Zavrieť

Porady

Úmrtie otca-starobný dôchodok

Prosím Vás má niekto skúsenosti so starobným dôchodkom ak otec zomrel v deň výplatného termínu? Otec zomrel 24.07.2011 nadránom doma. Doručovateľka povedala mame, že starobný dôchodok už jej vyplatiť nemôže, ale určite to dostane poštou. Prešiel už vyše mesiaca, mame peniaze neprišli, tak som sa išla informovať na sociálnu poisťovňu, kde som dostala na jednej chodbe tri informácie. Jedna mi povedala, že aj keď v ten deň zomrel, určite peniaze nedostane. Druhá mi povedala, že keby zomrel napr. o 3 dni neskôr tak alikvótnu časť by mama dostala. Tretia mi povedala, že ak zomrel po polnoci 24. a vtedy mal aj výplatný deň, tak mama má napísať žiadosť o vyplatenie a vraj má nárok......mal už niekto podobné niečo?
Dík
Usporiadat
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

Daška, ak je vyplatený dôchodok podľa predpisov v čase, keď ešte žila, nárok naň má (na celú čiastku). Vôbec sa tým nezaoberaj, ak by mala SP pochybnosť, tak sa ozve. U mňa to bol iný prípad, lebo vyplatili dôchodok už po smrti. Na ten už nárok nevznikol.
2 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Evanka má pravdu - keď poslali, netreba sa tým zaoberať!
Inak, pri rýchlosti SP sa môže stať, že vyplatia ešte aj v novembri.
daj nám vedieť..
1 0
szisza szisza

szisza je offline (nepripojený) szisza

Viem z vlastnej skúsenosti, že peniaze v tomto prípade vyžiadajú späť, ak si ich prevezmete. Patria Vám len v prípade, ak výplatný deň bol v deň úmrtia.
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať