Zavrieť

Porady

Čalamáda v súdku..

Ahojte...
Má prosím Vás niekdo skusenosti s čalamadov ktorá sa nesterelizuje a dáva do kameninoveho súdku?
Poprosil by som o nejaky recept,skusenosti a či je nutné použiť Borkén.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    Skús pozrieť, či sa Ti nejaký recept " bude lúbit ":
    http://www.google.sk/#hl=sk&sugexp=p...w=1024&bih=574

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    Ja pridám svoj recept (výborná)

    7 kg kapusty
    1 kg cibule
    7 - 8 ks paprika
    4 - 5 ks mrkva
    4 - 5 ks petržlen
    2 ks veľký zeler
    8 ks feferóny
    1/2 kg cukru
    2 ks nakladač Deko (cez sitko presypať, aby sa nedostali guličky)
    7 dcl octu
    1 malá lyžička dvojsiričitanu draselného (Burken)

    Všetko spolu zmiešame, dáme do pohárov alebo súdka.

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    normálne neverím že osôbka z Holíča, nemá recept na takúto fajnovosť ale Záhoráci to istia mám nejakých v robote a tu ich je tiež určite veľa.

    ldi je offline (nepripojený) ldi

    ldi
    Osôbka z Holíča už par rokov nerobila čalamadu (manželka robievala sladku do poharov a ja mam rad pikantnu)
    Robieval som dobru ktorú robili rodičia niekedy na vychode ...(kapusta,cibula,paprika,uhorky a fefronky,natlačilo sa to do velkych
    poharov a zalialo nalevom s Deka ako na uhorky.Bola vyborná len so to neskušal ešte do sudka a čital som niečo podobne ale žiadny nalev iba Deko,liter octa a Borken)Rozmyšlam nad tym len by som to nerad pokašlal...

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    jáj bojíš sa že ked to nebudeš sterilizovať, tak sa pokazí?ak do zajtra sa ti tu nikto nič neprihodí skúsim od mojich záhorákov už sme mali debatu o kapuste v súdku

    travina je offline (nepripojený) travina

    travina
    Robím občas čalamádu mliečnym kvasením - ako kyslú kapustu, ale skúšala som len v malom pohári. Kapustu, c ibuľu, papriku, uhorku nastrúham, osolím, natlačím do pohára, zatvorím a o 4 - 7 dni kyslú konzumujem.

    ldi je offline (nepripojený) ldi

    ldi
    Ďakujem Vám,
    dneska večer niečo vyvediem a potom Vám napíšem výsledok..dufam že ma manželka a deti za par týždňov pochvalia.

    Zužu je offline (nepripojený) Zužu

    Zužu
    ja osobne som to nerobila, ale kamarátka to robieva. dá všetku zeleninu ako je mrkva, karfiol, kaleráb, cesnak, cibuľka, patizón mladučký..... všetku zeleninu, ktorú majú radi - zaleje to uhorkovým nálevom a potom už len vyberá na čo má chuť. ona to dokonca len dáva do vedra s vrchnákom a má to dobré.

    ldi je offline (nepripojený) ldi

    ldi
    Jasné......je nadherný...asi urobim uhorkový nálev z Deka ,natlačim do sudka a zalejem a zaťažim ako kapustu.Nechcem použiť chemiu Borkén..

    Inuška je offline (nepripojený) Inuška

    Inuška
    Borken nepotrebuješ. Ja všetko nahádžem do súdka, nalejem na to vychladnutý nálev z Deka a nechám vykvastiť. Veľmi dobrá vec a vydrží až do jari ak sa náhodou nezje skôr Zo zeleniny dávam malé cibule, cesnak, karfiol, kaleráb, celer a mrkvu na plátky, feferónky, baranie rohy a tie guľaté papriky /nespomeniem sa ako sa volajú/. Ak ti zostali v záhrade zelené rajčiny aj tie.

    viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

    viktorviktor
    presne tak netreba robiť z toho vedu, môžeš pridať aj cm zázvoru na liter nálevu, tri cierne korenia, jeden bobkový list

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    ldi Pozri príspevok
    Jasné......je nadherný...asi urobim uhorkový nálev z Deka ,natlačim do sudka a zalejem a zaťažim ako kapustu.Nechcem použiť chemiu Borkén..
    jáj, ľudia, veď Deko je soľ a chémia! Roky rokúce nepoužívam a nič sa mi nekazí! Stačí použiť 10 Dag soli!

    Valcake je offline (nepripojený) Valcake

    Valcake
    ...presne tak to robí aj moja kamka ako Zužu opísala, len používa špeciálne korenie z Maďarska...

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    zaujímalo by ma zloženie toho korenia či je tam aj niečo iné ako sa bežne používa do kyslých zaváranín. Skús poprosiť ak nevyhodila obal a napíš.

    Valcake je offline (nepripojený) Valcake

    Valcake
    O.K,ale určite, lebo keď som sa jej na to pýtala, tak si na to ani nespomenula ako sa volá to korenie...
    Naposledy upravil Valcake : 30.09.11 at 14:12 Dôvod: dopis

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.