Zavrieť

Porady

Mam narok na spatne vymahanie vyzivneho, ked už ho dostavam.nie je to dane sudom.

Mam narok na spatne vymahanie vyzivneho, ked už ho dostavam.nie je to dane sudom.je to viac menej nasou dohodou.S otcom dietata nezijem.Dieta ma 5rokov.plati mi 4roky, ale zda sa mi to malo a už rok sa pokusam dohodnut, aby mi prispieval viac.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    ..pokiaľ si myslíš, že ti otec dieťaťa dáva málo i keď nie je určené súdom, môžeš si súdne žiadať o určenie výživného...súd skúma príjmy oboch rodičov, i keď spolu nežijú a na základe toho určí, koľko bude otec prispievať...na dieťa sú povinní dávať obaja rodičia...
    ..v žiadosti môžeš uviesť, od kedy ti otec dieťaťa prispieva a koľko,súd rozhodne, či ti má doplatiť...

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    pepsikova Pozri príspevok
    ..v žiadosti môžeš uviesť, od kedy ti otec dieťaťa prispieva a koľko,súd rozhodne, či ti má doplatiť...
    teoreticky ano, prakticky, vzhladom na to ze vyzivne bolo platene na zaklade dohody, to vidim ako nerealne ...

    "Výživné pre maloleté dieťa možno priznať najdlhšie na dobu troch rokov spätne odo dňa začatia konania, ak sú na to dôvody hodné osobitného zreteľa"

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    ...bubík, no však áno..my nevieme, odkedy jej platí,preto som napísala, že to má uviesť v žiadosti...

    iriska je offline (nepripojený) iriska

    iriska
    Jasné, že sa dá podať návrh na určenie výživného... aj keď ste sa dohodli dá sa žiadať viac, vo veľkej miere to závisí od názoru a skúseností sudcu... Možno by bolo dobré vedieť koľko vlastne platí teraz.

    Mam narok na spatne vymahanie vyzivneho, ked už ho dostavam.nie je to dane sudom.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.