Zavrieť

Porady

Ako sa starat o hada v domacnosti?

deti dostali na narodeniny veľhada kráľovského. Poraďte mi prosím ako sa mám o neho starať, kedy ho môžeme vyberať aby nás neuhryzol. Ďakujem
Naposledy upravil arizona : 08.09.11 at 16:49
Usporiadat
orlica orlica

orlica je offline (nepripojený) orlica

V žiadnom prípade Vám nechcem radiť, ale preboha darček veľhada kráľovského deťom? To už ozaj majú všetko ? PLS, len v dobrom, nechcem sa ozaj nikoho dotknúť, ale možno úprimne doporučiť urýchlene pohľadať najbližšie terárium alebo ZOO , sorry , ale nedalo mne, . :-( Keď Vám ho niekto daroval, tak mal vopred vedieť, či už viete zabezpečiť pre deti ochranu , ufff, dooosť neskoro predchádzať ich uhryznutiu, keď ho už máte doma... ehm aj tak si hovorím či to nie je celé bluff :-)
5 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

http://www.teraristika.sk/forum
3 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

http://sk.wikipedia.org/wiki/Ve%C4%B...4%BEovsk%C3%BD
BTW: čo bude potom, až dosiahne dĺžku 2-3 metre? Veď je to had-škrtič. A podľa zistených informácií - on si nevyberá, čo "nasúka" do seba - pri tej dĺžke to môže byť kľudne i decko!
5 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

0 0
Ľubomír Ľubomír

Ľubomír je offline (nepripojený) Ľubomír

Byť na tvojom mieste , tak ten had je už niekde v ZOO. Aby to s ním nedopadlo ako s pumou, ktorá sa túla po Slovensku. Nechcel by som byť tvojim susedom. Nájsť hada na WC nie je žiadna sranda. Nechápem takých bláznov, čo chovajú také zvieratá v amaterských podmienkách. Zákon by mal konečne zakázať chov šeliem,jedovatých a veľkých hadov, pavúkov a inej hávede, ktorá pri možnom úteku môže ohrozovať ničnetušiacích ľudí.
Pirane, cudzokrajné korýtančky alebo pavúky potom nájdeme v našej prírode. Takto sa potom zbavujú svojích miláčikov neskúsenní chovatelia. Prečo chovať mačku, andulku alebo psíka, keď môžem mať pumu hada alebo krokodíla? Ja to jednoducho nechápem.
Naposledy upravil Ľubomír : 08.09.11 at 18:00
4 0
maca.tt maca.tt

maca.tt je offline (nepripojený) maca.tt

verná čitatelka príspevkov porady 46 ročná ...viac
zas niekto nemá čo robiť od dobroty
0 0
BIZAL BIZAL

BIZAL je offline (nepripojený) BIZAL

lucia999 Pozri príspevok
deti dostali na narodeniny veľhada kráľovského. Poraďte mi prosím ako sa mám o neho starať, kedy ho môžeme vyberať aby nás neuhryzol. Ďakujem
Nepust ho do domu.
0 0
lucia999 lucia999

lucia999 je offline (nepripojený) lucia999

Je veľmi pekný. Len neviem ako skoro ho po nakŕmení možeme vybrať z terária von a ako často ho mám kŕmiť pretože keĎ ho nachovám tak ešte celý deň zháňa potravu (chováme ho každý druhý týždeň) a potom len spí.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
lucia999 Pozri príspevok
deti dostali na narodeniny veľhada kráľovského. Poraďte mi prosím ako sa mám o neho starať, kedy ho môžeme vyberať aby nás neuhryzol. Ďakujem
chodiť na prechádzky a tak.....
No a v žiadnom prípade nechovať hada na hrudi.
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

...uf, už som sa zľakla, že to Pepsi nevydržala so svojimi "hadmi", potrebuje pomoc a aha ho... to niekto má doma hada normálne a pri malých deťoch ?! No, ja teda hadov nemusím, skáčem odzemok už len keď zazriem "slepúcha"... , v byte chováme síce všeličo, ale hada nikdy
Naposledy upravil evuš : 09.09.11 at 06:30
3 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Ahoj.

Chovala som užovku mexickú 6 rokov. Po prestavbe kuchyne už nebolo miesto na terárium pre skoro 2 m hada tak som ju darovala jednému chovateľovi. A teraz k otázkam.


lucia999 Pozri príspevok
deti dostali na narodeniny veľhada kráľovského. Poraďte mi prosím ako sa mám o neho starať, kedy ho môžeme vyberať aby nás neuhryzol. Ďakujem


Škrtiče chované v zajatí nebývajú útočné a ani dospelý veľhad kráľovský neohrozí dieťa. Máva veľmi miernu povahu preto ju s obľubou chovajú ako miláčika. Pokiaľ je krotký uhryznutie hrozí iba vtedy pokiaľ Ti ruky cítiť po potrave. Čiže vybrať ho môžeš doslova hocikedy. Starostlivosť obnáša:
1. Priestranné terárium a to bude neskôr vážny problém.
2. Vyhrievanie
3. Kúpanie .. Je to nutnosť .
4. Kŕmenie... pokiaľ je to mláďa 2x do týždňa. Neskôr 1x a až keď zje potravu veľkosti morčaťa alebo malého králika stačí raz za 3 týždne.
Tiež budeš mať neskôr možno problém pri manipulácii veľhad kráľovský pri dobrej starostlivosti môže dorásť až 4 m. A ani jeho hrúbka nebude zanedbateľná. /S užovkou mexickou sa to porovnať nedá tá bola síce dlhá ale tenká/.
Viac sa rozpisovať nebudem. Dám Ti iba malú radu. Už teraz si zisťuj kam s ním až jeho veľkosť bude pre Vás neúnosná. Tiež rátaj s tým, že pokiaľ mu ešte dávaš myši alebo malé potkany dá sa. Neskôr budeš potrebovať morčatá a králiky. Hm.. Ja som nezvládala už ani potkany. Myši boli sprosté a pokojne po ňom liezli ale mladé potkany nejak vedeli čo ich čaká. To je však vec povahy.
Ja som tá posledná čo by kritizovala domácich miláčikov ale ozaj treba zvážiť priestorové možnosti
8 0
lucia999 lucia999

lucia999 je offline (nepripojený) lucia999

Terárium má dosť veľké ( 180/90/90) s vyhrievaním a aj s malým bazénikom. Problém je len v tom, že ak mu dám potkana bez problémov ho zožerie a zháňa si ďalšiu potravu. Väčšie morča sme mu nedávali aby sa nezadusil. Má asi 8 mesiacov a je dlhý 1,5m.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Stále som si vravela,že ktorý uchyl môžťe chovať doma hada,ale že existuje niekto,kto pri tom má aj malé deti,to nepochopím.Mali by sa na toto prijať zákony.V prípade poškodenia zdravotného stavu všetko platiť do bodky a takisto pátracie akcie ak ujde by mali platiť majitelia.Neuveriteľné.
2 1
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

lucia999 Pozri príspevok
Terárium má dosť veľké ( 180/90/90) s vyhrievaním a aj s malým bazénikom. Problém je len v tom, že ak mu dám potkana bez problémov ho zožerie a zháňa si ďalšiu potravu. Väčšie morča sme mu nedávali aby sa nezadusil. Má asi 8 mesiacov a je dlhý 1,5m.


Keď mal môj 1,50 /užovka mexická je v tejto dĺžke dospelá/ dostával každých 10 dní 2 menšie potkany.
Veľkosť terária je zatiaľ myslím O.K.
0 0
vulxy vulxy

vulxy je offline (nepripojený) vulxy

niektora sa uspokoji aj s "hadom jednookim" ine potrebuju skrtica.....hmm asi starnem
0 0
alchstuip alchstuip

alchstuip je offline (nepripojený) alchstuip

Nechapem, kolki ludia dokazu saliet z toho, ze ma niekto hada... je to snad jeho vec... A to volanie po zakonoch a podobne... no krasa... Ja by som zakazal vy bytoch psy. Had nesteka, neobstiava obrubniky a podobne. A takyto je neskodny. V krajnach kde sa vyskytuju bezne ich chovaju doma ako macky, proti hlodavcom a dokonca na strazenie deti.
1 0
BIZAL BIZAL

BIZAL je offline (nepripojený) BIZAL

ja by som hada nechcela, pretoze mam z nich zly pocit. my takychto hadov bezne nevidime, preto v nas vyvolavaju pocit nebezpecia podobne ako svaby, sporpiony....nie sme na to zvyknuti.

no na druhej strane som pocula, ze su inteligentnejsie ako psy a ako uz bolo vyssie uvedene, na strazenie deti. Zeny isli do pola a had im strazil decko, nikto sa k nemu nemohol priblizit. su to zaujimavosti, no je pochopitelne, ze mame obavy, pretoze na to nie sme zvyknuti...
0 0
Ľubomír Ľubomír

Ľubomír je offline (nepripojený) Ľubomír

alchstuip Pozri príspevok
Nechapem, kolki ludia dokazu saliet z toho, ze ma niekto hada... je to snad jeho vec... A to volanie po zakonoch a podobne... no krasa... Ja by som zakazal vy bytoch psy. Had nesteka, neobstiava obrubniky a podobne. A takyto je neskodny. V krajnach kde sa vyskytuju bezne ich chovaju doma ako macky, proti hlodavcom a dokonca na strazenie deti.
Iste, had nešteká ale lezie z bytu do bytu po stúpačkách, tak ako sa to stalo v poslednej dobe dvakrát v Poprade. Keď dokázali ujsť nejedovaté hady, kto zaručí, že v budúcnosti niekomu nezdupká niečo jedovaté? Ja zase nechápem tvoj pstoj kľuďasa. Možno aj sám majiteľ pumy, ktorá sa teraz túla po Slovensku mal taký názor ako ty, a dnes jeho maznáčik ohrozuje ľudí. Nebezpečné zvieratá nemjú čo robiť u súkromných chovateľov. Nestačí mať na to peniaze, ale treba byť aj mimoriadne zodpovedný.
3 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Ľubomír Pozri príspevok
Iste, had nešteká ale lezie z bytu do bytu po stúpačkách, tak ako sa to stalo v poslednej dobe dvakrát v Poprade. Keď dokázali ujsť nejedovaté hady, kto zaručí, že v budúcnosti niekomu nezdupká niečo jedovaté? Ja zase nechápem tvoj pstoj kľuďasa. Možno aj sám majiteľ pumy, ktorá sa teraz túla po Slovensku mal taký názor ako ty, a dnes jeho maznáčik ohrozuje ľudí. Nebezpečné zvieratá nemjú čo robiť u súkromných chovateľov. Nestačí mať na to peniaze, ale treba byť aj mimoriadne zodpovedný.
Nuž pozor treba dávať. Viď príklad. http://bratislava.sme.sk/c/6046647/p...-medickej.html. Inak z normálneho terária had nedokáže ujsť.
P.s. Tie úteky sú mi vôbec podozrivé. Mám pocit, že sa ich skôr ľudia zbavujú. Žiadna Zoo nevezme hada čo tu bežne chovajú teraristi. Rozmnožujú sa rýchlo nie sú vzácne. Ja osobne by som videla riešenie v tom, že by sa museli po kúpe zahlásiť. Ale pokiaľ nemajú Cites /nie sú vzácne/ nik sa nestará. Takže menia majiteľov a rozmnožujú sa bez kontroly. Kúpiť si ich môže doslova hocikto bez akýchkoľvek znalostí. Omrzia ich alebo to pre ich rýchly rast nezvládnu tak ich tajne niekde vypustia. Samozrejme ich tým odsúdia na istú smrť.
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Pred pár rokmi v Blave predávali mláďatá krokodílov. Keď som sa predavačky spýtala komu ich môže predať povedala, že komukoľvek od 18 rokov. Ospravedlňujem sa zadávateľke za to že som šla mimo témy.
Naposledy upravil 2009 : 09.09.11 at 19:37
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať