Zavrieť

Porady

Zmena dodavatela plynu aj elektriky ENERGETICKE CENTRUM

zdravim, chcel by som a opýtať či ta zmena dodavatela zo SSE na energ. centrum(SSE stale ostavaju ale už iba ako distributor) nieje nejaký podvod čo teraz chodia obchodný zástupcovia po domoch a spisuju nove zmluvy, máte s tým nejaké skusenosti či to je podvod alebo pravda? dakujem za vaše nazory a rady či sa to oplatí podpísať
Usporiadat
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

U nas bol jeden tiez, bol dost arogantny, stale pytam moje rocne vyuctovanie, ze je z elektrarni. Vrak nam vyuctovanie doteraz robili nemci a odteraz bude sa to robit na Slovbensku. Mne to bolo divne, preco by z elektrarni posioelali niekoho, ked to vsetko maju v PC.
Zavrela som dvere a volala do elektrarni, povedali mi, ze je to konkurencia a takto klame zakaznikov a laka ich prec.
0 0
marcuso marcuso

marcuso je offline (nepripojený) marcuso

konkretne k tomu neviem, ale ja som menil dodavatela elektriky, nakolko mi ponukli lepsiu cenu a kedze vykurujem EE tak to bola pre mna znacna uspora. Urcite by som nepodpisoval zmluvu s nejakym obchodnym zastupcom chodiacim po domoch. Vypytaj si od neho informacie, letaky, internetovu stranku, nazov firmy a pozri si o nich informacie na nete a porovnaj aj s inymi dodavatelmi a rozhodni sa az budes mat v tomu uplne jasno. Ja som si zmluvu dal poslat na mail a doma som si ju precital v klude bez toho,aby na mna niekto tlacil....a vybral som si najlacnejsieho...EE dostavam bez problemov, zatial
0 0
gogol99 gogol99

gogol99 je offline (nepripojený) gogol99

Podpisovať zmluvu na 5 rokov s Energetickým centrom, to pokladám za zbytočnosť. Stačí podpísať vždy v januári s najlacnejším na najbližší rok a o rok v januári opäť s najlacnejším...
0 0
jankokr jankokr

jankokr je offline (nepripojený) jankokr

Znova som sa stretol s neodbornosťou obchodných zástupcov spoločnosti ENERGETICKÉ CENTRUM a ich honbou za získaním "zmluvy". Využijúc neprítomnosť osoby "logicky uvažujúcej" poskytli prítomnej osobe skresľujúce informácie hraničiace s klamstvom a nechali si od nej podpísať zmluvu ktorá určite nie je pre zákazníka výhodná. Som za konkurenčné prostredie, ale ak firme ide len o to, aby za každú cenu vytiahli z najzraniteľnejšej skupiny obyvateľov ( dôchodcov), aj to málo, čo majú, tak to nie je pekné.

Preto som si zaradil firmu ENERGETICKÉ CENTRUM medzi neseriózne.

Nakoľko téma Odstúpenie od zmluvy - Energetické centrum je už uzavretá, a ENERGETICKE CENTRUM prepracovalo Všeobecné Obchodné Podmienky (VOP) tak pre tých , čo neradi čítajú malé písmenka prikladám výťah z ich VOP.

Podľa článku 1 ods. 9 časti „A“ VOP zmluvy má zákazník do 14 (štrnástich) dní od dátumu podpísania zmluvy možnosť od tejto zmluvy odstúpiť bez udania dôvodov.

citácia VOP DODÁVKY ELEKTRINY A DODÁVKY PLYNU ODBERATEĽOVI časti A článok 1 odstavec 9 : V prípade, že Zmluva je uzatváraná s Odberateľom na inom mieste ako na mieste obchodnej kancelárie Dodávateľa, alebo iným spôsobom než je pre tento typ zmluvy obvyklý (napr. telefonické dojednanie dohody s následným podpisom zmlúv a ich odoslanie poštou), má Odberateľ právo do 14 ( štrnástich) dní od uzavretia Zmluvy od tejto Zmluvy odstúpiť bez udania dôvodov. Po márnom uplynutí tejto lehoty má Odberateľ možnosť jednostranne ukončiť Zmluvu výhradne podľa príslušných ustanovení týchto VOP, jednotlivých ustanovení Zmluvy alebo z dôvodov uvedených v príslušnom zákone.
Naposledy upravil jankokr : 05.11.11 at 08:56
1 0
dalid dalid

dalid je offline (nepripojený) dalid

Prečítaj si aj túto tému a urob si vlastný názor...
http://www.porada.sk/t170946-p3-ec-energeticke-centrum-co-su-zac.html

K
aždý má vlastný rozum
0 0
gogol99 gogol99

gogol99 je offline (nepripojený) gogol99

pikoška

http://www.vlachovo.eu/novinka.php?nid=130
0 0
kontra98 kontra98

kontra98 je offline (nepripojený) kontra98

Ak sa smiem spýtať, čo na tej zmluve bolo akože nevýhodné? Ak obchodní zástupca bol neseriózny, to chápem, je to predsa ich biznis ale zmluva? Tá sama o sebe dáva možnosť ušetriť domácnosti malé, či nemalé finančné prostriedky, ale vždy sa jedná o úsporu.
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

kontra98 Pozri príspevok
Ak sa smiem spýtať, čo na tej zmluve bolo akože nevýhodné? Ak obchodní zástupca bol neseriózny, to chápem, je to predsa ich biznis ale zmluva? Tá sama o sebe dáva možnosť ušetriť domácnosti malé, či nemalé finančné prostriedky, ale vždy sa jedná o úsporu.
vždy sa nejedná o úsporu.....oni Ti budú tvrdiť,že zaplatíš menej,ako doteraz.Ale dokedy Ti to garantujú?Už navždy? Alebo len do najbližšieho vyúčtovania? Kde máš istotu,že nezdvihnú platby tak,že budeš platiť viac ako doteraz??
0 0
kontra98 kontra98

kontra98 je offline (nepripojený) kontra98

Tú garanciu si prečítaš na zmluve napríklad. Je to na každej zmluve napísané a každá spoločnosť to má iné. Napríklad spomínané Energetické centrum ti nižšie ceny energií garantuje na celú dobu platnosti zmluvy a je len na tebe na ako dlho snimi podpíšeš, preto som napísal, že o akej nevýhodnej zmluve sa to tu píše vlastne.
0 0
jankokr jankokr

jankokr je offline (nepripojený) jankokr

kontra98 Pozri príspevok
Tú garanciu si prečítaš na zmluve napríklad. Je to na každej zmluve napísané a každá spoločnosť to má iné. Napríklad spomínané Energetické centrum ti nižšie ceny energií garantuje na celú dobu platnosti zmluvy a je len na tebe na ako dlho snimi podpíšeš, preto som napísal, že o akej nevýhodnej zmluve sa to tu píše vlastne.
Tak aby bolo jasne, v com bola zmluva nevyhodna:
-Obchodný zástupca (OZ), vyuzijuc nie prave najpruznejsie myslenie dochodcu spisal s nim zmluvu na obdobie 5 (piatich)rokov! Ak odberatel najneskor 1 mesiac pred ukoncenim zmluvy nepoziada pisomne o jej zrusenie, predlzuje sa automaticky na dalsich 5 rokov!!!
-Nahovoril mu aj balicek senior EP, bez upozornenia na jeho spoplatnenie ! (cena 9,99€ sDPH mesacne!)-Netvrdim, ze sluzby za tuto cenu su zlé,ale OZ nezistoval, ci podobny produkt uz dotycny dochodca nema uzatvoreny s inym subjektom.
-Teda po zosumarizovani bude platit viac, ako doteraz !A ak sa na trhu objavy do 5-tich rokov firma s výhodnejšou ponukou, tak poplatok za vypoved je neumerne vysoky !
PRETO NEVYHODNA !
-A to este nespominam poplatky za odborne poradenstvo,ako aj mimoriadnu zálohu, ktore si udajne nauctuju v prvej fakture.

http://www.porada.sk/t181573-energet...rum-suhrn.html
Naposledy upravil jankokr : 02.12.11 at 15:38
0 0
barlova barlova

barlova je offline (nepripojený) barlova

ahojte, ja som tiež podpísala zmluvu s EC a to priamo medzi dverami. Nemôžem povedať, že bol ten pán arogantný alebo na nás tlačil .
Podpísali sme zmluvu s tým, že dal nám vybrať na ako dlho chceme. vybrali sme si lehotu pol roka a potom uvidíme. Nič pred nami neskrýval, na všetko nás upozornil. Po mesiaci sa mi ozvali z EC či sa na niečo chceme opýtať ...Pred týždňom som tam volala, telefón mi zdvihli , odpovedali mi čo som chcela vedieť . Nevidím v tom problém . Ak nebudeme spokojní po prvom vyúčtovaní dáme výpoveď. V čom je problém ?
0 0
kamoska1 kamoska1

kamoska1 je offline (nepripojený) kamoska1

barlova,tak,potom tu daj vedieť,ako ste spokojní,čo Vás prekvapilo,čo Vás okúzlilo a či sú tie ceny od nich lacnejšie,ako slubujú.
0 0
gogol99 gogol99

gogol99 je offline (nepripojený) gogol99

barlova Pozri príspevok
ahojte, ja som tiež podpísala zmluvu s EC a to priamo medzi dverami. Nemôžem povedať, že bol ten pán arogantný alebo na nás tlačil .
Podpísali sme zmluvu s tým, že dal nám vybrať na ako dlho chceme. vybrali sme si lehotu pol roka a potom uvidíme. Nič pred nami neskrýval, na všetko nás upozornil. Po mesiaci sa mi ozvali z EC či sa na niečo chceme opýtať ...Pred týždňom som tam volala, telefón mi zdvihli , odpovedali mi čo som chcela vedieť . Nevidím v tom problém . Ak nebudeme spokojní po prvom vyúčtovaní dáme výpoveď. V čom je problém ?
a zazvoní zvonec a rozprávky bude koniec :-)
ak niekto taký vôbec existuje, tak rýchlo zistí, že za podpis zmluvy na 1/2 roka nemá žiadnu províziu a že bude mať síce dobrý pocit, ale jeho rodina z toho nemá nič...
0 0
Clever888 Clever888

Clever888 je offline (nepripojený) Clever888

Je jedno, na kolko zmluvu podpisete, ak by ste si precitali obchodne podmienky, zistite, ze aj ked mate zmluvu na dobu urcitu, mozete od zmluvy odstupit pri kazdej zmene cennika - takze ziadne riziko...
0 0
Clever888 Clever888

Clever888 je offline (nepripojený) Clever888

Maju cenniky pre rok 2012 na webe - takze staci pozriet a porovnat, su tam rozne produktove rady, mozete usetrit 5 - 10%, podla toho, ktoru si vyberiete v porovnani dodavatelmi ako napr ZSE, SSE, VSE alebo SPP... zmena dodavatela nie je strasidlo... len sa niektori pokusaju z toho urobit strasidlo...
0 0
Clever888 Clever888

Clever888 je offline (nepripojený) Clever888

treba napisat mail, list, zavolat, povedat co sa stalo, ze predajca neinformoval... nech vam tie baliky zrusia... v zmluve su lehoty na to, aby sa dali produkty ako napr ten balik zrusit... mozte mat kludne zmluvu bez akychkolvek priveskov...
0 0
Clever888 Clever888

Clever888 je offline (nepripojený) Clever888

Takychto obchodakov treba nahlasit aj tomu dodavatelovi, ktoreho zastupuju... nech vedia, ako sa chovaju ti obchodaci k ludom... su za nich zodpovedni, a mozno maju dobry umysel ale ti obchodaci im kazia meno... tak nech ich potrestaju, pokutuju...
0 0
gogol99 gogol99

gogol99 je offline (nepripojený) gogol99

už sú tu zavesené nové ceny EC na rok 2012

www.vyhodnaenergia.sk
www.vyhodnaenergia.sk/plyn
0 0
jan.durass jan.durass

jan.durass je offline (nepripojený) jan.durass

Ja som podal odvolanie v Novembri 2011 už aj zo sankciami len nech sme od nich preč ale prešiel mesiac a stále mi neprišlo žiadne vyrozumenie, namiesto toho prišli šeky. Čo mám robiť na koho sa obrátiť ? nemali by mi odpovedať do 30 dni ? neporušili zákon ? poradte pls
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať