Zavrieť

Porady

Vyuctovanie za r. 2008 a 2009 kt.mi prislo v tomto roku !

V tychto dnoch mi prislo vyuctovanie...ze mam nedoplatok za rok 2008 a 2009,spolu okolo 800 eur.
Zaujimavostou toho je ze ja tam uz od.leta 2010 nebyvam.A kedze som nebola spokojna s vyuct.kt.mi prislo az v juni
od SVB, napisla som reklamaciu, pretoze najskor mi prislo vyuct. a po tyzdni opravne ze zabudli pripocitat 20 DPH ale aj tak
som s tym nesuhlasila(pretoze tych 20 dph nesedi)...cize sa to kruti oni s mojou verziou nesuhlasia a tak.Ale co ma uzastne prekvapilo,ze odkial maju
ze r. 2008 a 2009 nije vyplateny?? A ziadaju odo mna aby som vyplatila i ked oni do dnesneho dna mi nic nevratil za r.2010
i to co je podla ich vypoctov,proste ani cent.Zmenil sa tam redseda SVB,pretoze predchodca pred nim sa toho vzdal a opet to zobral ten kt.tam bol prednim.
S nim som mala aj v minulosti problemy,pretoze ked sa kupil byt sa tam nebyvalo platilo sa vysoke najomne a prilso 0 vyuctovanie,
co bolo absurdne...pretoze sa tam nic,ani kvapka vody neminula.potom som pisala reklamaciu a medzi tym bol novy predseda a reklamaciu mi uznal
a mala spm penoaze vratene naspet.Neviem ako teraz postupovat,pretoze v liste sa mi vyhraza sudom...ale nema preco pretoze je vsetko uhradene.
Prosim o radu, ako ma postupovat.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    verkaz je offline (nepripojený) verkaz

    verkaz
    Za aké položky je ten nedoplatok ? Prečo tam už nebývaš ? Ak si byt predávala musela si predsa mať od spoločenstva potvrdenie, že nemáš žiadne dlhy.
    Nedá sa z Tvojej otázky vyrozumieť o aký nedoplatok vlastne ide.

    GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

    GabiZ
    Julian Pozri príspevok
    GabiZ!
    Asi máš pravdu.
    Len neviem si predstaviť taký chaos.
    Áno, je to niekedy chaos a to čo tvrdím, mám potvrdené aj písomne zo SOI. Spoločenstvo má svoj kontrolný orgán a to radu a taktiež všetkých vlastníkov bytov. SOI má len veľmi obmedzené možnosti kontroly spoločenstva a aj správcu. Nemôžu napríklad zasahovať do zmluvného vzťahu vlastníkov so správcom. Inšpektori SOI kontrolujú len vyúčtovacie doklady. Nemôžu ani zasahovať do kompetencií Úradu pre reguláciu sieťových odvetví, ktorý kontroluje, či sa dodržujú regulované ceny vody, elektriny, plynu či tepla. Pokiaľ ide o teplo a teplú vodu, kontrolujú len, či náklady, ktoré správcovi fakturovali dodávatelia, sú prenesené do rozúčtovacieho dokladu správne. Spôsob rozpočítania medzi vlastníkov by už mal kontrolovať príslušný Inšpektorát štátnej energetickej inšpekcie. Správca musí SOI len preukázať, či náklady na správu domu boli oprávnené. Ďalej či sa dodržuje zmluva, teda či sa dodržujú pravidlá rozúčtovania, ktoré si vlastníci bytov a nebytových priestorov v dome medzi sebou dohodli. Pokiaľ ide o rozúčtovanie tepla na kúrenie, majitelia sú viazaní vyhláškou Úradu pre reguláciu sieťových odvetví. Čo sa týka ostatných kontrolných činností, SOI môže len odporučiť šťažovateľovi, ako postupovať. V mnohých prípadoch im nemôže pomôcť, lebo nemôže spoločenstvu ani správcovi prikázať, aby urobili nápravu. Vtedy už nastupuje súd, kde sa vlastník bytu môže obrátiť.

    Pre lepšiu orientáciu prikladám prehľad, aké podnety SOI rieši a aké nie.

    GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

    GabiZ
    Julian Pozri príspevok
    Napíš na Slovenskú obchodnú inšpekciu.
    To by bolo zbytočné. Zo skúseností viem, že SOI nemôže kontrolovať činnosť spoločenstva. Môže kontrolovať len nedodržanie podmienok reklamačného konania a teda vyvodenie následkov, prípadne zálohové platby a ich vyúčtovanie a aj to iba u správcu na základe zmluvy o výkone správy, prípadne ak by spoločenstvu časť správy a teda aj vyúčtovanie robila firma prostredníctvom mandátnej zmluvy.

    GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

    GabiZ
    Katarinka pre upresnenie. Za rok 2008 a za rok 2009 máte riadne vyúčtovanie? Vtedy ste mali nedoplatky alebo preplatky? Boli v tom období prípadné nedoplatky uhradené?

    Vyuctovanie za r. 2008 a 2009 kt.mi prislo v tomto roku !

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.