Zavrieť

Porady

Čo všetko robiť pri (vytýčení) a kúpe pozemku ?

Pekný deň. Toto tu už bolo veľa krát rozoberané ale ani v jednom to nerozoberá moju situáciu. Tak pristúpim k probléme resp. k otázke.
Chcem kúpiť pozemok kde by som chcel v blízkom čase staviať rodinný domček. Jedná sa o pozemok ktorý ma môj brat a spoluvlástníkom je jeho žena. Máme dohodnuté, že mi časť pozemku odstúpia resp. darujú alebo predajú ( za 1 euro). Ide mi hlavne o to kde mám ísť a čo všetko treba aby som mal vymedzení pozemok odtiaľ pokiaľ a aby bol môj, nakoľko celý pozemok je ich. Poprosil by som postup čo všetko od začiatku až do konca a čo je lepšie či kúpiť alebo darovať ?????? Ďakujem vopred...Jozef
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jojo954 je offline (nepripojený) jojo954

    jojo954
    OK, ďakujem Vám za odpovede, ale ešte niečo, pred tým ten pozemok patril babke ktorá im to dala a neviem, či to už prešlo na nich a či už majú LV, lebo ten prepis riešili niekedy teraz, nedávno, musia to mať na sebe ??? musí byť LV alebo musím mať pri vymeriavani ich LV, vyžaduje to geodet, asi áno však ???

    Erzebeth je offline (nepripojený) Erzebeth

    Erzebeth
    Geodet pozemok vymerá, postačí mu povedať číslo parcely, prípadne aj číslo LV, ak je tam zapísaná iba táto jedna parcela. To, že ešte nie je zapísaný nový majiteľ nie je problém pri vymeraní. Geodetovi je to jedno, on to zamerá. Ale zapísať na kataster to už nebude možné, ak nie je vlastník na LV. Ak bude vlastník zapísaný na LV, potom dáš návrh na vklad ku ktorému doložíš geometrický plán a kúpnu zmluvu.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    jojo954 Pozri príspevok
    Pekný deň. Toto tu už bolo veľa krát rozoberané ale ani v jednom to nerozoberá moju situáciu. Tak pristúpim k probléme resp. k otázke.
    Chcem kúpiť pozemok kde by som chcel v blízkom čase staviať rodinný domček. Jedná sa o pozemok ktorý ma môj brat a spoluvlástníkom je jeho žena. Máme dohodnuté, že mi časť pozemku odstúpia resp. darujú alebo predajú ( za 1 euro). Ide mi hlavne o to kde mám ísť a čo všetko treba aby som mal vymedzení pozemok odtiaľ pokiaľ a aby bol môj, nakoľko celý pozemok je ich. Poprosil by som postup čo všetko od začiatku až do konca a čo je lepšie či kúpiť alebo darovať ?????? Ďakujem vopred...Jozef
    Postup je jednoduchý ....a len jeden bod má ...

    Ísť za geodetom , vysvetliť situáciu a nič viac .......aha , ozaj ...podpísať objednávku ...

    Geodet následne príde , vytýči za prítomnosti všetkých zúčastnených hranice nových pozemkov .
    Niektorí geodeti po dohode ( tá sa určite oplatí ) urobia aj vklady do katastra nehnuteľností a po určitej dobe už prídu len hotové papiere ...
    Na základe nových LV potom už len spravíš buď takú alebo onakú zmluvu ...

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    jojo954 Pozri príspevok
    OK, ďakujem Vám za odpovede, ale ešte niečo, pred tým ten pozemok patril babke ktorá im to dala a neviem, či to už prešlo na nich a či už majú LV, lebo ten prepis riešili niekedy teraz, nedávno, musia to mať na sebe ??? musí byť LV alebo musím mať pri vymeriavani ich LV, vyžaduje to geodet, asi áno však ???
    ...geodet si vie pozrieť na kataster , to nie je problém , no číslo LV mu musíte dodať , aby vedel , o presne ktorý pozemok sa jedná ...
    ...no radšej radšej vziať všetky doklady so sebou , jeden nikdy nevie ...

    Čo všetko robiť pri (vytýčení) a kúpe pozemku ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.