Zavrieť

Porady

Pracovná zmluva - doba neurčitá - zamestnávateľ chce zmenu v zmluve

Ahojte Poradaci, mam uzatvorenu zmluvu na dobu neurcitu,ak sa zamestnavatel rozhodne urobit upravy v zmluve, alebo dolozit dodatok k zmluve ma zamestnanec moznost novu zmluvu alebo dodatok nepodpisat s tym ze ukonci pracovny pomer bez vypovednej doby? pripadne mam v tom pripade narok na odstupne?

Za Vas cas aj rady vopred dakujem :-)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    dragoboarder Pozri príspevok
    Ahojte Poradaci, mam uzatvorenu zmluvu na dobu neurcitu,ak sa zamestnavatel rozhodne urobit upravy v zmluve, alebo dolozit dodatok k zmluve ma zamestnanec moznost novu zmluvu alebo dodatok nepodpisat s tym ze ukonci pracovny pomer bez vypovednej doby? pripadne mam v tom pripade narok na odstupne?

    Za Vas cas aj rady vopred dakujem :-)
    Zmeny formou Dodatku k pracovnej zmluve Ti budú predložené k podpisu. Je len na Tebe, či ich podpíšeš. Pokiaľ nie, platí taká pracovná zmluva, ktorú ste uzatvorili pri nástupe do zamestnania, resp. pri konkrétnej úprave dodatkom.

    Pokiaľ sa rozhodneš Dodatok nepodpísať a riadne zostaneš pracovať vo firme, dávaj si pozor, aby si neporušila pracovnú disciplínu, resp. nespravila nejaké iné pochybenie v pracovnom procese. Zamestnávateľ určite na to bude dávať pozor.

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    dragoboarder Pozri príspevok
    Takze ak tomu spravne rozumiem, ani ja ani zamestnavatel nemoze ukoncit moj pracovny pomer ak nepodpisem novu zmluvu, alebo dodatok?

    P.S.: dakujem za odpoved
    Ty môžeš dať výpoveď, pokiaľ nechceš ďalej vo firme pracovať.

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    aglv Pozri príspevok
    Podobný prípad ale iná otázka: ak dám výpoveď ja bude mi musieť zamestnávateľ vyplatiť odstupné? (prac.pomer na dobu neurčitú) a musí tam byť výpovedná doba?
    Ak dáš výpoveď, nemáš nárok na odstupné!
    Výpovedná doba je najmenej jeden mesiac, ak u zamestnávateľa pracuješ najmenej jeden rok, výpovedná doba sú dva mesiace.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Akakolvek zmena pracovnej zmluvy ci podmienok dojednanych v nej je obojstranny akt, s ktorym musia suhlasit obe strany.

    Ak so zmenou nesuhlasis, nepodpises, plati povodna zmluva, na ktorej ste sa dohodli. Neznamena to ale, ze tym moze byt ukonceny PP bez vypovednej doby ani tym nevznika narok na odstupne.

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    Maaaria Pozri príspevok
    Poraďáci, chcem si overiť u vás či je to v súlade so zakonnikom práce..........Môže zamestnávateľ zmeniť pracovnú zmluvu z dobu neurčitej na dobu určitú???? zamestnanec s tým súhlasí, tam sú nejaké spoločné dohody. Len či je takáto zmena PZ v poriadku.
    dakujem za odpovede
    áno, je to možné - dodatok k PZ podpísaný oboma stranami
    Takze ak tomu spravne rozumiem, ani ja ani zamestnavatel nemoze ukoncit moj pracovny pomer ak nepodpisem novu zmluvu, alebo dodatok?

    P.S.: dakujem za odpoved

    aglv je offline (nepripojený) aglv

    aglv
    Podobný prípad ale iná otázka: ak dám výpoveď ja bude mi musieť zamestnávateľ vyplatiť odstupné? (prac.pomer na dobu neurčitú) a musí tam byť výpovedná doba?

    Andy055 je offline (nepripojený) Andy055

    Andy055
    Dobrý deň!
    Vedel by mi niekto poradiť? Mám so zamestnávateľom uzavretú zmluvu na dobu neurčitú na 40 hod. pracovný úväzok. Dnes mi predložil dodatok k pracovnej zmluve kde sa dolnilo moje pracovné zaradenie a tiež mzda. Je tam však spomenuté,"doba trvania zmeny úväzku - 6 mesiace. Môže sa tým zmeniť aj moja pracovná zmluva myslím že keď to podpíšem tak sa zmení z doby neurčitej na dobu určitú?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Andy055 Pozri príspevok
    Dobrý deň!
    Vedel by mi niekto poradiť? Mám so zamestnávateľom uzavretú zmluvu na dobu neurčitú na 40 hod. pracovný úväzok. Dnes mi predložil dodatok k pracovnej zmluve kde sa dolnilo moje pracovné zaradenie a tiež mzda. Je tam však spomenuté,"doba trvania zmeny úväzku - 6 mesiace. Môže sa tým zmeniť aj moja pracovná zmluva myslím že keď to podpíšem tak sa zmení z doby neurčitej na dobu určitú?
    Nie, PZ sa týmto nemení. Mení sa len úväzok, tak ako to tam je napísané. Ak s tým nesúhlasíš, nemusíš nič podpisovať.

    Maaaria je offline (nepripojený) Maaaria

    Maaaria
    Poraďáci, chcem si overiť u vás či je to v súlade so zakonnikom práce..........Môže zamestnávateľ zmeniť pracovnú zmluvu z dobu neurčitej na dobu určitú???? zamestnanec s tým súhlasí, tam sú nejaké spoločné dohody. Len či je takáto zmena PZ v poriadku.
    dakujem za odpovede

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.