Zavrieť

Porady

Zdaňovanie príjmu

Ako bude podľa vás zdaňovať príjem spoločník, ktorý si tento rok rozdelil zisk z rokov 2001, 2002, 2003?

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    All je offline (nepripojený) All

    All
    Podiely na zisku vyplacane z vysledkov hospodarenia roku 2003, alebo predchadzajucich rokov sa zdanuju 19% sadzbou. Az podiely zo zisku za rok 2004 vyplacane v r. 2005 sa vobec nezdanuju. §51 odst. 24 zakon o dani z prijmov

    Makina je offline (nepripojený) Makina

    Makina
    Ďakujem, tiež som čítala ten paragraf, chcela som si overiť, či to chápem správne.

    betty je offline (nepripojený) betty

    betty
    Podiel na zisku za rok 2003 zdaňuje spoločnosť alebo mu vyplatí celú sumu a zdaňuje si to spoločník? Ďakujem.

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    Podiel na zisku za r. 2003 vyplatí spoločnosť celú sumu a spoločník si to zdaní spolu s ostatnými príjmami v daňovom priznaní.
    Naposledy upravil bea : 21.10.04 at 12:06 Dôvod: preklep

    Viera je offline (nepripojený) Viera

    Viera
    bea
    Podiel na zisku za r. 2003 vyplatí spoločnosť celú sumu a spoločník si to zdaní spolu s ostatnými príjmami v daňovom priznaní.
    Niekde som počula, že by sa tento príjem spoločníka mal zdaňovať podľa §8 z.č. 595/2003 ako ostatný príjem.

    ingi je offline (nepripojený) ingi

    ingi
    Aj ja som to čítala, to znamená, že sa tieto podiely na zisku asi uvedú do ostatných príjmov na príslušnom tlačive daňového priznania za tento rok, ak v ňom boli vyplatené.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.