Zavrieť

Porady

Usporiadat
tiny77 tiny77

tiny77 je offline (nepripojený) tiny77

z malickosti sa sklada svet. ...viac
[QUOTE=Tweety]
bend?i
Ja mám veľmi rada kuracie prsia mierne posolené a s bylinkami len na takých 10-15 min podusené na masle (ni? iné), potom to dám na plech, na to brosky?u a prekryť plátkom syra a tak zapiecť do rúry..

Robím to aj ja, ale si to e?te vylep?ím a pod brosky?ku dám plátok ?unky. K tomu udusenú ry?u a m?am,m?am.

Majka, cim to potom prelejes? ak to chcem s ryzou, pripada mi to suche... v restike je to fajn...
0 0
iika iika

iika je offline (nepripojený) iika

Pridám aj ja dva:

Kuracie rezne s višňami

Narežeme rezne, mierne naklepeme cez mikroténové vrecko, posolíme, pridáme štipku čierneho mletého korenia, poprášime hladkou múkou, opečieme po oboch stranách v olivovom oleji do ktorého sme pridali čajovú lyžičku medu, vlejeme šťavu zo zaváraných višní, podusíme, pred koncom pridáme vykôskované višne v primeranom pomere. Podávame s ryžou.

Rýchle kuracie nugetky

Nakrájame asi 2 cm hrubé rezance z pŕs alebo aj z ostatných častí kuraťa, posolíme, okoreníme mletým štvorfarebným korením, bylinkami podľa chuti, kari korením alebo kurkumou, pridáme trochu sójovej omáčky, hladkú múku, olivový olej, trochu bieleho vína, kto má rád- aj strúčik-dva prelisovaného cesnaku. Premiešame v miske rukou, aby sa každý kúsok obalil v tejto zmesi. Opiecť na oleji. Najlepšie sú vtedy, keď sa v tejto zmesi nechajú postáť v chladničke, trebárs aj do druhého dňa. Najlepšie je to s čerstvým zeleninovým šalátom.
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Kuracie prsia na marocký spôsob

600 g kuracích pŕs
2 cibule
kurací vývar
2 lyžice masla
1 - 2 lyžičky medu
2 lyžice olivového oleja
1 lyžička cukru
kurkuma
bobkový list
mletý zázvor
hrozienka
kešu oriešky
soľ
mleté čierne korenie
petržlenová vňať

Na tenké kúsky pokrájanú cibuľu povaríme asi 10 minút v malom množstve osladeniej vody. Umyté, osušené kuracie prsia pokrájame na väčšie kúsky. Poprášime ich kurkumou a na rozpálenom oleji opražíme. Podlejeme vývarom, ochutíme soľou, mletým čiernym korením, bobkovým listom a zázvorom. Necháme zovrieť a na miernom ohni varíme asi 30 minút.
V panvici rozpustíme maslo z medom, prilejeme trochu šťavy z mäsa, pridáme hrozienka, kešu oriešky a uvarenú cibuľu. Necháme zovrieť, premiešame a pridáme k mäsu. Posypeme nasekanou petržlenovou vňaťou a podávame.
IMG_3349[1].jpg  
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

erzet Pozri príspevok
Kuracie prsia na marocký spôsob

600 g kuracích pŕs
2 cibule
kurací vývar
2 lyžice masla
1 - 2 lyžičky medu
2 lyžice olivového oleja
1 lyžička cukru
kurkuma
bobkový list
mletý zázvor
hrozienka
kešu oriešky
soľ
mleté čierne korenie
petržlenová vňať

Na tenké kúsky pokrájanú cibuľu povaríme asi 10 minút v malom množstve osladeniej vody. Umyté, osušené kuracie prsia pokrájame na väčšie kúsky. Poprášime ich kurkumou a na rozpálenom oleji opražíme. Podlejeme vývarom, ochutíme soľou, mletým čiernym korením, bobkovým listom a zázvorom. Necháme zovrieť a na miernom ohni varíme asi 30 minút.
V panvici rozpustíme maslo z medom, prilejeme trochu šťavy z mäsa, pridáme hrozienka, kešu oriešky a uvarenú cibuľu. Necháme zovrieť, premiešame a pridáme k mäsu. Posypeme nasekanou petržlenovou vňaťou a podávame.
To si mal na večeru? Lebo fotené to bolo o 17,16. Ale inak to vyzerá dobre.
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
wagner Pozri príspevok
To si mal na večeru? Lebo fotené to bolo o 17,16. Ale inak to vyzerá dobre.
ja na obed neobedujem a obed mám až o 17:00
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

kuracie kari:

marinada:
/na 1 polovicku kuracich prs bez koze/

4PL olivovy olej
1 mokka lyzicka soli
stipka chilli korenia
1/2 mokka lyzicky kari korenia
1 mokka lyzicka vegety-zamiesat

do marinady nalozit mäso nakrajane na male kocky,dobre premiesat a nechat prikryte aspon cez noc v chladnicke,obcas premiesat.
/lepsie je vsak tak ob den to robit/napr.v pondelok vecer to nalozit a varit az v stredu./

potom si rozpalime panvicu a na nu vylejeme mäso i s marinadou,opekame najprv prudko,potom ohen zmiernime a opekame,premiasavame,kym je mäso mäkke.
priloha:ryza a zeleninovy salat
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

plnene prsia v rure


kuracie prsia-s kostou a kozou
sterilizovana kukurica
sol
grilovacie korenie
zopar platkov taveneho syra-takeho toustoveho
olej
maslo

kazdu polovicu prs prekrojime este napoly.posolime.
v strede sa nam urobi taky otvor,taska,do ktorej dame cca za 1-2 KL sterilizovanej kukurice a na to polovicku platku syra,dobre to zatlacime dnu.

tieto kusky ukladame na lahko vymasteny/olejom/ pekac vedla seba tak,aby otvory dvoch kuskov boli proti sebe-to preto aby syr az tak nevytekal.
ked su uz vsetky ulozene,posypeme to vsetko grilovacim korenim,podlejeme len celkom manimalne vodou a na vrch kazdeho kusku dame tenky platok masla. pecieme v rure do mäkka prikryte,potom dame vrchnak dolu a nechame dobre zapiect doruzova,aby sa nam pripiekla i koza.

podavame so zeleninovym salatom,hranolkami alebo ryzou.
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
Prsia pokrájame na kúsky, hodíme na podusenú cibuľu, čierne korenie, mletú červenú papriku, mrazenú mrkvičku s hráškom, posoliť. Za chvíľu je to hotové, pred dokončením jemne kukuričným škrobom zahustiť. Podávame s dusenou ryžou a nejakým šalátom podľa chuti.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať