Zavrieť

Porady

Poznámky k DPPO po novom

srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

v mpk je návrh opatrenia:
Opatrenie Ministerstva financií Slovenskej republiky č. MF/24013/2011-74, ktorým sa mení a dopĺňa opatrenie Ministerstva financií Slovenskej republiky z 31. marca 2003 č. 4455/2003-92, ktorým sa ustanovujú podrobnosti o usporiadaní, označovaní a obsahovom vymedzení položiek individuálnej účtovnej závierky a rozsahu údajov určených z individuálnej účtovnej závierky na zverejnenie pre podnikateľov účtujúcich v sústave podvojného účtovníctva v znení neskorších predpisov.

z dôvodovej správy:
... V návrhu opatrenia sa ustanovuje predpísaná tabuľková forma na účely uvádzania číselných údajov poznámok účtovnej závierky pri zachovaní ich doteraz platnej obsahovej náplne, čím sa umožní účtovným jednotkám predkladať účtovnú závierku vrátane poznámok v elektronickej forme. ...

účinnosť k 31.12.2011

zo znenia opatrenia:
§ 4bd
Toto opatrenie sa prvýkrát použije pri zostavovaní individuálnej účtovnej závierky, ktorá sa zostavuje za
účtovné obdobie končiace 31. decembra 2011 a neskôr

zdroj: portál právnych predpisov
Naposledy upravil srska : 04.10.11 at 05:42
Usporiadat
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
... všimli ste si podobnosť (identitu) tabuliek č. 23 a č. 34 (majetok prenajatý formou finančného lízingu) ?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Stefan2005 Pozri príspevok
... všimli ste si podobnosť (identitu) tabuliek č. 23 a č. 34 (majetok prenajatý formou finančného lízingu) ?
Ja som práve vyplnila znovu jednu firmu - 56 strán bez náplne, nemajú nič, len spoločníka a malilinky zisk. Keď vypisujem to "bez náplne" ja mám pocit, že každá tabuľka je tam asi trikrát s tou istou náplňou. Fakt som za posledných 17 rokov nerobila dve hodiny väčšiu blbosť. Zakaždým zúrim až okolo mňa nechápu...... Ten kto to vymyslel, by musel denne vypísať 10 takých firiem bez nápne ak nie aj dvadsať....

Ani len zopnúť mi to nejde....

Mne osobne sa najviac páči to opisovanie súvahy a výsledovky, fakt zúrim a zúrim....
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
evina Pozri príspevok
Ja som práve vyplnila znovu jednu firmu - 56 strán bez náplne, nemajú nič, len spoločníka a malilinky zisk. Keď vypisujem to "bez náplne" ja mám pocit, že každá tabuľka je tam asi trikrát s tou istou náplňou. Fakt som za posledných 17 rokov nerobila dve hodiny väčšiu blbosť. Zakaždým zúrim až okolo mňa nechápu...... Ten kto to vymyslel, by musel denne vypísať 10 takých firiem bez nápne ak nie aj dvadsať....

Ani len zopnúť mi to nejde....

Mne osobne sa najviac páči to opisovanie súvahy a výsledovky, fakt zúrim a zúrim....

A to by si nechcela mňa počuť ako som nadávala na toho kreténa čo toto vymyslel.... Tomu sa muselo riadne čkať... Chcem vidieť daňovákov ako to budú čitať a kedy. Až mám 100 chutí nejakú sprostú poznámku uviesť ku koncu, či to niekedy niekto prečíta.
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
... ak si dobre pamätám, tak jedným z odôvodnení terajšej "informatizácie a elektronizácie" slovenskej spoločnosti bolo, že odpadne pre občanov, podnikateľov, .... duplicitné zadávanie údajov, teda nebude treba uvádzať skutočnosti, ktoré štát a jeho organizácie už vlastnia.

všetky doterajšie zmeny (nové poznámky, zvýšenie periodicity prehľadov, atď) však tomu nenasvedčujú; resp. nadobúdam dojem, že v rámci tejto racionalizácie bude musieť znova - obyčajní plebs zaviazaní k povinnosti opätovne naplniť pre štátne inštitúcie všetky ich novovytvorené databázy ! Pánboh nás ochraňuj pred takýmito reformátormi...
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Nepochopili ste: ešte dvaja bratanci nezarobili dobre, tak im bolo treba vymyslieť dačo ....
Aspoň mne to celé tak pripadá.
2 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Economic Pozri príspevok
A to by si nechcela mňa počuť ako som nadávala na toho kreténa čo toto vymyslel.... Tomu sa muselo riadne čkať... Chcem vidieť daňovákov ako to budú čitať a kedy. Až mám 100 chutí nejakú sprostú poznámku uviesť ku koncu, či to niekedy niekto prečíta.
Daňováci budú takí hepy ako my v apríli, keď ich budú scanovať...
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Economic Pozri príspevok
A to by si nechcela mňa počuť ako som nadávala na toho kreténa čo toto vymyslel.... Tomu sa muselo riadne čkať... Chcem vidieť daňovákov ako to budú čitať a kedy. Až mám 100 chutí nejakú sprostú poznámku uviesť ku koncu, či to niekedy niekto prečíta.
Ver tomu, že to nikto nečíta. Stalo sa mi raz, že som vyplnila do prvej časti údaje z jednej firmy a do druhej časti údaje z inej - zistila som to až nasledujúci rok a boli to parádne koniny, keď mi to hneď udrelo do očí - a nikto nič. Dokonca raz sa mi podarilo na všetky (za všetkých klientov) napísať to isté DIČ a tiež nič.
2 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Rozalka Pozri príspevok
Ver tomu, že to nikto nečíta. Stalo sa mi raz, že som vyplnila do prvej časti údaje z jednej firmy a do druhej časti údaje z inej - zistila som to až nasledujúci rok a boli to parádne koniny, keď mi to hneď udrelo do očí - a nikto nič. Dokonca raz sa mi podarilo na všetky (za všetkých klientov) napísať to isté DIČ a tiež nič.
ja som zažila, že sa do toho pozreli jedine v momente daňovej kontroly. Aj to iba tak okrajovo. Vlastne pre nich nie sú poznámky, pre nich by mali byť smernice a ostatné vidia v účtovníctve. Poznámky by mali byť skôr pre obchodných partnerov, banky, investorov....
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Ak niekto nevie čítať firemné záznamy či výkazy, môže sa pýtať. My mu porozprávame a on nech si robí láskavo k tomu poznámky Papier a ceruzku dodáme
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Economic Pozri príspevok
A to by si nechcela mňa počuť ako som nadávala na toho kreténa čo toto vymyslel.... Tomu sa muselo riadne čkať... Chcem vidieť daňovákov ako to budú čitať a kedy. Až mám 100 chutí nejakú sprostú poznámku uviesť ku koncu, či to niekedy niekto prečíta.

: mňa v tejto súvislosti napadlo, či nejaký kamarát kamaráta nezaložil v garáži firmu na spracovanie papiera - a takto mu vyleštené tesiláky od zeleného stola dohadzujú kšefty. Zúrim, zúrim,zúrim.......
2 0
everel everel

everel je offline (nepripojený) everel

FORMstudio 2012 vydalo formulár : Poznámky k účtovnej závierke /s prílohou 3a/. Ak toto vyplním mám kompletné poznámky? Nič iné k tomu nemusím dopĺnať?
Je tam možnosť zadarmo 5x tlač. Myslím, že sa tu už tento program spomínal, ale keby niekto chcel tak:
http://www.tlaciva-na-stiahnutie.sk/formular-poznamky-k-uctovnej-zavierke-dzsk_11poznuz.html
0 0
Bambi23 Bambi23

Bambi23 je offline (nepripojený) Bambi23

Tie poznamky po novom musia vypisovat aj Nadacie? Alebo to pre neziskovky neplati?
Zda sa mi to dost blbe, ked maju zauctovanych rocne vsetkeho tak 20 uctovnych poloziek vypisovat taketo poznamky

Vopred dakujem za info
Naposledy upravil Bambi23 : 21.02.12 at 08:48
0 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

Bambi23 Pozri príspevok
Tie poznamky po novom musia vypisovat aj Nadacie? Alebo to pre neziskovky neplati?
Zda sa mi to dost blbe, ked maju zauctovanych rocne vsetkeho tak 20 uctovnych poloziek vypisovat taketo poznamky

Vopred dakujem za info
http://www.porada.sk/t184582-zdanova...ok-2011-a.html ... veru áno ... aj ... FS 11/2011 ... Opatrenie č. 41 ...
0 0
everel everel

everel je offline (nepripojený) everel

A toto som našiel. Vzorová účtovná závierka.
http://www.kpmg.com/SK/sk/IssuesAndI...011_screen.pdf
3 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
Prosím Vás, buď som nechápavá, alebo zle čítam. Všetci hromžíte nad novými poznámkami a tabuľkovou prílohou. Ale ja mám pred sebou opatrenie MF s posledným aktuálnym opatrením 24013/2011-74 a tam sa jasne v §3 bod 5 píše:
V poznámkach sa uvádzajú informácie ustanovené v prílohe č.3 a prílohe 3a, pre ktoré má účtovná jednotka obsahovú náplň.
Takže tabuľky vkladám do poznámok iba tam, kde mám čo do nich vpísať. Preto nerozumiem, prečo budú mať Vaše poznámky toľko strán, ak tam nemáte čo napísať. Alebo sa mýlim?
2 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
účtovník 007 Pozri príspevok
...Takže tabuľky vkladám do poznámok iba tam, kde mám čo do nich vpísať. Preto nerozumiem, prečo budú mať Vaše poznámky toľko strán, ak tam nemáte čo napísať. Alebo sa mýlim?
... aj ja som napísal, že mažem všetky tabuľky bez náplne; to ovšem nemení môj názor na vec, že napriek tomu sú tam veci, ktoré sú inde, resp. dajú sa nájsť v iných zdrojoch... teda že je to plytvanie prácou, časom a papierom.
3 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Áno, aj ja to tak chápem, ale keď som si poznámky vypĺňovala a vymázavala prázdne tabuľky, vyšlo mi to iba na 18 strán, ale to je tiež veľa zbytočného papiera. Nechápem, prečo tam mám vpísovať aj údaje za bezprostredne predchádzajúce účtovné obdobie, keď ho mám v minulorčných poznámkach a v súvahe minulorčnej aj tohtoročnej???
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Stefan2005 Pozri príspevok
... aj ja som napísal, že mažem všetky tabuľky bez náplne; to ovšem nemení môj názor na vec, že napriek tomu sú tam veci, ktoré sú inde, resp. dajú sa nájsť v iných zdrojoch... teda že je to plytvanie prácou, časom a papierom.
Jednoznačne súhlasím.

Klient nemá ani páru, čo všetko musíme pri takej uzávierke urobiť... a myslí si : ALE VEĎ JE TO IBA ....... Ver, že tieto slová ma vedia normálne vytočiť. Bohužiaľ toto sú veľmi často vyslovené slová asi len z nevedomosti....
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

účtovník 007 Pozri príspevok
Prosím Vás, buď som nechápavá, alebo zle čítam. Všetci hromžíte nad novými poznámkami a tabuľkovou prílohou. Ale ja mám pred sebou opatrenie MF s posledným aktuálnym opatrením 24013/2011-74 a tam sa jasne v §3 bod 5 píše:
V poznámkach sa uvádzajú informácie ustanovené v prílohe č.3 a prílohe 3a, pre ktoré má účtovná jednotka obsahovú náplň.
Takže tabuľky vkladám do poznámok iba tam, kde mám čo do nich vpísať. Preto nerozumiem, prečo budú mať Vaše poznámky toľko strán, ak tam nemáte čo napísať. Alebo sa mýlim?
Štefan už napísal, že mažeme... a aj nemažeme.
K dispozícii sú rôzne POznámky, v ktorých sa tabuľky nedajú vymazať napríklad. Nie každý je taký zdatný, aby prenášal hore dole tabuľky, ktoré potrebuje a ktoré nie a ak aj je je to robota na nervy. Myslím, že dosť práce je s tým, aby bola hotová závierka a údaje v Poznámkach sú z 90% nepotrebné a duplicitné.... atď. atď. Poznámky v tej podobe akej sú na tých 56 stranách sú pre veľkú akciovú spoločnosť... a jednoducho je to .....
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

m.hladka Pozri príspevok
Áno, aj ja to tak chápem, ale keď som si poznámky vypĺňovala a vymázavala prázdne tabuľky, vyšlo mi to iba na 18 strán, ale to je tiež veľa zbytočného papiera. Nechápem, prečo tam mám vpísovať aj údaje za bezprostredne predchádzajúce účtovné obdobie, keď ho mám v minulorčných poznámkach a v súvahe minulorčnej aj tohtoročnej???
a najviac sa mi tam páči rozdiel a index
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať