Zavrieť

Porady

Poznámky k DPPO po novom

srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

v mpk je návrh opatrenia:
Opatrenie Ministerstva financií Slovenskej republiky č. MF/24013/2011-74, ktorým sa mení a dopĺňa opatrenie Ministerstva financií Slovenskej republiky z 31. marca 2003 č. 4455/2003-92, ktorým sa ustanovujú podrobnosti o usporiadaní, označovaní a obsahovom vymedzení položiek individuálnej účtovnej závierky a rozsahu údajov určených z individuálnej účtovnej závierky na zverejnenie pre podnikateľov účtujúcich v sústave podvojného účtovníctva v znení neskorších predpisov.

z dôvodovej správy:
... V návrhu opatrenia sa ustanovuje predpísaná tabuľková forma na účely uvádzania číselných údajov poznámok účtovnej závierky pri zachovaní ich doteraz platnej obsahovej náplne, čím sa umožní účtovným jednotkám predkladať účtovnú závierku vrátane poznámok v elektronickej forme. ...

účinnosť k 31.12.2011

zo znenia opatrenia:
§ 4bd
Toto opatrenie sa prvýkrát použije pri zostavovaní individuálnej účtovnej závierky, ktorá sa zostavuje za
účtovné obdobie končiace 31. decembra 2011 a neskôr

zdroj: portál právnych predpisov
Naposledy upravil srska : 04.10.11 at 05:42
Usporiadat
atka4 atka4

atka4 je offline (nepripojený) atka4

marians Pozri príspevok
Zdravím, ja som si kúpil poznámky v exceli od jednej nemenovanej firmy z BA. Je to aj tak dosť prácne ale aspoň všetky údaje v tabuľkách čo sa dajú tak sa sami prepočítajú zo zadanej hlavnej knihy 2010 a 2011.
Neviem čo za dementa písal tie poznámky ktoré sú zverejnené na DRSR (ešte k tomu vo worde). To svedčí o vysokej odbornej úrovni v daňovej správe. To aj moja 7 ročná dcéra by lepšie dokázala v exceli.

Doteraz som však vyplňal DP PO na drsr... avšak oni sa vôbec neunúvajú zapracovať tam aj DP pre rok 2011. V e-dane to nie je a v EZU sa dá vyplniť len firma ktorá je zaregistrovaná..

Neviete mi poradiť aplikáciu kde je editovateľné DP PO (ktoré aj prepočítava..)?
Editovateľné, ale neprepočítava
0 0
Xantypa Xantypa

Xantypa je offline (nepripojený) Xantypa

Musí "nové poznámky k ÚZ" robiť aj nezisková organizácia účtujúca v PÚ? Naše poznámky z predchádzajúcich rokov mali cca 6-8 strán, nemáme tam čo ako neziskovka toľko toho vypisovať.
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
atka4 Pozri príspevok
Editovateľné, ale neprepočítava
... editovať som z priložených súbor vedel (v počítači) iba Potvrdenie a Poučenie; samotné tlačivo DPPO iba ak perom.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Nech sa páči, editovateľné + príloha (pre viac obdarovaných 1,5-2%)
18 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Rozalka, Ty si dnes zaslúžiš medailu za súbory
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Rozalka si jednotka ! Hlavne sa mi páči, že porada ich má skôr ako drsr. Koľko dali za ten systém? že 22 miliónov?
0 0
slavuska slavuska

slavuska je offline (nepripojený) slavuska

Viete mi prosím niekto povedať ako mám vyplniť tabuľku číslo 35 v poznámkach? Nejaký príklad?

Vopred dík....
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

slavuska Pozri príspevok
Viete mi prosím niekto povedať ako mám vyplniť tabuľku číslo 35 v poznámkach? Nejaký príklad?

Vopred dík....
my dodavame iba sluzby a preto som to rozdelila na miesto odbytu SR a AT. A vyplnala som len "(napríklad A)" stlpec, kedze ide o rovnaku sluzbu vsade
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Mna by zaujímalo ze ked su tie poznamky ako vzor, ci nemozem nevyplnene tabulky proste odtial jednoducho vymazať. tlačím 38 stran a vyplnila som fakt udaje ktore by sa mi okrem titulnej stranky vosli na dve A4....
0 0
martina2006 martina2006

martina2006 je offline (nepripojený) martina2006

Ja som vymazala, bolo tu spomínané, že môžme vymazať. Vyšlo mi tak 18 strán.
1 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

martina2006 Pozri príspevok
Ja som vymazala, bolo tu spomínané, že môžme vymazať. Vyšlo mi tak 18 strán.

Aha, super dakujem. Tato tema je strasne dlha a nerpešla som všetky príspevky... Vymazem, tak mi ostanu tri strany
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Kočky, čo si robíte problémy Nikto , nikdy to čítať nebude Mám 12 strán aj to sa mi zdá veľa
2 0
martina2006 martina2006

martina2006 je offline (nepripojený) martina2006

v prísp. 216 sa píše, že ostalo 6 strán a na DU prevzali.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Tak ostalo mi 10 strán vrátane prvej a vysveliviek. A to mam v kazdej tabulke jedno číslo a celostranova tabulka je takmer prazdna... ale lepšie ako 38
0 0
slavuska slavuska

slavuska je offline (nepripojený) slavuska

ďakujem.. tak som si aj myslela.. len som si nebola istá, či tam mám písať mestá, okresy, kraje, štáty... ))) a na koľko riadkov a stlpcov to podeliť.... tie "poznámky" sú UPLNE nemožné!!!! nechápem ako toto niekto mohol vymyslieť...
1 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Po mazaní mám Poznámky na 6 strán. Ruka ma bolí z toho mazania a časovo to je tiež dosť. Rozmýšľam, že pre ďalšiu spiacu s.r.o. to všetko jednoducho vytlačím prázdne a basta. Nech to skladujú kde chcú. Budem s tým mať menej práce, ako keď som to mazala.
1 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Jarka 1 Pozri príspevok
Po mazaní mám Poznámky na 6 strán. Ruka ma bolí z toho mazania a časovo to je tiež dosť. Rozmýšľam, že pre ďalšiu spiacu s.r.o. to všetko jednoducho vytlačím prázdne a basta....
... no treba si to trocha zracionalizovať a šetriť si ručičky i čas...

a) rozdelil som si firmy podľa toho, aké tabuľky sa im majú vypĺňať
b) v prázdnom formulári so vymazal všetky nepotrebné tabuľky pre dané firmy
c) túto prázdnu, už upravenú tabuľku som prekopíroval do všetkých firiem
d) takto som defacto musel len raz mazať - upravovať formulár pre danú skupinu firiem
7 0
Jana_clenka Jana_clenka

Jana_clenka je offline (nepripojený) Jana_clenka

Nie je mi úplne jasné, či dobre chápem v tabuľke č.47 riadok VYPLATENÉ DIVIDENDY.
Podľa vzorových príkladov uvedených v tejto téme, som v tomto riadku dala do stĺčeka "Presuny" sumu určenú na rozdelenie spoločníkom. Časť tejto sumy sa skutočne vyplatila a časť zostala nevyplatená ... ako toto v tomto riadku uvediem ?
Pozn. Možno je to hlúpa otázka, ale žiadno mi to nedáva logiku ... Ďakujem.
0 0
AnnaK AnnaK

AnnaK je offline (nepripojený) AnnaK

Jana_clenka Pozri príspevok
Nie je mi úplne jasné, či dobre chápem v tabuľke č.47 riadok VYPLATENÉ DIVIDENDY.
Podľa vzorových príkladov uvedených v tejto téme, som v tomto riadku dala do stĺčeka "Presuny" sumu určenú na rozdelenie spoločníkom. Časť tejto sumy sa skutočne vyplatila a časť zostala nevyplatená ... ako toto v tomto riadku uvediem ?
Pozn. Možno je to hlúpa otázka, ale žiadno mi to nedáva logiku ... Ďakujem.
Priznám sa, že tiež riadku "vyplatené dividendy" nerozumiem. Ak by to bol účet 431 prostredníctvom ktorého sa prenáša výsledok hospodárenia, tak na začiatku UO je nula, prírastok sa rovná výsledok hospodárenia a úbytok sa tiež rovná výsledku hospodárenia, lebo na konci účtovného obdobia musí byť tiež nula. ale dividendy sú len časťou z účtu 431.

Tiež mám prípad, že zostalo 130 eur nevyplatené dividendy zo sumy 5200 eur . Tak som rozmýšľala, že na tento riadok dám účet 364 a stav na konci UO budú práve tie nevyplatené dividendy. Ale to je účet záväzkov a vlastné imanie ovplyvňuje práve ako záväzok. Takže neviem, čo týmto riadkom chcel vlastne básnik povedať.
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
AnnaK Pozri príspevok
...Ak by to bol účet 431 prostredníctvom ktorého sa prenáša výsledok hospodárenia, tak na začiatku UO je nula, prírastok sa rovná výsledok hospodárenia a úbytok sa tiež rovná výsledku hospodárenia, lebo na konci účtovného obdobia musí byť tiež nula. ale dividendy sú len časťou z účtu 431...
účet 431 musí mať k 31.12. stav nulový v účtovníctve.

Ovšem tabuľka č. 47 pracuje s údajmi v súvahe, kde výsledok hospodárenia za bežné obdobie je súčasťou vlastného imania a k 31.12. má stav.

Takže v tabuľke č. 47 uvádzam:
P.S. výsledok hospodárenia min. obdobia
Prírastok - výsledok hospodárenia bež. obdobia
Úbytok - vysledok hospodárenia min. obdobia, ktorý bol rozdelený, čiže tento úbytok sa rovná prírastkom v iných položkách, teda najmä vyplateným podielom, úhrade straty m.o., ale i prídelom do fondov...
K.S. rovná sa výsledok hospodárenia bez. obdobia

V riadku Vyplatené dividendy mám P.S. i K.S. nulu (náväznosť na údaje bodu 24. poznámok)
v stĺpci Presuny za bežných okolností nemám údaje, lebo ak mám niekde úbytok a na druhej prírastok, tak to nepovažujem za presun.
4 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať