Zavrieť

Porady

Poznámky k DPPO po novom

srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

v mpk je návrh opatrenia:
Opatrenie Ministerstva financií Slovenskej republiky č. MF/24013/2011-74, ktorým sa mení a dopĺňa opatrenie Ministerstva financií Slovenskej republiky z 31. marca 2003 č. 4455/2003-92, ktorým sa ustanovujú podrobnosti o usporiadaní, označovaní a obsahovom vymedzení položiek individuálnej účtovnej závierky a rozsahu údajov určených z individuálnej účtovnej závierky na zverejnenie pre podnikateľov účtujúcich v sústave podvojného účtovníctva v znení neskorších predpisov.

z dôvodovej správy:
... V návrhu opatrenia sa ustanovuje predpísaná tabuľková forma na účely uvádzania číselných údajov poznámok účtovnej závierky pri zachovaní ich doteraz platnej obsahovej náplne, čím sa umožní účtovným jednotkám predkladať účtovnú závierku vrátane poznámok v elektronickej forme. ...

účinnosť k 31.12.2011

zo znenia opatrenia:
§ 4bd
Toto opatrenie sa prvýkrát použije pri zostavovaní individuálnej účtovnej závierky, ktorá sa zostavuje za
účtovné obdobie končiace 31. decembra 2011 a neskôr

zdroj: portál právnych predpisov
Naposledy upravil srska : 04.10.11 at 05:42
Usporiadat
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
cacka Pozri príspevok
...asi dám odklad do 30.6.2012...
... podľa toho, aká je situácia na DÚ, možno sa aj potešia...
0 0
cacka cacka

cacka je offline (nepripojený) cacka

účtovník, mzdár
Asi by sme to mali spraviť všetci a menej by sme sa stresovali...
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!


ale pre zaujímavosť - ako to chodí u našich západných susedov - viď prílohy:

1. účtovná závierka v plnom rozsahu - samozrejme včítane Súvahy, Výsledovky, Poznámok, CF - a to všetko na 20 tlačených stranách - samozrejme celé to existuje v xls súbore (business.center.cz)...

2. interaktívny formulár (t.j. editovateľné PDF) - ktoré možno stiahnuť (i s inými daňovými tlačivami) zo stránok Ceskej daňovej správy...

... čo k tomu dodať - potichu závidím - máme čo sme chceli...
2 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
hhmmmm, to se mi líbí ....
A je tam všetko, no lenže ich výkazy nemajú chlieviky, ktoré zaberajú zbytočné miesto.
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Rozalka Pozri príspevok
hhmmmm, to se mi líbí ....
A je tam všetko, no lenže ich výkazy nemajú chlieviky, ktoré zaberajú zbytočné miesto.
no a cash flow na 1 (slovom: jednu) stranu - to je niečo - ten by som bral aj pre neuaditované firmy
0 0
slavuska slavuska

slavuska je offline (nepripojený) slavuska

Stefan2005 Pozri príspevok
neviem ako sa javí vám, ale podľa toho, čo som si stiahol ( poznamky_individualnej_uctovnej_zavierky_2011.fed ) sú len tabuľky prílohy 3a) - takže k tomu treba ešte poznámky - viď http://www.porada.sk/attachment.php?...3&d=1330363907
Nerozumiem celkom tvojmu komentáru... aké iné poznámky okrem tabuliek by si tam chcel mať?
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

Stefan2005 Pozri príspevok


ale pre zaujímavosť - ako to chodí u našich západných susedov - viď prílohy:

1. účtovná závierka v plnom rozsahu - samozrejme včítane Súvahy, Výsledovky, Poznámok, CF - a to všetko na 20 tlačených stranách - samozrejme celé to existuje v xls súbore (business.center.cz)...

2. interaktívny formulár (t.j. editovateľné PDF) - ktoré možno stiahnuť (i s inými daňovými tlačivami) zo stránok Ceskej daňovej správy...

... čo k tomu dodať - potichu závidím - máme čo sme chceli...
a hlavne sú k dispozícií hneď na začiatku roka
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

niekde som to už na porade dával - 03.01.2012 mali česi zverejnené vyplniteľné tlačíva v denníkoch: http://finance.idnes.cz/danove-prizn...551_p_dane_zuk
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
slavuska Pozri príspevok
... aké iné poznámky okrem tabuliek by si tam chcel mať?
osobne najradšej žiadne, ale MF ich chce...
ak sa porovnajú jednotlivé pripnuté vzory, rozdiel je evidentný...
0 0
slavuska slavuska

slavuska je offline (nepripojený) slavuska

Stefan2005 Pozri príspevok
osobne najradšej žiadne, ale MF ich chce...
ak sa porovnajú jednotlivé pripnuté vzory, rozdiel je evidentný...
Rozdiel je evidentný, to je jasné. Ale od kedy vydalo MFSR VZOR poznámok, tak nie je o čom diskutovať.... či áno? Podľa mňa stačia 38stranové poznámky. Nič viac tam nie som ochotná vpisovať. Čo tam chýba a nie je tam? Lebo sa v tom vážne už strácam....
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

slavuska Pozri príspevok
Rozdiel je evidentný, to je jasné. Ale od kedy vydalo MFSR VZOR poznámok, tak nie je o čom diskutovať.... či áno? Podľa mňa stačia 38stranové poznámky. Nič viac tam nie som ochotná vpisovať. Čo tam chýba a nie je tam? Lebo sa v tom vážne už strácam....
MFSR vydalo vzor ale tabulkový = teda podla §3a, stále ale platia aj povinné údaje podľa § 3.
Tie 3a tabulky by si mala začleniť (ak majú náplň)do pôvodných poznámok podľa §3.
1 0
slavuska slavuska

slavuska je offline (nepripojený) slavuska

Ako sa to potom bude dať posielať elektronicky???
Aj na infolinke DRSR nám povedali, že Poznamky majú byť len v tabulkovej forme a že musíme čakať kym ich vydajú. Tak sme čakali, MF ich vydalo a vy teraz hovoríte, že to nie je všetko?
0 0
AnnaK AnnaK

AnnaK je offline (nepripojený) AnnaK

Nechcem strašiť ale za porušovanie § 17 Účtovná závierka v zákone o účtovníctve je od 1.1.2012 pokuta do 2% zo zostat.sumy majetku, najviac 100 000 eur. Ak povyplácali nadmerné odpočty viackrát, peniaze bude treba.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Prikladám poznámky, je to *.doc, sú síce na 50 strán, ale dá sa z nich aj vymazať, kde sú zbytočne voľné miesta na doplnenie.
24 0
detektív detektív

detektív je offline (nepripojený) detektív

Ahojte,
ja som študovala celú tému a hladala na internete info ohladom poznámok.
Dohladala som toto:
http://www.pp.sk/1562/Individualna-u...DUPP38488.aspx
http://www.dumaconsult.sk/1-1-09-zak...tovna-zavierka

Ja som to pochopil tak, že sa to týka len individuálnej závierky??

Ako to teda vlastne je. Ja účtujem malú s.r.o , týka sa to aj jej???
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
detektív Pozri príspevok
Ahojte,
ja som študovala celú tému a hladala na internete info ohladom poznámok.
Dohladala som toto:
http://www.pp.sk/1562/Individualna-u...DUPP38488.aspx
http://www.dumaconsult.sk/1-1-09-zak...tovna-zavierka

Ja som to pochopil tak, že sa to týka len individuálnej závierky??

Ako to teda vlastne je. Ja účtujem malú s.r.o , týka sa to aj jej???
veď to je ono. robíš individuálnu závierku a teda aj nové poznámky...
1 0
detektív detektív

detektív je offline (nepripojený) detektív

Netýka sa to teda len tohto paragrafu?????

§ 17a


(1) Individuálnu účtovnú závierku podľa osobitných predpisov22a) zostavuje účtovná jednotka, ktorou je banka, pobočka zahraničnej banky, Exportno-importná banka Slovenskej republiky, správcovská spoločnosť, pobočka správcovskej spoločnosti, poisťovňa okrem zdravotnej poisťovne, 19) pobočka zahraničnej poisťovne, zaisťovňa, pobočka zahraničnej zaisťovne, Slovenská kancelária poisťovateľov, dôchodková správcovská spoločnosť, doplnková dôchodková spoločnosť, Burza cenných papierov a platobná inštitúcia22ad); rovnako postupuje aj účtovná jednotka zriadená osobitným predpisom.22aaa)
0 0
detektív detektív

detektív je offline (nepripojený) detektív

UŽ SOM TO DOHLADAL!

Účtovná závierka podnikateľov v sústave podvojného účtovníctva 2011

Nové požiadavky na vypĺňanie poznámok
Ing. Mária Horváthová
Pri zostavení účtovnej závierky podnikatelia účtujúci v sústave podvojného účtovníctva postupujú podľa:
§ zákona č. 431/2002 Z. z. o účtovníctve v znení neskorších predpisov ( ďalej len „zákon o účtovníctve). Ostatná novela zákona o účtovníctve ktorá nadobudla účinnosť 31. decembra 2010, sa týka konsolidovanej účtovnej závierky. Pre individuálnu účtovnú závierku pre rok 2011 sa zákonom o účtovníctve nevykonali žiadne zmeny. Zmeny, ktoré sa v roku 2010 a 2011 dotkli povinnosti overiť individuálnu účtovnú závierku audítorom sú rozpracované v časti povinnosti vo vzťahu k účtovnej závierke.
§ Opatrenie MF SR č. 23054/ 2002 – 92, ktorým sa ustanovujú podrobnosti o postupoch účtovania rámcovej účtovnej osnove pre podnikateľov účtujúcich v sústave podvojného účtovníctva v znení neskorších predpisov( ďalej len“ postupy účtovania“). Novela, opatrenie MF SR č. 15653/2010-74 uverejnené vo Finančnom spravodajcovi č. 6/2010 s účinnosťou od 1. júla 2010, rozpracúva problematiku účtovania PPP projektov.
Ďalšia novela, opatrenie MF SR č. MF/25822/2010-74, má dve účinnosti:
- s účinnosťou od 31. decembra 2010 sa mení a dopĺňa účtovanie odloženej dane z príjmov, zmena v účtovaní odloženej dane z príjmov sa dotkla už účtovnej závierky, ktorá sa zostavovala k 31. decembru 2010 a neskôr:
- s účinnosťou od 1. januára 2011 sa upravuje účtovanie zákazkovej výroby, zákazkovej výstavby nehnuteľnosti určenej na predaj, nehnuteľnosti na predaj.
§ Opatrenia MF SR č. 4455/2003-92 , ktorým sa ustanovujú podrobnosti o usporiadaní, označovaní a obsahovom vymedzení položiek individuálnej účtovnej závierky a rozsahu údajov určených z individuálnej účtovnej závierky na zverejnenie pre podnikateľov účtujúcich v sústave podvojného účtovníctva v znení neskorších predpisov ( ďalej len “opatrenia pre účtovnú závierku“). S účinnosťou od 1. januára 2011 opatrenie bolo novelizované opatrením MF SR č. MF/25947/2010 -74. Touto novelou sa ustanovili nové výkazy, súvaha, výkaz ziskov a strát a doplnila sa aj obsahová náplň poznámok účtovnej závierky. Od 31. decembra 2011 je účinné opatrenie MF SR č. MF/24013/2011-74, ktorým sa upravujú poznámky k účtovnej závierke. V zmysle uvedeného opatrenia povinnou súčasťou poznámok bude ich predpísaná tabuľková forma.
§ Oznámenia MF SR č. 2554/2004-74 o používaní tlačív súvahy a výkazu ziskov a strát pre podnikateľov.
2 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
detektív Pozri príspevok
... a doplnila sa aj obsahová náplň poznámok účtovnej závierky. Od 31. decembra 2011 je účinné opatrenie MF SR č. MF/24013/2011-74, ktorým sa upravujú poznámky k účtovnej závierke. V zmysle uvedeného opatrenia povinnou súčasťou poznámok bude ich predpísaná tabuľková forma...
ja by som upriamil pozornosť aj na to, čo nebolo zvýraznené: a doplnila sa aj obsahová náplň poznámok účtovnej závierky.
to je, pôvodné poznámky + doplnenie...
2 0
marians marians

marians je offline (nepripojený) marians

Zdravím, ja som si kúpil poznámky v exceli od jednej nemenovanej firmy z BA. Je to aj tak dosť prácne ale aspoň všetky údaje v tabuľkách čo sa dajú tak sa sami prepočítajú zo zadanej hlavnej knihy 2010 a 2011.
Neviem čo za dementa písal tie poznámky ktoré sú zverejnené na DRSR (ešte k tomu vo worde). To svedčí o vysokej odbornej úrovni v daňovej správe. To aj moja 7 ročná dcéra by lepšie dokázala v exceli.

Doteraz som však vyplňal DP PO na drsr... avšak oni sa vôbec neunúvajú zapracovať tam aj DP pre rok 2011. V e-dane to nie je a v EZU sa dá vyplniť len firma ktorá je zaregistrovaná..

Neviete mi poradiť aplikáciu kde je editovateľné DP PO (ktoré aj prepočítava..)?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať