Zavrieť

Porady

Vŕtaná studňa s priemerom 300mm alebo 400mm

Asi to tu bude vyznieť ako inzerát, ale zháňam niekoho kto by mi navŕtal studňu s priemerom 300mm prípadne 400mmm hĺbka 12 až 15m. Do hĺbky asi 5 m je hlina potom by malo byť piesočné podložie. Voda by sa mala nachádzať, už v hĺbke 6m (meral som to podľa studne neďaleko) Možno sa nájde aj dáka väčšia skala. Nejedná sa o vŕtanie do tvrdej skaly. K miestu vŕtania je úzky priechod, asi tak 1,5m. Som zo Žiaru nad Hronom.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov
    TomasHC Určite nie, ja mám doma vŕtanú 300-ku

    pyrit je offline (nepripojený) pyrit

    geolog pyrit
    Teoreticky by to mala zvládnuť firma ktorá robí "pilóty" (zakladanie stavieb na pilótoch). Skúste napr. Geostatik Žilina. Len či sa budú vôbec zaoberať takou malou zákazkou a ak áno tak určite to bude drahé.

    majkii je offline (nepripojený) majkii

    majkii
    síce staršia téma, ale možno pomôže odpoveď niekomu inému,
    tieto priemery vŕtania sa dnes už prakticky nepoužívajú. Ja som potreboval dve 500 mm studne s vnútorným priemerom 350 mm do hĺbky 12 m v štrkoch, z desiatok vrtárskych firiem studne nad 400 mm dokáže vŕtať iba Žilinské INGEO, aj to tento priemer riešia obvrtávaním až na konečný priemer, čiže trvá to cca týždeň v lepšom prípade. Druhá možnosť bola už spomenutá pilotovacia súprava, tá dokáže studňu vyvŕtať s min priemerom 600 mm za pol dňa. Nevýhodou je, že pilotovacia súprava má 60 ton, musí pod ňou byť dostatočne únosné podložie, aby sa nezaborila, alebo sa miesto a prístupová cesta spevní panelmi. Ďalšia vec je, že doprava pilotovacej súpravy (dopravuje sa na ťahači s návesom) stojí x násobok ceny vrtu. Pre ilustráciu dve studne vrtaného priemeru 600 mm pilotovacou súpravou s dopravou 2x 120 km s dobou realizácie 1 deň stojí cca 8 000 EUR bez DPH. V cene nie je započítanie vystrojenia studne, tam bolo treba počítať ďalších 4500 EUR bez DPH. Treba však povedať, že takéto studne sa robia iba pre priemyselné podniky alebo vodné zdroje pre hromadné zásobovanie vodou. Pre domové vŕtané studne sú tieto priemery nevyužitelné

    Vŕtaná studňa s priemerom 300mm alebo 400mm

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.