Zavrieť

Porady

Potrebuje niekto naučiť variť?

Už varím dosť dlho a zakaždým som si ani neuvedomila ako som naučila variť aj to naj drevo alebo človiečika čo o to nemal alebo nechcel mať záujem. A tak som sa rozhodla učiť ženy alebo mužov variť jednoduché, rýchle jedlá, ktoré potešia, nasýtia a ešte aj za málo peňazí. Len neviem či o niečo také by bol záujem. Skúste poradiť.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

    Nella_2
    Indeed Pozri príspevok
    Myslím,že nie.

    Varenie sa nedá naučiť, varenie je o chuti na jedlo a o potešení z neho.

    Nie je to laboratórny proces, že toĺko dekagramov toho a toĺko dekagramov tamtoho.

    Kto má lásku k jedlu a k sebe,ten pravdepodobne VIE variť inštinktívne,možno potrebuje zlepšiť len nejaké detaily, napr. zahusťovanie a pod.

    Varenie je aj o pozorovaní a kreativite,

    dobrý kuchar (-ka) nenavarí 2x po sebe to isté jedlo,

    aj keď to bude to isté jedlo zakaždým bude chutiť INAK

    a vtom je TAJOMSTVO varenia a príprave CHUTNÉHO jedla.
    Ale tak zase nejaké základy je dobré sa učiť pod vedením skúseného (napr. urobiť zápražku, bešamel, správne vymiesiť kysnuté cesto, nejaké tie grify pri pečení koláčov...) Ide skôr o postup, potom to chce už len cibriť.

    Ja som sa napr. veľa naučila od mojich starých mám, z knižky by som to asi ťažko vyčítala.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Nella_2 Pozri príspevok
    Ale tak zase nejaké základy je dobré sa učiť pod vedením skúseného (napr. urobiť zápražku, bešamel, správne vymiesiť kysnuté cesto, nejaké tie grify pri pečení koláčov...) Ide skôr o postup, potom to chce už len cibriť.

    Ja som sa napr. veľa naučila od mojich starých mám, z knižky by som to asi ťažko vyčítala.
    ...aj tie staré knižky musíš mať ...občas sa zídu ...

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    Myslím,že nie.

    Varenie sa nedá naučiť, varenie je o chuti na jedlo a o potešení z neho.

    Nie je to laboratórny proces, že toĺko dekagramov toho a toĺko dekagramov tamtoho.

    Kto má lásku k jedlu a k sebe,ten pravdepodobne VIE variť inštinktívne,možno potrebuje zlepšiť len nejaké detaily, napr. zahusťovanie a pod.

    Varenie je aj o pozorovaní a kreativite,

    dobrý kuchar (-ka) nenavarí 2x po sebe to isté jedlo,

    aj keď to bude to isté jedlo zakaždým bude chutiť INAK

    a vtom je TAJOMSTVO varenia a príprave CHUTNÉHO jedla.

    Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

    Nella_2
    No neviem, v dnešnej dobe, keď skoro na každom TV programe beží nejaká relácia o varení, je to asi zbytočné...
    Ešte si to viem predstaviť ako krúžok v škole. My sme napr. mali na ZŠ normálne predmet, na ktorom sme sa okrem iného aj učili variť (+ starostlivosť o dieťa... a chlapci mali niečo ako brannú výchovu).

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    Nella_2 Pozri príspevok
    No neviem, v dnešnej dobe, keď skoro na každom TV programe beží nejaká relácia o varení, je to asi zbytočné...
    Ešte si to viem predstaviť ako krúžok v škole. My sme napr. mali na ZŠ normálne predmet, na ktorom sme sa okrem iného aj učili variť (+ starostlivosť o dieťa... a chlapci mali niečo ako brannú výchovu).
    No , to si pamätám,

    a my chlapci sme potom pomáhali dievčatám, tie ich kuchárske výtvory zjesť.

    Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

    Slayer666
    V dnesnej dobe, ked vela ludi vie po anglicky, a v tom jazyku je enormne mnozstvo naozaj kvalitnej literatury, asi nema zmysel nieco take robit. A ako bolo spomenute, ak niekto miluje jedlo, tak uz davno zacal vyhladavat informacie sam a uz sa toho velmi vela stihol naucit.

    Gapo je offline (nepripojený) Gapo

    Ja? Muž. Gapo
    Indeed Pozri príspevok
    Myslím,že nie.

    Varenie sa nedá naučiť, varenie je o chuti na jedlo a o potešení z neho.

    Nie je to laboratórny proces, že toĺko dekagramov toho a toĺko dekagramov tamtoho.

    Kto má lásku k jedlu a k sebe,ten pravdepodobne VIE variť inštinktívne,možno potrebuje zlepšiť len nejaké detaily, napr. zahusťovanie a pod.

    Varenie je aj o pozorovaní a kreativite,

    dobrý kuchar (-ka) nenavarí 2x po sebe to isté jedlo,

    aj keď to bude to isté jedlo zakaždým bude chutiť INAK

    a vtom je TAJOMSTVO varenia a príprave CHUTNÉHO jedla.
    Ani som nevedel, že keď moja pani navarila guľáš a bol vždy zakaždým iný, že je macher kuchár, ja som si myslel iné, musím sa jej ísť ospravedlniť

    katalóg je offline (nepripojený) katalóg

    katalóg
    Ak sa pýtate z dôvodu, či by bol záujem o kurzy varenia, ja sa domnievam, že áno.
    Konkrétne ja som hľadala hneď po 89. roku kurzy pre studenú kuchyňu. Nenašla som, aj som chcela dať tip na školu na Mikovíniho, či by niečo neponúkli verejnosti.
    Teraz som sa na nich pozrela a prekvapenie - ktovie koľko rokov http://www.zha.sk/sk/ave-menu/pre-verejnosy/kurzy/c192.

    Ja si myslím, že ľudia sa vždy nájdu ako na špeciálnu cudzokrajnú kuchyňu, tak i na "banálnu". Veď čo je na kuchyni nakoniec banálne.
    Niekedy boli tzv. Rodinné školy, školné nebolo lacné.

    Pred pár rokmi som videla, ako v Prahe robia kurzy ako kvalifikovane upratovať byty (od používania umývačky riadu, po ošetrovanie materiálov v domácnosti). Až potom pustili gazdinky ku klientom.

    Gapo je offline (nepripojený) Gapo

    Ja? Muž. Gapo
    Takže vlastne rubrika "RECEPTY" je zbytočná ako celok a prečo tu vlastne ešte je a tak hojne sa používa, ktovie????
    Veď všetko všetci vedia
    Trošku nerozumiem, ale ako hovorí Lacko, nem vadí.

    katalóg je offline (nepripojený) katalóg

    katalóg
    Ja toto zadanie prirovnám ku kurzom kreativity. Koľko je toho tiež po internete aj literatúry, a o kurzy je záujem. Treba skúsiť.

    katalóg je offline (nepripojený) katalóg

    katalóg
    Gapo Pozri príspevok
    Takže vlastne rubrika "RECEPTY" je zbytočná ako celok a prečo tu vlastne ešte je a tak hojne sa používa, ktovie????
    Veď všetko všetci vedia
    Trošku nerozumiem, ale ako hovorí Lacko, nem vadí.
    Prečo, to je pre tých, čo už vedia variť.
    Ja som tvrdo improvizovala vo svojich začiatkoch. Mama bola na stovky km ďaleko.
    Poznám ženy, ktoré sa boja kysnutého cesta ešte v 60-ke a vzdali to. Lístkové a pľundrové cesto domáce, to je rozdiel ako kupované.

    Aj kurzy stolovania a slušného správania by boli vhodné.

    dana99 je offline (nepripojený) dana99

    dana99
    Potrebuje niekto naučiť variť?

    Kuchárky v školskej jedálni, kde chodí moje dieťa.

    Kedˇchodilo do škôlky, neraz mi povedalo - pani kuchárka varí lepšie.

    Odkedy chodí do školy, ja som super kuchárka.

    katalóg je offline (nepripojený) katalóg

    katalóg
    Drobím tu príspevky... Ešte je kumšt pripravovať bezlepkové cestá, hlavne ak je viac intolerancií na potraviny.
    Ako príklad kurzov varenia http://www.planetafood.sk/sk/Novinky kurz čarovného varenia, robí aj iné, napr. podľa elementov.
    http://www.dobrastrava.sk/index.php?...d=55&Itemid=10
    Do pozornosti http://goodfive.sk/

    Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

    Nella_2
    dana99 Pozri príspevok
    Potrebuje niekto naučiť variť?

    Kuchárky v školskej jedálni, kde chodí moje dieťa.

    Kedˇchodilo do škôlky, neraz mi povedalo - pani kuchárka varí lepšie.

    Odkedy chodí do školy, ja som super kuchárka.
    V škôlke sú väčšinou fakt dobré tety kuchárky.
    Ja som sa od nich naučila niektoré veci, ktoré chutili mojim deťom.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.