Zavrieť

Porady

odloženie podania DP

chcem poprosiť, veľmi súrne by som potrebovala nejaký vzor, keď chcem daňový úrad požiadať o predĺženie lehoty na podanie daňového priznania dane z príjmov, odvolávku na zákon, paragraf....
vopred moc ďakujem !!!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    moj osobny nazor je ze nie je mozny odklad podania danoveho priznania...v pripade ze vam vznikne povinnost podat musite splnit lehoty na podanie danoveho priznania ci ho uz podate sama alebo prostrednictvom zastupcu...danove priznanie je riesene v paragrafe 38 zakona 511/92 o sprave dani a poplatkov

    Norča je offline (nepripojený) Norča

    Norča
    Ja som žiadala o odklad za rok 2004 podľa §49 ods.3 zákona o dani z príjmov o jeden mesiac a daňový úrad mi vyhovel.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Vladimír Ozimý
    moj osobny nazor je ze nie je mozny odklad podania danoveho priznania...v pripade ze vam vznikne povinnost podat musite splnit lehoty na podanie danoveho priznania ci ho uz podate sama alebo prostrednictvom zastupcu...danove priznanie je riesene v paragrafe 38 zakona 511/92 o sprave dani a poplatkov
    Lehota na podanie DP pre daň z príjmov je riešená v § 49. V ods.3 sú uvedené možnosti pre predĺženie lehoty na podanie DP. Správca dane môže predĺžiť lehotu na žiadosť daňovníka najviac o tri mesiace. Ak má daňovník príjmy zo zahraničia môže predĺžiť lehotu na podanie najviac o šeť mesiacov.

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    Neviem, či existuje vzor, ale pokiaľ viem stačilo napísať žiadosť o povolenie neskoršieho podania DP a uviesť dôvod. Bolo treba priložiť kolok 300,- Sk. To už môže byť ale viac.
    Monika Kováčová
    Myslíte, že ako dôvod by mohol obstáť "termín pôrodu" hlavnej účtovníčky, ktorý je na konci marca?

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Dôvod nie je potrebné uviesť , ani to zákon nevyžaduje. Mám takú skúsenosť s klientom z Bratislavy, ale ktovie , iné dvere ....

    zemka je offline (nepripojený) zemka

    zemka
    Norča, Evanka,
    sú nejakým spôsobom vymedzené dôvody pri žiadosti o odloženie podania DP ?

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    zemka
    Norča, Evanka,
    sú nejakým spôsobom vymedzené dôvody pri žiadosti o odloženie podania DP ?
    Mám takú skúsenosť, že chceli vedieť dôvod. V žiadosti sme uvádzali dlhodobú PNS. Požiadali nás o kópiu PNS. Ale stalo sa mi, že sme žiadali o predĺženie lehoty a vyhoveli mi hneď do 4dní. Až mi kameň spadol zo srdca, keď som to videla. Ak máte dobré vzťahy na DÚ myslím, že by bolo vhodné vopred zavolať správcovi dane, aby o tejto žiadosti vedel. Dobrá spolupráca so správcom dane nikdy nezaškodí, aspoň vidia ochotu riešiť problémy. Tak veľa štastia.

    GABAZ je offline (nepripojený) GABAZ

    GABAZ
    My sme v našej firme dávali žiadosť o odklad - dôvodom boli príjmy zo zahraničia a pomerne rýchlo nám vyhoveli. Neviem, či už teraz nie je neskoro, ale treba skúsiť. Podľa našej šéfky treba dávať rtakéto žiadosti radšej v predstihu.

    rada je offline (nepripojený) rada

    rada
    NAPR:
    Žiadosť o odklad platenia dane

    …………………………………..,
    …………………………………….
    DIČ: 430811765
    Daňový úrad
    000 02 Obec
    V …………. dňa …………………….

    Vec: Žiadosť o odklad platenia dane z príjmov fyzických osôb
    V súlade s § 59 zákona č. 511/1992 Zb. o správe daní a poplatkov a o zmenách v sústave územných finančných orgánov v znení neskorších predpisov žiadam o odklad platenia dane z príjmov fyzických osôb za zdaňovacie obdobie 2005 vo výške …………….. Sk, splatnej dňa ……………, a to do ………………..
    Svoju žiadosť odôvodňujem nasledovne:
    Podnikateľskú činnosť som začal vykonávať v r. …………. Počas svojej podnikateľskej činnosti som si vždy riadne a včas plnil svoje daňové povinnosti a nevykazujeme žiadne nedoplatky.
    Predmetom mojej činnosti je cestná nákladná doprava. Zamestnávam 10 zamestnancov a v tomto roku som vytvoril jedno nové pracovné miesto.
    Splatnosť dane z príjmov fyzických osôb v termíne ………….. vo výške ……….. Sk nie som schopný dodržať z dôvodu druhotnej platobnej neschopnosti, ktorá vznikla najmä z dôvodu nepriaznivej hospodárskej a ekonomickej situácie v našej spoločnosti, ako aj z dôvodu, že slovenskí partneri mi neuhrádzajú pohľadávky.
    Finančné prostriedky musím prednostne použiť na prevádzkové výdaje (nákup nafty, špedičné poplatky).
    Na preukázanie mojich tvrdení v prílohe prikladám aktuálne výpisy z bankového účtu za obdobie od …………. .do …………. a prehľad pohľadávok po lehote splatnosti v celkovej výške …………. Sk.
    V súvislosti s mojou žiadosťou dodávam, že moja daňová disciplína je dobrá a mám snahu plniť si svoje povinnosti riadne a včas.
    Na základe uvedených skutočností žiadam o odklad platenia dane z príjmov fyzických osôb za zdaňovacie obdobie r. ……….vo výške …………… Sk do …………….

    Prílohy:
    Výpisy z bankového účtu
    Prehľad pohľadávok
    Analýza finančnej a ekonomickej situácie
    Kolok 300 Sk [pol. 143 písm. a) Sadzobníka správnych poplatkov]

    ………………………….


    ALEBO:
    Žiadosť o predĺženie lehoty pre podanie daňového priznania






    ………………., spoločnosť s ručením obmedzeným, …………, ……………..
    Zastúpená ……………………………

    DIČ: 111111111
    Daňový úrad
    000 02 Obec
    V ………………..dňa…………

    Vec: Žiadosť o predĺženie lehoty pre podanie daňového priznania
    Podľa zákona č. 511/1992 Zb. o správe daní a poplatkov a o zmenách v sústave územných finančných orgánov v znení neskorších predpisov spoločnosť……………., s. r. o., v zastúpení ………………….., podáva žiadosť o predĺženie lehoty na podanie priznania k dani z príjmov právnických osôb za zdaňovacie obdobie roku 2005.
    Žiadosť odôvodňujeme tým, že v súčasnosti sa vykonáva hĺbková kontrola účtovania audítormi a podľa ich vyjadrenia pre potreby riadneho spracovania ročnej závierky bude potrebné niektoré podkladové materiály podrobnejšie špecifikovať a doplniť. Z uvedeného dôvodu spoločnosť………………., s. r. o., požiadala zahraničných obchodných partnerov o zaslanie predmetnej dokumentácie. Predpokladáme, že tento časovo náročný úkon posunie spracovanie ročnej závierky, a teda aj vypracovania daňového priznania do druhej polovice mesiaca máj 2006.
    Z uvedeného dôvodu žiadame o predĺženie lehoty na podanie priznania k dani z príjmov právnických osôb za zdaňovacie obdobie roku 2005 do …………………..

    Príloha:
    Overená plná moc zo dňa ……………….
    kolok 300 Sk (položka .................. Sadzobníka správnych poplatkov)

    …………………………………


    Zákon o správnych poplatkoch :
    Položka 143

    a) Vydanie rozhodnutia daňovým orgánom, colným orgánom alebo obcou v daňovom konaní na základe žiadosti daňového subjektu podľa § 4, § 13, § 38 ods. 6, § 59 a § 64 zákona Slovenskej národnej rady č. 511/1992 Zb. o správe daní a poplatkov a o zmenách v sústave územných finančných orgánov v znení neskorších predpisov ........................................... 300 Sk

    zemka je offline (nepripojený) zemka

    zemka
    Ďakujem za rady, viem, že už je pomerne neskoro, ale pýtal sa ma na to jeden pán, tak nech skúsi.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.