Zavrieť

Porady

Ako omalovat stenu, ktora bola predtym bielena vapnom ?

Neviem ci som zvolil dobru sekciu , no surne potrebujem pomoct s vyssie uvedenou otazkou .

Izba sa nachadza v starsom dome, kde boli steny bielene iba vapnom. Tymto sa chcem opytat, ci to bude treba vsetko oskrabat alebo bude stacit nejaky lepsi penetracny nater a tak farba na to , dakujem za kazdu odpoved.
Usporiadat
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
MatusKE Pozri príspevok
Neviem ci som zvolil dobru sekciu , no surne potrebujem pomoct s vyssie uvedenou otazkou .

Izba sa nachadza v starsom dome, kde boli steny bielene iba vapnom. Tymto sa chcem opytat, ci to bude treba vsetko oskrabat alebo bude stacit nejaky lepsi penetracny nater a tak farba na to , dakujem za kazdu odpoved.
Ak nepomože penetracia, skus nater a pridat tam latex. To musi chytiť zaručene.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
MatusKE MatusKE

MatusKE je offline (nepripojený) MatusKE

kolko % davas tomu ,ze penetracia to poriesi . A tu druhu cast mi vies trochu viac popisat , co a ako ( nater+latex) dakujem
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
MatusKE Pozri príspevok
kolko % davas tomu ,ze penetracia to poriesi . A tu druhu cast mi vies trochu viac popisat , co a ako ( nater+latex) dakujem
S penetraciami nemam skusenosti. Skor som taka stara škola. Čo som sa naučil za mlada. Nie som ale maliar profi. Len sam si malujem byt.
0 0
zanetth zanetth

zanetth je offline (nepripojený) zanetth

No, ja sa v tom nejako nevyznám, takže len z vlastnej skúsenosti uvediem, že sme mali podobný problém, maliar - profesionál - natrel stenu penetrákom raz a na to farbu, na druhý deň to vyzeralo otrasne, tak sme reklamovali- prišiel , natrel stenu druhý krát nejakým lepším penetrákom a na to zase farbu - bolo to ok. Ale záleží aj na tom, akou farbou sa stena natiera - my sme chceli do jednej izby tmavú a na prvý krát to bolo otrasne fľakaté, druhú izbu (už sme boli poučený) sme potom dali radšej natrieť bledou farbou - takže odporúčam jemné pastelové farby.
0 0
Brčo Brčo

Brčo je offline (nepripojený) Brčo

Najrychlesie a najlacnejsie-oskrabat,potom penetrak,stierka,penetrak a farba...
Mozes skusit bez skrabania,ale na 95 percent ti stara farba zostane na valci,takze skoda farby,penetracie ,casu a budes skrabat potom...
0 0
MatusKE MatusKE

MatusKE je offline (nepripojený) MatusKE

Ja by som kupil aj lepsiu hlbkovu penetraciu a celkovo kvalitnejsie veci, len nech mi to neopadava,kazdopadne dakujem za tvoju skusenost.. no stale neviem, ako na to pojdem, nevyznam sa tiez velmi do toho a chcem to robit sam
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Pkiaľ sa podklad neolupuje tak ho nepenetrujte.Penetrák nieje riešenie a v takýchto prípadoch sa s ním dá viac pokaziť ako pomôcť.Ak idete maľovať na farebno tak prvú vrstvu farby viac zriedte vodou druhú len odporúčané množstvo výrobcom.Neodporúčam primalex.Neporovnateľne lepší je jupol.
2 0
MatusKE MatusKE

MatusKE je offline (nepripojený) MatusKE

olupovat sa neolupuje, miestami je stena trochu popraskana , ale samotne vapno drzi, netreba to teda penetrovat ? pred malovanim mozem stenu "osmirglovat" a tak naniest farbu ?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
šmirglovanie nieje nutné ale ani zakázané.To či penetrovať alebo nie uvidíte po pár ťahoch valcom.AAk sa bude naň namotávať stará farba tak sa musí penetrovať alebo odstrániť všetka vápenná farba.
0 0
orlica orlica

orlica je offline (nepripojený) orlica

Mno, pokiaľ je možné, tak by som 100% opäť steny zamalovala vápnom. je to jediné, čo je hygienické a skutočne dýcha a voní :-)) . Síce malovanie je veľmi pracné, ale zo zdravotného hľadiska k nezaplateniu. My sme sa dali tiež na chalupe " trendovo" obalamutiť a prestali sme používať vápno ..a vééééélka chyba! Skôr zvažujeme primalex resp. ostatné gebuziny oškrabať a začať opäť s vápnom :-)
1 0
MatusKE MatusKE

MatusKE je offline (nepripojený) MatusKE

Pokial ide o farby , daju sa rozlisit nejako ? ktora by sa typovo skor hodila na povrch, ktory potrebujem a teda znizilo by sa vseobecne riziko..
0 0
MatusKE MatusKE

MatusKE je offline (nepripojený) MatusKE

orlica Pozri príspevok
Mno, pokiaľ je možné, tak by som 100% opäť steny zamalovala vápnom. je to jediné, čo je hygienické a skutočne dýcha a voní :-)) . Síce malovanie je veľmi pracné, ale zo zdravotného hľadiska k nezaplateniu. My sme sa dali tiež na chalupe " trendovo" obalamutiť a prestali sme používať vápno ..a vééééélka chyba! Skôr zvažujeme primalex resp. ostatné gebuziny oškrabať a začať opäť s vápnom :-)

V com ste pocitovali rozdiel ?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
orlica Pozri príspevok
Mno, pokiaľ je možné, tak by som 100% opäť steny zamalovala vápnom. je to jediné, čo je hygienické a skutočne dýcha a voní :-)) . Síce malovanie je veľmi pracné, ale zo zdravotného hľadiska k nezaplateniu. My sme sa dali tiež na chalupe " trendovo" obalamutiť a prestali sme používať vápno ..a vééééélka chyba! Skôr zvažujeme primalex resp. ostatné gebuziny oškrabať a začať opäť s vápnom :-)
Len nieje vápno ,ako vápno.Vápno treba vedieť zarobiť a maľovať vápnom tiež treba vedieť.
0 0
orlica orlica

orlica je offline (nepripojený) orlica

MatusKE Pozri príspevok
V com ste pocitovali rozdiel ?
Nie som odborník ale laik, mám však osobné skúsenosti s rôznymi nátermi pod rôznymi obchodnými značkami, ale stále je to o UMELINE A CHEMII. A po viacerych razoch sa to samo olupuje a navrstvuje "nedychatelnosť stenových priestorov za zvyšuje ... Nech si to dávajú do tých papundekových , papierových , sendvičových a ja neviem akých stien, ale je hriech, aby sa " pršiplášťami a inými silikátami či silikonami či akokoľvek "paro a vodopriepustnými" maľovacími hmotami zabednila murovaná stena, jedno či tehla, porobeton rovnako aj ine novšie druhy murovacieho "živého" materiálu.
Pocitovo sa to nedá nijako definovať, ale v porovnaní asi tak, že vo vápnom vybielenej izbe - sedím uprostred lesa v krásnej slovenskej prírode alebo pri chemických náteroch - sa "vytešujem" z nádhery mora alebo Centel parku sediaca v sterilne klimatizovanej izbe zo 40-poschodového hotela :-) Aj to je super aj to je super, len čo je lepšie pre moje zdravie ( napr. pri absorbácii vlhkosti) ? Ale každý má iné skúsenosti a priority....
1 0
MatusKE MatusKE

MatusKE je offline (nepripojený) MatusKE

Tak teraz ludkovia vobec neviem , co a ako . Oskrabanie by trvalo celu vecnost, kedze je tam viacero vrstiev vapna, to ozaj neexistuje sposob ako by som to vedel jednoducho namalovat , bez strachu , ze sa mi to bude olupovat ?
0 0
betrix betrix

betrix je offline (nepripojený) betrix

Neviem, či bude opadávať, ale my sme maľovali na vápno bez penetračného náteru s kvalitnou(zrejme), drahou farbou a ostali fľaky, takže sme museli dať penetračný náter a potom sa už fľaky nerobili. Toľko moje skúsenosti.
0 0
petermikuláš petermikuláš

petermikuláš je offline (nepripojený) petermikuláš

orlica Pozri príspevok
Mno, pokiaľ je možné, tak by som 100% opäť steny zamalovala vápnom. je to jediné, čo je hygienické a skutočne dýcha a voní :-)) . Síce malovanie je veľmi pracné, ale zo zdravotného hľadiska k nezaplateniu. My sme sa dali tiež na chalupe " trendovo" obalamutiť a prestali sme používať vápno ..a vééééélka chyba! Skôr zvažujeme primalex resp. ostatné gebuziny oškrabať a začať opäť s vápnom :-)
Presne s Vami súhlasím. Ja to teraz robím doma v prístavbe. Všetky hnusné pochybné farby preč, zoškriabali, vydrhli a maľujem čistým vápnom. Zohnal som si pekne doma zahasené kvalitné vápno, zarobil ho a teraz nim maľujem.
2 0
MatusKE MatusKE

MatusKE je offline (nepripojený) MatusKE

Vapno je vapno , ale predsa by som chcel skusit farbu , nie hnusnu , ani pochybnu , uz by som si priplatil trochu .. ozaj neviem , co s tym momentalne , tolko nazorov tu padlo..
0 0
peterkos2 peterkos2

peterkos2 je offline (nepripojený) peterkos2

My sme mali olíčené vápnom a potom sme dali primalex plus farba-absolútne bez problémov skoro všetko robila manželka valcom.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Zabudnite na primalex.Ak budete maľovať nabudúce tak budete preklínať toho kkt... ktorý ten šmejd vyrába.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať