Zavrieť

Porady

Zemiakove knedle - tvrde - preco?

Cez vikend som varil jesenne jedlo kacka + cervena kapusta + zemiakove knedle.
Kedze ich casto nerobim max 2-3x do roku nemam s nimi moc skusenosti, ale zatial sa mi darili dobre, ba niekedy az vinikajucne v ustach sa rozplyvajuce. No ale tento vikend - hroza. Keby boli dlhsie a cierne tak mozu byt pouzite ako pelendreky - skoro nejedle.
Recept nemam, ja varim tak od oka takze ak je tu niekto skusenejsi, v com mohla byt chyba?
Co sa stane ked dam viac muky do cesta, knedla bude tvrdsia ci maksia. Ja mam podozrenie, ze zemiaky boli viac "vodove" a tak som to doplnil mukou no a preto boli tvrde?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kergulaan je offline (nepripojený) kergulaan

    kergulaan
    Nerobil som ich vela a varil som ich naraz ihned po vytvoreni, takze tym, zeby stali to nebude. Asi ta muka....
    Co sa tyka receptov napr tu: http://www.google.sk/search?q=zemiak...GGL_sk___SK358
    ale ja ako som pisal, to robim od oka - ked vypracuvavam cesto, nemalo by sa lepit na ruky ani na pracovnu plochu. Vtedy je ok.

    evuš je offline (nepripojený) evuš

    evuš
    Bolo to múkou - bolo jej veľa, inak ja mám najradšej múku priamo kúpenú v mlyne

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Z mojich skusenosti nesmies zemiakove knedle dlho spracovavat. Moja teta ich robi tak, ze zamiesi rychlo jednu davku, ktoru hned vati a az ked tu vyberie, zamiesi druhu davku a zasa hned vari.

    A vela muky naozaj moze sposobit, ze su tvrde.

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    ...ja zemiakové cesto nesolím, radšej pridám viac soli do vody,aj s troškou oleja...

    witch je offline (nepripojený) witch

    človek milujúci a chybujúci witch
    Akorát sa napchávam zemiakovými knedľami, a tvrdé nie sú . Asi to bude veľa múky, keď sú zemiaky vodové, tak sa s nimi veľa nespraví. Ja dávam na kilo zemiakov (ešte teplé pretlačím) cca 12 dkg PL múky a 12 dkg krupičky, vajco, soľ , za 1,5 L masla. Zemiaky som mala tvrdé len raz, ale kysnuté, nedali sme so sestrou droždie a rozbili sme s nimi tanier . Bolo nám 12 a 16.

    Zemiakove knedle - tvrde - preco?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.