Zavrieť

Porady

ikony na hornej lište

som sajka
Prosím ako sa dajú zmenšiť ikony na hornej lište? (minimalizovať, maximalizovať, vypnúť). Po preinštalovaní windows sú hrozne veľké. Ďakujem
Usporiadat
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

V pravom hornom rohu na tom panely mas : nastavenia /obrazok kluca/- klikni na tu ikonu-klik na moznosti-klik na rozlisenia-tam si nastavis,ako ti to vyhovuje
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
sthruska sthruska

sthruska je offline (nepripojený) sthruska

Ja ani na jednom windows okne nemám kľúč Aplikácie môžu mať.

Ja používam tento postup vo W7 (dosť mi to trvalo, kým som to našiel. Všetko treba dokonale skryť)

1 - Klik na prázdnu plochu pravým tlačidlom myši - Prispôsobiť
2 - Dole "Farba okna"
3 - Rozšírené nastavenia vzhľadu
4 - Vybrať v obrázku titulný pás okna a nastaviť veľkosť textu (ja mám 9) a potom "Položka - Veľkosť" na najmenšiu možnú hodnotu (mám 17).

Takto sa dajú upraviť aj ostatné prvky. Platí to pre celý systém.
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

U XP: klik na plochu PTM> Vlastnosti>Vzhľad>Spresniť>z menu vybrať Ovládacie tlačidlá a nastaviť veľkosť (podľa monitora od 20 do 100 si nastav potrebnú - vidieť prehľad) - OK
0 0
sajka18 sajka18

sajka18 je offline (nepripojený) sajka18

som sajka
Ďakujem vám všetkým, už to mám, moc ste mi pomohli. Pá
0 0
sajka18 sajka18

sajka18 je offline (nepripojený) sajka18

som sajka
Ahojte, ešte vás poprosím o jednu radu. Od tej inštalácie mám všetko akési menšie (dokonca aj bubliny, solitaire, obrázok terminátora, Eset Smart keď nabieha PC ). Rozlíšenie mám nastavené dobre podľa monitora 1440x900pix. Ďakujem
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Vysoké rozlíšenie - všetko menšie.Daj si nižšie rozlíšenie napr. 1280 x 720 ,alebo aj nižšie ,záleží od monitora až kým nebudeš spokojná.
0 0
sthruska sthruska

sthruska je offline (nepripojený) sthruska

Pozor. Pokiaľ máš LCD monitor (ja som na 100 % presvedčený, že áno), tak použi fyzické rozlíšenie monitora. Žiadne iné.
0 0
sajka18 sajka18

sajka18 je offline (nepripojený) sajka18

som sajka
chlapci, podľa Vlado40 sa s tým trápim dva dni a nie a nie trafiť tú správnu veľkosť, raz je to roztiahnuté do strán, inokedy do výšky.
Sthruška, áno mám LCD 19" Samsung - SyncMaster 940BW. Aj keď dám "auto", zostali mi tam pixely, ktoré som naposledy zadala podľa Vlado40. Je to v angličtine a neviem ako na to...
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

LCD 19" monitor ,tak podľa mňa tam stačí rozlíšenie 1024 x 768.Potom keď si nastavíš rozlíšenie ,tak si ešte raz nastav veľkosť ikon na pracovnej ploche podľa vyššie uvedených postupov t.j. klikni na voľné miesto na pracovnej ploche a tam si vyber zobraziť ...Pre úplnosť ,po preinštalovaní windows si preinštalovala aj grafickú kartu a vybrala ,nainštalovala aj driver na LCD monitor.Aký máš OS ?
0 0
KoxXxo KoxXxo

KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

Ja mám na 19-ke 1680x1050, vyskúšaj.
0 0
sthruska sthruska

sthruska je offline (nepripojený) sthruska

Na internete som našiel "1 440 x 900" a 75 Hz - s takým som sa ešte nestretol.
0 0
sajka18 sajka18

sajka18 je offline (nepripojený) sajka18

som sajka
ste zlatí a strašne ochotní, ale toto - ...Pre úplnosť ,po preinštalovaní windows si preinštalovala aj grafickú kartu a vybrala ,nainštalovala aj driver na LCD monitor.Aký máš OS ? - je v akom jazyku??????????????????????, mne to robil kamarát, ktorého som ledva uprosila.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Vlado40
kartu a vybrala ,nainštalovala aj driver na LCD monitor.
driver na monitor? Monitor len zobrazuje to, čomu pošle grafická karta, drivery na monitor nie sú - systém by si mal sám "osiahať" zobrazovaciu jednotku a získať o nej informácie. Na GK už len nastaviť rozlíšenie a frekvenciu.
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Keď som mal XP a som chcel aby mi správne ukázalo typ monitora ,tak som musel nainštalovať ovládač napr.na LCD monitor Prestigio,teraz mám WIN7 a monitor Samsung ,ktorý má tiež svoj ovládač ,ktorý sa dá aj stiahnúť na stránke Samsung a až po nainštalovaní ovládača OS správne zobrazí typ monitora.WIN7 rozpozná viacej monitorov ,ale XP bol v tomto smere slabší systém.Myslím že ovládač obsahuje nejakú grafickú schému monitora ,ktorú využíva aj grafika.
http://www.samsung.com/sk/support/de...rchword=BX2335 | LS23B3UVMN/EN
Naposledy upravil Vlado40 : 09.10.11 at 21:23
0 0
sthruska sthruska

sthruska je offline (nepripojený) sthruska

Myslím že ovládač obsahuje nejakú grafickú schému monitora ,ktorú využíva aj grafika.
A určite pri vyšších typoch pridáva funkcie, ktoré nie sú bežne dostupné - napríklad farebné profily.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Vlado40
Keď som mal XP a som chcel aby mi správne ukázalo typ monitora ,tak som musel nainštalovať ovládač napr.na LCD monitor Prestigio,teraz mám WIN7 a monitor Samsung ,ktorý má tiež svoj ovládač ,ktorý sa dá aj stiahnúť na stránke Samsung a až po nainštalovaní ovládača OS správne zobrazí typ monitora.WIN7 rozpozná viacej monitorov ,ale XP bol v tomto smere slabší systém.Myslím že ovládač obsahuje nejakú grafickú schému monitora ,ktorú využíva aj grafika.
Ja som ešte na XP a žiadny ovládač na monitor som nemusel inštalovať - OS okamžite rozoznal monitor, poskytol všetky možnosti nastavenia.
Samsung: nie sú to ovládače, ale informačné súbory *.inf (väčšinou atribúty -a, -h, -s), ktoré popisujú jednotlivé zariadenia (ich parametre)
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Ak napr. pri XP systém nerozpozná správne typ monitora tak v správcovi zariadení sa zobrazí nie daný typ monitora ale Plug-and-Play monitor.OS si nainštaluje iba svoj univerzálny ovládač.Môže sa ale stať že napr.monitor CRT,ktorý pri danom rozlíšení podporuje 100Hz nepobeží iba na 60Hz,pretože túto frekvenciu OS ani neponúkne.
Monitor driver je v preklade čo ?
Samsung driver.jpg  
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Podľa obrázku: The InstallShield Wizard is instaling Samsung_MonSetup - teda aplikáciu (program) na nastavenie monitora (prakticky výstupu z GK pre daný monitor - info) - niečo podobné ako CCC- ATI Catalyst, ktorým tiež nastavuješ parametre monitora (ako má zobrazovať). vcredist_x86.exe je ovládač graf.karty základný, so signatúrou Microsoft Corp., pre Microsoft Visual C++ - skús si dať do google vcredist_x86.exe a vyhodí 375000 výsledkov. Teda to NIE JE ovládač monitora Samsung.
0 0
PotPalo PotPalo

PotPalo je offline (nepripojený) PotPalo

posledný svojho druhu
Ak máš správny prepojovací kábel, počítač si zistí typ monitoru pomocou DDC, aj frekvencie a rozlíšenia, ktoré monitor vie zobraziť. Ak je zlý kábel, obraz ide normálne, ale PC nepozná monitor, píše že "Predvolený monitor". Inak netreba nič inštalovať, každý monitor je Plug&Play. Ak chceš viac, nainštaluj si driver pre monitor, teda príslušný .inf súbor, možno niečo získaš (toto som ešte nikdy neinštaloval).
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Písal som to už predtým:
Samsung: nie sú to ovládače, ale informačné súbory *.inf (väčšinou atribúty -a, -h, -s), ktoré popisujú jednotlivé zariadenia (ich parametre)
PotPalo to pochopil - neexistujú žiadne ovládače, len informačné súbory (čosi ako štítok s údajmi)
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať