Zavrieť

Porady

Internet cez wifi

Zdravim vie mi niekto poradit preco mi cez laptop s pripojenim na internet cez wifi klesa rychlost pripojenia asi na jednu patinu oproti pripojeniu cez lan??? uz som vypol firewall a nemam tam ziaden antivirus ktory by to brzdil a stale to ide pomaly.Priklad cez kabel 3Mb a cez wifi 700kb Pritom na druhom compe ide rychlost dobre takze wifi router je v poriadku. Dakujem za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    Na NTB sú wifi karty rôznych značiek ,ale skoro všetky majú spoločné a to čipset Atheros.Takže skús si preinštalovať ovládač.
    http://www.ralinktech.com/support.php?s=1
    Napíš aký používaš OS a typ NTB ,ak sa ovládač nebude dať nainštalovať.Stiahni si napr. program
    http://www.superovladac.cz/
    aktualizuj ho a spustí sken a uvidíš či nájde na wifi kartu novší ovládač.

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    nemam skusenosti s nastavenim wifi kariet v notebookoch, ale 2 najpouzivanejsie standardy su b/g 2,4GHz a A 5GHz, na NB su vacsinou karty b/g na novych aj N (co by teoreticky malo byt az do 600 Mbit/s (ale to treba brat s rezervou))
    U teba sa asi bude jednat o kartu b/g v standarde b by mali byt rychlosti 2,4-11MBit/s a v g 2,4-54Mbit/s skus mrknut ci nemas nahodou povoleny len standard b inak by max. rychlost zodpovedala aj tak cca 1,3Mbit/s ale nie 700Kbit/s.
    Mam pocit, ze na wifi kartach sa daju nastavovat rychlosti aj rucne 6,9,12 ...54 este prekontroluj aj toto

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    jak pisem s wifi na NB nemam skusenosti, ak vlado pise ze nikde, tak potom na NB bude asi cele nastavenie ze "AUTO" to znamena nic sa tam nenastavuje

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    Skús nainštalovať tento ovládač:
    http://www.ulozto.sk/10419542/ralink-xp-rar
    Pri inštalácií si vyber možnosť iba driver.Pred tým sa pozri do správca zariadení na ovládač wifi aké má číslo ovládač a po preinštalovaní sa potom pozri tiež či sa verzia ovládača zmenila na verziu 3.2.1.0 a dátum 19.4.2011 .
    Naposledy upravil Vlado40 : 27.09.11 at 23:47
    Wifi.jpg  

    newmi je offline (nepripojený) newmi

    newmi
    ale da sa to nastavit. na tej karte co je obrazok vyssie si daj spresnenie a tam je polozka, ze rychlost. Aspon pri mojej wireless karte to tam je.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.