Zavrieť

Porady

Plynie klasická dovolenka aj počas materskej dovolenky?

Dobrý den, chcela by som vás požiadať o radu.
V Súčastnosti som na rodičovskej dovolenke, ktorá mi končí 10.6.2012. Následne na to by som mala nastúpiť spať do zamestnania.
Akou formou sa oznamuje návrat do práce zamestnávatelovi a koľko dní dopredu? Pri osobnom rozhovore sa zamestnávatel vyjadril, že mi dá vypoveď s organizačných dovodov. Na aku výpovednú lehotu mam narok? Možem dostať aj odstupne a za koľko mesiacov?
Zároveň by som sa chcela informovať - dočítala som sa že materská dovolenka sa berie ako zamestnanie, teda počas tejdo doby plynie klasická dovolenka, ktorú si môžem napr. pri návrate do práce vyčerpať.
V období od 23.11.2007 - 5.6.2008 a následne od 20.5.2009 - 1.12.2009 som bola na 2 materských dovolenkách.
Pracujem v školstve, od 1.9.2006 som zamestnaná na SPŠ kde bol nárok na 45 dní dovolenky za rok. Na koľko dní dovolenky mám teda nárok po návrate do práce?
vopred srdečná vďaka za odpoveď.
katka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    cavkat Pozri príspevok
    v roku 2007 som pracovala, do 31.10, následne na to som do 23.11. čerpala dovolenku, ktoru som ziskala do konca tohto obdobia a potom som nastúpila na matersku dovolneku. ostali mi 3 dni dovolenky, na ktore som este mala narok (myslim ze v tom nie su zaratane dni na ktore mi vznikol nárok ked som čerpala klasicku dovoleneku počas mesiaca november.)
    dovolenka za rok 2007 sa ti z titulu materskej dovolenky nekráti - máš nárok na celoročnú výmeru.

    Rok 2008 a 2009 si nedoplnila počet dní (nechce sa mi to počítať), tak len všeobecná odpoveď. Ak rodičovská dovolenka trvala v každom roku viac ako 100 prac.dní (vrátane sviatkov), kráti sa riadna dovolenka za prvých 100 prac.dní o 1/12, za každých celých 21 dní o ďalšiu 1/12 ročného nároku.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Do nástupu na MD v roku 2007 si pracovala, alebo bola na PN-ke ? Koľko dní dovolenky si si vyčerpala v roku 2007 pred nástupom na MD?

    r.2008 - spočítaj si pracovné dni (vrátane sviatkov) počas RD - od 6.6.-31.12.2008

    r.2009 - spočítaj si prac.dni RD od 1.1.-19.5. a 2.12-31.12.2009

    cavkat je offline (nepripojený) cavkat

    cavkat
    v roku 2007 som pracovala, do 31.10, následne na to som do 23.11. čerpala dovolenku, ktoru som ziskala do konca tohto obdobia a potom som nastúpila na matersku dovolneku. ostali mi 3 dni dovolenky, na ktore som este mala narok (myslim ze v tom nie su zaratane dni na ktore mi vznikol nárok ked som čerpala klasicku dovoleneku počas mesiaca november.)

    lydus2001 je offline (nepripojený) lydus2001

    lydus2001
    ahoj, potrebovala by som poradiť, ohľadom dovolenky za rok 2011 našej zamestnankyne, ktorá bola do 14.07.2011 na MD, v období 15.07.2011 až 01.11.2011 bola na RD, a 02.11.2011 sa už vrátila do práce. spolu bola teda na RD 78 dní, z toho mi vychádza, že za rok 2011 má nárok na celých 20 dní dovolenky. je to správne?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    lydus2001 Pozri príspevok
    ahoj, potrebovala by som poradiť, ohľadom dovolenky za rok 2011 našej zamestnankyne, ktorá bola do 14.07.2011 na MD, v období 15.07.2011 až 01.11.2011 bola na RD, a 02.11.2011 sa už vrátila do práce. spolu bola teda na RD 78 dní, z toho mi vychádza, že za rok 2011 má nárok na celých 20 dní dovolenky. je to správne?
    Dovolenka za čas na RD sa jej nekráti.

    lydus2001 je offline (nepripojený) lydus2001

    lydus2001
    myslela som, že dovolenka sa nekráti, čo sa týka MD, ale nekráti sa ani za čas RD...???

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    lydus2001 Pozri príspevok
    myslela som, že dovolenka sa nekráti, čo sa týka MD, ale nekráti sa ani za čas RD...???
    spočítaj si prac.dni RD, vrátane sviatkov - ak je to menej ako 100 prac.dní, dovolenku za rok 2011 nekrátiš.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    lydus2001 Pozri príspevok
    myslela som, že dovolenka sa nekráti, čo sa týka MD, ale nekráti sa ani za čas RD...???
    Čas na MD sa považuje za odpracovaný, cel čas na RD sa kráti, ale to až za prvých 100 dní o jednu dvanástinu, a potom zakaždých ďalších 21 rovnako o jednu dvanástinu. Takže najprv spočítaj pracovné dni plus sviatky na RD, ale píšeš, že ich je 78 takže odpoveĎ už máš vyššie, v prísp. 6. nič nekrátiš.

    Plynie klasická dovolenka aj počas materskej dovolenky?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.