Zavrieť

Porady

Self raising flour

Priniesla som si niekolko skvelych, tradicnych receptov z Anglicka, ale v mnohych je pouzita ta ich self raising muka. Ako to obist v nasich podmienkach? Nemate niekto skusenosti? Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Self-raising flour

    Leavening agents are used with some flours[8], especially those with significant gluten content, to produce lighter and softer baked products by embedding small gas bubbles. Self-rising (or self-raising) flour is sold premixed with chemical leavening agents. The added ingredients are evenly distributed throughout the flour which aids a consistent and even rise in baked goods. This flour is generally used for preparing scones, biscuits, muffins, etc. This type of flour was invented by Henry Jones and patented in 1845. Plain flour can be used to make a type of self-rising flour although the flour will be coarser. Self-rising flour is typically composed of the following ratio:

    1 cup (100 g) flour
    1 teaspoon (3 g) baking powder
    a pinch to ½ teaspoon (1 g or less) salt

    zdroj: http://en.wikipedia.org/wiki/Flour#Self-raising_flour

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    receptov nie je nikdy dost ... ja zaujem mam!

    viera_j je offline (nepripojený) viera_j

    finanční účetní Brose CZ viera_j
    no, bakingpowder som tam dala, ale nenafuklo sa to tak, ako som si predstavovala :-( Njn, scones su tiez problem, nie su take uplne english. . . Dakujem

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    viera_j Pozri príspevok
    no, bakingpowder som tam dala, ale nenafuklo sa to tak, ako som si predstavovala :-( Njn, scones su tiez problem, nie su take uplne english. . . Dakujem
    no co keby si zalozila temu s tymi anglickymi receptami - spolocnymi silami ich "poslovencime"

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    viera_j Pozri príspevok
    no a myslis, ze by bol zaujem? Mam celu kucharku :-D
    ..

    ..tak daj také, čo by šlo s našimi surovinami-alebo aspoň , ktoré si myslíš, že by šli nahradiť...nejako to povaríme...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.