Zavrieť

Porady

Priebežné položky v Pohode Lite

Chcela by som poprosiť o radu, kto účtuje Jú v Pohode či mi vie poradiť ako účtovať na konci roka. Vybrali sme peniaze z bankomatu 29.12.2005 , na výpise z Bú sme to dostali až v roku 2006. Chcela som zaúčtovať banku cez uzávierkové operácie -účtovanie v nasledujúcom roku. V banke som zadala dátum výpisu 15.1.2006 a potom dátum platby 29.12.2005 a v predkontácii som dala peniaze na ceste výdaj. Keď som to chcela zapísať, tak ma PC upozornil, že to nie je z účtovného obdobia. To som odklikla ako O.K. a pustil ma ďalej. Ale keď som chcela urobiť zápis v pokladni ako peniaze na ceste príjem tak ma nechcel pustiť do roku 2005 ponúkal mi len rok 2006. Ja som však mala peniaze v pokladni už 29.12.2006, ako to mám zaúčtovať?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    skatja je offline (nepripojený) skatja

    skatja
    Nepracujem v tomto programe, ale môžeš zaúčtovať ako osobný vklad podnikateľa, ak potrebuješ doplniť pokladňu v r.2005, a v r.2006 daj na osobnú potrebu neovpl.ZD, podľa mňa nemusí byť priebežná pol.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    A čo tak skúsiť "Hot line" na predajcu tohoto softu?! Ja som to mala vo výpise z účtu odpísané v r.2006 s dátumom 28.12.2005, urobila som si PPD, ID a k nemu som priložila prefotený výpis z roku 2006 a naúčtovala to ako nedaňový príjem, ten istý ID ( tiež prefotený) som priložila k výpisu 2006, to aby som nezabudla po dlhšej dobe o čo sa jednalo a na výpis som to naúčtovala ako nedaňový výdaj.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Julča
    . Vybrali sme peniaze z bankomatu 29.12.2005 , na výpise z Bú sme to dostali až v roku 2006. Chcela som zaúčtovať banku cez uzávierkové operácie -účtovanie v nasledujúcom roku. V banke som zadala dátum výpisu 15.1.2006 a potom dátum platby 29.12.2005
    Podľa mojej mienky nezáleží na dátume vyhotovenia výpisu (15.1.06). Všetky pohyby, ktoré majú na výpise decembrový dátum, treba zaúčtovať v denníku s decembrovým dátumom.

    Julča je offline (nepripojený) Julča

    Julča
    ondrejvla
    A čo tak skúsiť "Hot line" na predajcu tohoto softu?! Ja som to mala vo výpise z účtu odpísané v r.2006 s dátumom 28.12.2005, urobila som si PPD, ID a k nemu som priložila prefotený výpis z roku 2006 a naúčtovala to ako nedaňový príjem, ten istý ID ( tiež prefotený) som priložila k výpisu 2006, to aby som nezabudla po dlhšej dobe o čo sa jednalo a na výpis som to naúčtovala ako nedaňový výdaj.
    Tvoje účtovanie sa mi pozdáva, i keď som to chcela mať cez priebežné položky preto lebo som tak účtovala celý rok. Len sa chcem opýtať čo si vlastne dala na ten ID / interný doklad/. Ja som cez ID ešte neúčtovala.
    Ďakujem za radu.
    Čo sa týka hot linky na Stormware, tak tú občas používam,a páči sa mi. V tomto prípade mi dotyčná 2x poslala mail, ale s úplnými nezmyslami.

    Priebežné položky v Pohode Lite

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.