rukám, ALE počas exekúcie, tak trovám sa nevyhne.
p.s. ak nenájdeš vzor, ktorý by si použila, skúsim to načrtúť tu
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ja by som ešte vyriešila, to posielanie-preberanie peňazí, určite tak aby mali obe strany o tom doklad. tak ako on nemá svedka, nemáš svedka ani ty, tak pozor aby netvrdil, že nič nedĺži.
0 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

lujza.j Pozri príspevok
ja by som ešte vyriešila, to posielanie-preberanie peňazí, určite tak aby mali obe strany o tom doklad. tak ako on nemá svedka, nemáš svedka ani ty, tak pozor aby netvrdil, že nič nedĺži.
Dovolím si tvrdiť, že NEEXISTUJE sila, ktorá by nedržala stranu matke dieťaťa keď tvrdí, že výživné nedostala.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

iriska Pozri príspevok
Dovolím si tvrdiť, že NEEXISTUJE sila, ktorá by nedržala stranu matke dieťaťa keď tvrdí, že výživné nedostala.
to môžeš len skús to povedať prokurátorke, ktorá by dozorovala vyšetrovací spis.
0 0
drobecek1 drobecek1

drobecek1 je offline (nepripojený) drobecek1

Ale zákon je na strane matky a dieťaťa v tomto prípade. On ako povinný má zdokladovať že aliment zaplatil, ak nemá doklad , je v "háji".
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať