Zavrieť

Porady

zamietnutá reklamácia

Ahojte,

prosím poraďte mi vo veci spôsobu riešenia reklamácie v jednej z Bratislavských predajní (Obchodná 38) spoločnosti A3 Sport.

V uvedenej predajni som zakúpila dňa 21.2.2011 detskú športovú obuv značky REEBOK v cene 22,60 EUR, ktorú som reklamovala z dôvodu odlupovania povrchového materiálu a roztrhnutej stielky dňa 3.8.2011.
Telefonicky mi bolo dňa 25.8.2011 zo spoločnosti oznámené, že reklamácia je vybavená. Dňa 26.8.2011 som prišla reklamáciu prevziať, no nakoľko bola zamietnutá (dňa 10.8.2011 ???), odmietla som ju prevziať. Zástupcom predajne som bola nútená, aby som reklamáciu prevzala, inak nedostanem žiadne doklady na ďalšie riešenie z mojej strany a bude mi účtované skladné. Nedostala som k nahliadnutiu žiadne vyjadrenie znalca, iba zamietnutie z reklamačného oddelenia a po tvrdení, že keď sa odvolávajú na znalca, chcem vidieť aj znalecký posudok, mi ukázali reklamačný záznam, na ktorom bola pečiatka znalca a nič viac. Napokon sa objavil aj papier, na ktorém bolo uvedené, že reklamácia bola zamietnutá na základe odborného vyjadrenia súdneho znalca p. Janatu, pretože obuv bola používaná bez pevnej fixácie nohy, čím došlo k väčšiemu opotrebeniu všetkých dielcov. Obuv bez údržby. Uvedené sa nezakladá na pravde.

Správanie zástupcu bolo nanajvýš neetické a neslušné, nakoľko kričal, vytrhával mi doklady z rúk a odmietal mi odovzdať vyjadrenie, ktoré mi patrilo.

Dňa 8.9.2011 som opätovne navštívila predajňu s mojim vyjadrení, ktoré som žiadala prevziať, no zástupca predajne znova zaujal voči mne odmietavé stanovisko, s odôvodnením, že sú to blbosti, on sa pod to nepodpíše a nebude mi nič hradiť, keby dačo. Hovoril údajne s reklamačným oddelením a keď som ho požiadala, aby mi dal k telefónu pani, s ktorou hovorí, povedal, že nedá, pretože ona ide domov.

Jeho správanie bolo maximálne neslušné a drzé, navyše mi odmietol uviesť svoje meno, vraj čo by mi ho hovoril.Pokúsila som sa uvedené riešiť cez konateľku spoločnosti, ona mi odpísala, že zástupca spoločnosti postupoval správne a za "nevhodné chování se velice omlouvá".

Podoručení môjho vyjadrenia poštou mi prišla odpoveď na hlavičkovom papieri A3 sport bez podpisu a pečiatky, kde bola zaškrtnutá možnosť, že reklamáciu vybavili odborným vyjadrením osbobou poverenou / zamietnutím.

Čo sa dá urobiť okrem toho, že obuv preberiem, aby mi neúčtovali skladné, na ktoré vraj majú nárok, nebudem sa súdiť a nedám si spraviť na vlastné náklady posudok?

Prosím odpovedzte mi rýchlo, nakoľko mi vyprší termín na riešenie z mojej strany.

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ja.nus.ka34 je offline (nepripojený) ja.nus.ka34

    ja.nus.ka34
    no tu nič nenarobíš,iba to daj na prešetrenie na SOI-ku...ja som tak spravila,lebo mi tiež nechceli uznať reklamáciu a ani znalecký posudok mi nechceli dať...tiež mali len na reklamačnom liste napísané,že obuv bola nevhodne nosená...lenže to neplatilo,ja som sa na to informovala a tak som si topánky odfotila,aj reklamačný list som odfotila a poslala som to e-mailom na oddelenie v našom meste(inak nájdeš si to na oficialnej stránke SOI,všetky pobočky a kontakty na nich)...a za necelý týždeň mi poslali e-mail,že je to vybavené a že si možem prísť na predajnu po peniaze...a inak,tiež som si musela obuv od nich prevziať,lebo mi nechceli dať ani pečiatku a ani kontaktné udaje na prevádzku...tak som im naspať doniesla topánky a dali mi peniaze...a okrem iného,oni ti musia dať doklad od akreditovaného znalca s jeho podpisom a pečiatkou...ani mne to nedali,lebo to nikde ani neposlali...ich to stojí omnoho viac ako ked ti majú vrátiť prachy...tak sa nedaj zastrašiť a bojuj :-))

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Mozes si dat sama urobit znalecky posudok.
    Ta cena je dost vysoka, ale mas sancu uspiet a domoct sa svojej pravdy.( ak mas na to nervy a cas ...)

    Inak, aj z vlastnej skusenosti viem, ze reklamacie drahej znackovej obuvy su takmer vzdy zamietnute. Je to do jedu,ale je to tak.
    Aj tu na porade je opisanychh dost zlych skusenosti s takymito reklamaciami, skus si vyhladat v starsich temach.

    http://www.pravaspotrebitela.sk/inde...hures&itemid=9

    foresterbig je offline (nepripojený) foresterbig

    foresterbig
    Treba nakupovať v Rakúsku alebo tu:http://www.sportsdirect.com/ a naše obchody ignorovať tak isto je to aj s potravinami ale to je už na inú tému.
    A potom sa spämatajú a budú vyplakávať že aby sme kupovali SK výrobky.Je iróniou že nás to 22rokov odnaučovali.

    Ivka72 je offline (nepripojený) Ivka72

    Ivka72
    Žiaľ SOIku som kontaktovala a pani mi zavolala, že oni do toho vstupovať nemôžu, iba v prípade, že by mi reklamáciu nevybavili. Môžem sa vráj súdiť alebo si dať urobiť znalecký posudok za 50€.

    foresterbig je offline (nepripojený) foresterbig

    foresterbig
    Stačí sa ísť pozrieť do Rakúskeho Hainburgu do obchodov Hofer a BiPa a budete vidieť ako slováci dvôverujú SK výrobkom.Však ani Žoldko Šimonko im nedôveruje,a Počiatkova manželka nakupuje v Kittsee v obchode Billa.
    Naposledy upravil foresterbig : 21.09.11 at 20:40

    ja.nus.ka34 je offline (nepripojený) ja.nus.ka34

    ja.nus.ka34
    tak tomu nerozumiem... tvoja reklamacia nebola predsa vybavená,ved ti nedali normálny posudok od akreditovaného znalca...mal by to byť riadny dokument s podpisom a pečiatkou...

    Ivka72 je offline (nepripojený) Ivka72

    Ivka72
    Na SOIke mi povedali, že stačí, aby to zhodnodila osoba, ktorá im opravuje obuv a je to v poriadku. Znalecký posudok nie je potrebný.

    foresterbig je offline (nepripojený) foresterbig

    foresterbig
    Ešte ich treba zviditelniť v jednej relácii v TV Markíza :-)

    zamietnutá reklamácia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.