Zavrieť

Porady

Výpoveď nájomnej zmluvy

Dobrý deň.

Chcel by som vás poprosiť o radu , som v podnájme máme spísanú nájomnú zmluvu, chcel by som túto zmluvu vypovedať.
Nájomná zmluvá je spísana podľa § 663 a nasl. a § 685 a nasl. Občianskeho zákonníka.
V zmluve nieje uvedená žiadna výpovedná lehota, podľa tohto zákona je pre nájomníka určená niejaká výpovedná
lehota?

Ďakujem za rady
Naposledy upravil svejk3 : 20.09.11 at 14:50
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    verkaz je offline (nepripojený) verkaz

    verkaz
    V zmysle OZ je výpovedná lehota 3- mesačná a začína plynúť prvým dňom nasledujúceho mesiaca po doručení výpovede (najlepšie písomnej). Ak sa dohodneš s prenajímateľom dá sa aj skorej. Ak by si však odišiel z bytu pred ukončením výpovednej lehoty, si povinný zaplatiť nájom za tie tri mesiace.
    Táto téma je tu otvorená už viac krát.

    svejk3 je offline (nepripojený) svejk3

    svejk3
    Ďakujem za radu.

    Pozeral som aj ostatné príspevky ale našiel som len výpoveď od prenajímateľa, nie od nájomcu.
    Podľa akého zákona to platí ? Lebo v zákone § 663 a nasl. a § 685 a nasl. Občianskeho zákonníka, podľa ktorého je nájomná zmluva podpísaná, nieje nič o ukončení nájmu nájomcom. Nieje tam nejaká výluka ako by sa dala zmluva vypovedať okamžite?
    Len dohodou?

    Prosím o ďalšie rady ďakujem.
    Naposledy upravil svejk3 : 21.09.11 at 07:01

    Výpoveď nájomnej zmluvy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.