Zavrieť

Porady

preplatenie prace vo sviatok

Dobry den poradaci,
nakolko nerobim mzdy chcel by som sa opytat akym sposobom sa eviduje praca vo sviatok? Ma byt cas za odpracovany sviatok zahrnuty v odpracovanom case alebo osobitne evidovany na vyplatnej paske? Navysuje sa o cas prace vo sviatok fond pracovneho casu? alebo ten zostava nezmeneny? Nakolko som odpracoval sviatok ale na vyplatnej paske ho nevidim nikde zaevidovany. Dakujem vopred za odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Zuzy Pozri príspevok
    Dobrý deň prajem, prosím Vašu radu v tejto veci:
    Zamestnanec odpracoval 4,5 hodiny vo sviatok, za čo má základný plat + 100 percent
    keby nepracoval dostal by náhradu mzdy za 7,5 hodín
    Moja otázka: tie zvyšné 3 hodiny treba zamestnancovi vyplatiť ako náhradu mzdy?
    Za Vaše odpovede Ďakujem
    Ano.

    Zuzy je offline (nepripojený) Zuzy

    žena v domácnosti Zuzy
    Dobrý deň prajem, prosím Vašu radu v tejto veci:
    Zamestnanec odpracoval 4,5 hodiny vo sviatok, za čo má základný plat + 100 percent
    keby nepracoval dostal by náhradu mzdy za 7,5 hodín
    Moja otázka: tie zvyšné 3 hodiny treba zamestnancovi vyplatiť ako náhradu mzdy?
    Za Vaše odpovede Ďakujem

    Ester plus je offline (nepripojený) Ester plus

    Ester plus
    Fond pracovného času sa nenavyšuje, odpracovaný čas sa navyšuje o hodiny práce vo sviatok ak sviatok pripadol mimo rozvrh vášho pracovného času. Ak to bol sviatok v rámci rozvrhu pracovného času, tak na výplatnej pásky by mal byť príplatok za sviatok.

    vema je offline (nepripojený) vema

    vema
    Prosím o radu. Keď je zamestnanec PN od 2.5. a je odmeňovaný pevnou mzdou, sviatok neplatíme, je vyplatený pomernou časťou mzdy. Celý mesiac je PN, má mať vo výplate nejakú mzdu za ten sviatok? Myslím za 1.5. Ďakujem.

    heja3 je offline (nepripojený) heja3

    heja3
    Prosím vás, ako rátať hodiny: zamestnanec má za 09/2012 15 dní dovolenky, a za 5 dní má odpracovaných 37 hodín namiesto 40. Zároveň však odpracoval 3 hodiny cez sviatok. Ako rátať toto? Lebo po nahodení do programu mi vyhadzuje odpracované 4,63 dňa + 0,37 odpracovaný sviatok.
    1) Je toto dobre?
    2)Je naplnený fond pracovného času, alebo nie...

    peta3 je offline (nepripojený) peta3

    peta3
    Dobry den , prosim o radu, resp. o odsuhlasenie preplacania prace vo sviatok. Mame zamestnanca s 5 dnovym prac. tyzdnom, odmenovanym mesacnou mzdou, bola mu nariadena praca nadcas na 6 hodin v sobotu, ktora zaroven pripadla na sviatok. Za tych 6 hodin bude mat teda narok okrem mzdy za vykonanu pracu aj narok na mzdove zvyhodnenie za pracu vo sviatok -50% priem. zarobku a zaroven aj mzdové zvýhodnenie za prácu nadčas – 25 % priem. zarobku? (cize sa to berie ako dve odlisne casy na preplatenie?) Dakujem za skore odpovedeJ

    Misela19 je offline (nepripojený) Misela19

    Misela19
    Dobrý deň,
    poprosila by som o informáciu, ak zamestnanec pracuje na 8 hodín každý pracovný deň, a zamestnávateľ mu nariadil prácu v piatok 29.3.2013 (čo bol sviatok) od 18 hod do 6 hod rána (sobota 30.3.2013), tak sviatok, ktorý by dostal zaplatený z titulu 8 hod.úväzku neplatím a zaplatím mu prácu 11,5 hod + práca vo sviatok + nočná práca?

    Vopred ďakujem

    Zuzy je offline (nepripojený) Zuzy

    žena v domácnosti Zuzy
    Misela19 Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    poprosila by som o informáciu, ak zamestnanec pracuje na 8 hodín každý pracovný deň, a zamestnávateľ mu nariadil prácu v piatok 29.3.2013 (čo bol sviatok) od 18 hod do 6 hod rána (sobota 30.3.2013), tak sviatok, ktorý by dostal zaplatený z titulu 8 hod.úväzku neplatím a zaplatím mu prácu 11,5 hod + práca vo sviatok + nočná práca?

    Vopred ďakujem
    ÁNO

    preplatenie prace vo sviatok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.