Zavrieť

Porady

prekážky v práci a ukončenie zmluvy

dobrý deň, v prvom rade sa ospravedlnujem, táto téma patrí skôr do témy pre zákonník práce, ale tam mi to nechcelo dovoliť napísať...
Mám takýto problém, na november tohto roku mám plánovanú operáciu, a po nej bude nasledovať minimálne 3 mesiace PN, zároveň mi na konci roka (t.j. 31.12.2011) končí zmluva, ale ja budem zaručene minimálne do konca januára PN a teraz mám takéto otázky: 1.) Pretože podľa zákona má zamestnávateľ právo mi predĺžiť zmluvu na dobu určitú, môže tak urobiť aj hneď po príchode do práce so spätným dátumom - keďže by to musel stihnúť do 31.12., ale to ja budem ešte PN. - mám právo mu to odmietnuť s tým, že chcem zmluvu na dobu neurčitú, pretože to nestihol v rámci doby platnosti predchádzajúcej zmluvy? 2.) V prípade, že by mi už zmluvu nechcel predĺžiť a ja by som musel všetky veci vrátiť, tak mám právo na to, aby mi ten jeden deň, počas ktorého budem vybavovať tieto podlžnosti zo zamestnávateľom zaplatil? 3.) Ak som robil predtým nejaké skúšky, za kt. mám nejaké certifikáty, kt. originály si zamestnávateľ nechal, tak mi tieto originály je povinný vrátiť? Ak by ste vedeli aj to, podľa ktorých paragrafov a odstavcov zákonníka práce sa jednotlivé otázky, resp. odpovede týkajú, prosím napíšte mi aj tie. Veľmi pekne ďakujem za každú zmysluplnú odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    prekážky v práci a ukončenie zmluvy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.