Zavrieť

Porady

Špecifické symboly od 01.01.2012

srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

mpk ukončené -V Y H L Á Š K A Ministerstva financií Slovenskej republiky o spôsobe označovania platby dane

TVORBA ŠPECIFICKÝCH SYMBOLOV NA OZNAČOVANIE PLATBY DANE BEZ ROZHODNUTIA VYDANÉHO DAŇOVÝM ÚRADOM


  1. Na označenie druhu platby dane uvedenej v § 2 písm. b) druhom bode sa použije jeden z týchto symbolov:

1100 – preddavok na daň, daň z pridanej hodnoty na úhradu,
1700 – daň na úhradu okrem dane z pridanej hodnoty,
8100– iná platba dane.



  1. Obdobie, za ktoré sa platba dane uvedená v § 2 písm. b) druhom bode vykonáva, sa označí číselnými hodnotami v tvare


  1. MMRRRR, kde MM označuje kalendárny mesiac a RRRR označuje kalendárny rok, ak ide o mesačné obdobie,
  2. QQRRRR, kde QQ označuje kalendárny štvrťrok a RRRR označuje kalendárny rok, ak ide o štvrťročné obdobie; príslušný štvrťrok sa označí podľa poradia štvrťroku hodnotou 41, 42, 43, 44,
  3. PPRRRR, kde PP označuje kalendárny polrok a RRRR označuje kalendárny rok, ak ide o polročné obdobie; príslušný polrok sa označí podľa poradia polroku hodnotou 21 alebo 22,
  4. 99RRRR, kde 99 je fixná hodnota a RRRR označuje príslušné ročné zdaňovacie obdobie pri platbe dane z vyúčtovania dane na základe daňového priznania alebo hlásenia; ak sa ročné zdaňovacie obdobie nezhoduje s kalendárnym rokom uvádza sa rok, v ktorom sa zostavuje individuálna účtovná závierka,
  5. v prípade, že sa platba dane neviaže k obdobiu, na posledných šiestich miestach špecifického symbolu sa uvádzajú nuly.


Naposledy upravil srska : 26.09.11 at 11:42
Usporiadat
Téma je uzavretá.
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

moje ičo tomu tiež vyhovuje aj poskytovateľ swan ale orange nie
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Nedalo mi, prešla som celé pripomienkové konanie aj so všetkými pripomienkami. Znenie, ktoré ide do Zz je pravdepodobne veľký omyl, pretože oproti pôvodnému zneniu (VS=DIČ, ŠS=obdobie) nikto nenamietal a nepripomienkoval.
2 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Rozalka Pozri príspevok
Nedalo mi, prešla som celé pripomienkové konanie aj so všetkými pripomienkami. Znenie, ktoré ide do Zz je pravdepodobne veľký omyl, pretože oproti pôvodnému zneniu (VS=DIČ, ŠS=obdobie) nikto nenamietal a nepripomienkoval.
suhlasim, navrh na zmenu v tomto zneni nikto nepredkladal, a teda ide o kreativitu uradnikov MF
Naposledy upravil avalik : 31.10.11 at 10:12
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

trochu viac info: Nový spôsob platobného styku s finančnou správou
6 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

pridam priamy link na material: http://www.rokovania.sk/Rokovanie.as...Material=20290
2 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

2.5. Nový spôsob platobného styku sfinančnou správou

Okrem vyššie uvedených projektov pripravuje MF SR súčinnosťou od 1. 1. 2012 nový spôsob platobného styku verejnosti sfinančnou správou. Dôvodom je skutočnosť, že súčasnýsystém výberu daní neumožňuje:- monitorovať reálny výber podľa jednotlivých „daní“ v reálnom čase,
- automatizovane párovať predpisy „daní“ s platbami,
- poskytovať verný obraz o výške pohľadávok v reálnom čase,
- poskytnúť klientovi aktuálny stav jeho účtu v reálnom čase.

A navyše, súčasný stav je nekomfortný aj pre klienta daňovej acolnej správy (v budúcnosti finančnej správy) vzhľadom kexistencii 1122 účtov vdaňovej a90 účtov vcolnej správe.Zuvedeného dôvodu MF SR pristúpilo knovému spôsobu platobného styku verejnosti s budúcou finančnou správou, ktorý bude založený na existencii osobného účtu kažho daňovníka, na ktorý budú realizovanéetky platby za kaž daň.

Tabuľka č. 1: Platenie dane od 1.1. 2012
Prevodný príkaz
Predčíslie účtu príkazcu Číslo účtu vedené v banke daňového subjektu
Číslo účtu príkazcu
Kód banky príkazcu
Predčíslie účtu príjemcu 6 miestny kód druhu dane
Číslo účtu príjemcu 10 miestne číslo identifikujúce subjekt
Kód banky príjemcu 4 miestny kód banky Štátnej pokladnice
Suma Finančná čiastka na úhradu
Variabilný symbol Obdobie resp. Číslo rozhodnutia
Konštantný symbol -
Špecifický symbol -

hody navrhovaného systému: znamnéurýchlenie činnostísprávy daní
jednoznačidentifikácia platiteľa dane a druhu dane
účtovanie o platbách daní s dennou ažuritou
hodnoverný obraz o stave nedoplatkov s dennou ažuritou
efektívnejšie vymáhanie nedoplatkov
takmer 100 % automatizovaná úspešnosťrovania platieb s predpismi na strane FS SR
možnosťaplikovania navrhovaného riešenia v prípade zjednotenia výberu daní, cla aodvodov.

Schéma nového spôsobu platobného styku je uvedená vprílohe č. 6.
-------------------------------

z uvedeneho materialu ma zaujala aj uloha č. 69

FS Informovanie daňových a colných subjektov o zmenách, ktoré sa ich dotýkajú pri vzniku FR SR a FS SR k 1.1.2012.
Dátum začatia: 5. 12. 2011
Plánovaný termín splnenia: 31. 1. 2012

to znamena, ze FS mi moze odoslat info o mojom "osobnom ucte" az 31.1.2012!!!
4 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

čiže, chápem dobre ak chápem, že po 05.12.2011 budú oznamovať ds nové identifikátory platné od 01.01.2012?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
To teda majú čo robiť, aby sa to dalo stíhať včas. A od 5. 12. koľko je dní sviatkov do konca roka. Nezávidím im....
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Economic Pozri príspevok
To teda majú čo robiť, aby sa to dalo stíhať včas. A od 5. 12. koľko je dní sviatkov do konca roka. Nezávidím im....
neboj, nám to šupnú do schránky správ na etaxe
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

srska Pozri príspevok
čiže, chápem dobre ak chápem, že po 05.12.2011 budú oznamovať ds nové identifikátory platné od 01.01.2012?
v zmysle daneho harmonogramu projektu to chapem aj ja.

takze od statu pojde cca 3 miliony zasielok jednotlivym danovym subjektom (http://www.drsr.sk/drsr/slovak/stati...ta/reg0609.pdf)
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
A vieš, že by som to uvítala ? Neznášam tie ich papiere prichádzajúce v obálke na doručenku...za veľa našich peňazí ?
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

1Dara Pozri príspevok
v zmysle daneho harmonogramu projektu to chapem aj ja.

takze od statu pojde cca 3 miliony zasielok jednotlivym danovym subjektom (http://www.drsr.sk/drsr/slovak/stati...ta/reg0609.pdf)
pekne. všimni si prílohu č.6 - schému platobného styku. za d+1 je to v štátnej kase a potom za d+n sa to páruje vo fin. správe
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

srska Pozri príspevok
pekne. všimni si prílohu č.6 - schému platobného styku. za d+1 je to v štátnej kase a potom za d+n sa to páruje vo fin. správe
to som si vsimla
je niekde definovane aj "n" ?
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

1Dara Pozri príspevok
to som si vsimla
je niekde definovane aj "n" ?
noooo, neni ale ležatú osmičku som tiež nenašiel. čiže ťažko povedať, ku ktorému dňu sa to limitne blíži
1 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

A je to tu 378/2011 Z.z.- Vyhláška MF SR o spôsobe označovania platby dane:

http://www.zakon.sk/Main/lwDefault.a...=121&Year=2011
Naposledy upravil Aljok : 08.11.11 at 08:57
16 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Vyhláška http://www.zbierka.sk/zz/predpisy/de...78&Rocnik=2011
11 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Economic Pozri príspevok
To teda majú čo robiť, aby sa to dalo stíhať včas. A od 5. 12. koľko je dní sviatkov do konca roka. Nezávidím im....
Ja nezávidím všetkým daňovým subjektom, vrátane seba.... a tie termíny od a dokedy majú stihnúť informovať daňové subjekty o zmenách týkajúcich sa vzniku FS a FR musel vymyslieť diletant, čo v živote nebol v praxi a iba si zohrieva zadnicu na úradníckej stoličke .
3 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Ja denne stretávam účtovníčky, no keď im poviem o zmene nových symbolov a nebodaj o zmene podávania Prehľadov na DÚ tak ostanú v nemom úžase.... Všetko na poslednú chvíľu ... Mňa ešte jedna vec jeduje. Je však zvláštne, že od nás sa očakáva poznať všetky zákony /nielen daňové/, ale choďte na DÚ za niektorou pracovníčkou a opýtajte sa niečo okolo nejakého problému a nejasností, tak Vám baba povie, že ona toto nevie, lebo ona to nemá na starosti, že ona niečo iné robí, ale Vás pošle za kolegyňou. Idete za kolegyňou, ona to nevie a ani je kompetentná vedieť a poradiť, ale Vás pošle na daňovým poradcom. A to ja zastávam názor, že daňováčky by mali aspoň daňovými zákonmi byť nadupané. Nielen na kontrole, keď na Vás sypú aké všetky §-y, ktoré ste porušili....

No budeme to mať veru ťažké všetko toto ustriehnuť, len aby si oni ustriehli bezproblémovú možnosť podávania cez portál alebo e-Dane. To som zvedavá ako pripravia všetky potrebné nové tlačivá.
4 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

hovoríš mi z duše
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

daňováci hľadajú info kde sa dá (tí čo majú záujem) o tom svedčia prístupy z "network of the slovak tax administration" na weby, na ktorých je info, ktoré nemajú ani na intranete
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať