Zavrieť

Porady

vrátenie penazí

Ahojte, Prosím Vás o radu. Ako mám zaúčtovať v JU do peňažného denníka:
Pri platení do fondov som zadal v banke zlý účet a peniaze sa mi vrátili späť na účet. Myslím správne? Prijem na BÚ a odvody do fondov dám mínusom?Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Džek je offline (nepripojený) Džek

    Džek
    Mne sa tento problém stal na konci roka 2005 a omylom som poslala platbu za služby tiež na iné číslo účtu. Zistila som to na druhý deň a znovu som platbu poslala na správne číslo účtu. Platba na nesprávne číslo účtu sa mi vrátila až v januári 2006.
    Takže som túto platbu, ktorá bola zaslaná na nesprávne číslo účtu, účtovala v roku 2005 ako výdavky neovplyniteľné základ dane a v roku 2006 príjmy neovplyvniteľné základ dane.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Džek
    Mne sa tento problém stal na konci roka 2005 a omylom som poslala platbu za služby tiež na iné číslo účtu. Zistila som to na druhý deň a znovu som platbu poslala na správne číslo účtu. Platba na nesprávne číslo účtu sa mi vrátila až v januári 2006.
    Takže som túto platbu účtovala v roku 2005 ako výdavky neovplyniteľné základ dane a v roku 2006 príjmy neovplyvniteľné základ dane.
    Treba dávať bacha pri posielaní platieb, pretože náhodou môže existovať účet na ktorý ste poslali omylom platbu a potom ju už tak skoro neuvidíte.,

    Ivex je offline (nepripojený) Ivex

    Ivex
    Díky. Takže tie chybné platby mám zaúčtovať ako výdaj a príjem neovplyvniteľný základ dane?

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Ivex
    Díky. Takže tie chybné platby mám zaúčtovať ako výdaj a príjem neovplyvniteľný základ dane?
    Ano, lebo sa vynulujú a bude nasledovať nový správny príkaz na úhradu.

    Džek je offline (nepripojený) Džek

    Džek
    Tweety
    Treba dávať bacha pri posielaní platieb, pretože náhodou môže existovať účet na ktorý ste poslali omylom platbu a potom ju už tak skoro neuvidíte.,
    Tak to je ten prípad čo sa stal aj mne, o ktorom píšem v predchádzajúcom príspevku. Ja som aj zabudla, že som zle uhradila platbu a keď som robila účtovníctvo, tak som po troch týždňch s hrôzou zistila, že platba sa mi nevrátila späť. Začalo sa veľké zisťovanie, kde sa vlastne moja platba nachádza. Vedela som že som platbu chcela poslať do poštovej banky a číslo kódu banky bola sporiteľňa Wustenrot. A táto sporiteľňa má tie isté účty ako poštová banka. Nevedela som veru ako pochodím, ale musím povedať, že som bola milo prekvapená, že bez problémov sa mi podarilo do troch dní dostať peniaze späť na účet. Musela som si poslať len žiadosť o vrátenie peňazí.
    A ešte citujem moju dcéru - robí v banke. Je to síce alibistické ale povedala to:
    V prípade, že by príjemca neoprávnenej platby nechcel platbu vrátiť dobrovoľne, posudzuje sa to ako tresný čin neoprávneného nadobudnutia peňazí.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Džek
    Tak to je ten prípad čo sa stal aj mne, o ktorom píšem v predchádzajúcom príspevku. Ja som aj zabudla, že som zle uhradila platbu a keď som robila účtovníctvo, tak som po troch týždňch s hrôzou zistila, že platba sa mi nevrátila späť. Začalo sa veľké zisťovanie, kde sa vlastne moja platba nachádza. Vedela som že som platbu chcela poslať do poštovej banky a číslo kódu banky bola sporiteľňa Wustenrot. A táto sporiteľňa má tie isté účty ako poštová banka. Nevedela som veru ako pochodím, ale musím povedať, že som bola milo prekvapená, že bez problémov sa mi podarilo do troch dní dostať peniaze späť na účet. Musela som si poslať len žiadosť o vrátenie peňazí.
    A ešte citujem moju dcéru - robí v banke. Je to síce alibistické ale povedala to:
    V prípade, že by príjemca neoprávnenej platby nechcel platbu vrátiť dobrovoľne, posudzuje sa to ako tresný čin neoprávneného nadobudnuie peňazí.
    Ano je to tak, ak sa zistí neoprávnený príjemca peňazí, tak mu hrozí spáchanie trestného činu. Lenže, niekedy je to veľmi zdlhavé, pokiaľ sa ten príjemca zistí, tak radšej platbu predtým než odíde z účtu dvakrát skontrolovať. Zicher je zicher.

    Džek je offline (nepripojený) Džek

    Džek
    Tweety
    Ano je to tak, ak sa zistí neoprávnený príjemca peňazí, tak mu hrozí trestný čin. Lenže, niekedz je to veľmi zdlhavé pokiaľ sa ten príjemca zistí, tak radšej platbu predtým než odíde z účtu dvakrát skontrolovať. Zicher je zicher.
    A viem ako sa to stalo. Tým kolečkom na myši. Mám navolenú banku a chcem sa posunúť nižšie na ďalšie políčko a použijem kolečko na myši, no vzápätí si uvedomím, že to tak nejde a tým otočením zmením kód banky ... a nevšimnem si to a ani pri kontrole a mám problém.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Džek
    A viem ako sa to stalo. Tým kolečkom na myši. Mám navolenú banku a chcem sa posunúť nižšie na ďalšie políčko a použijem kolečko na myši, no vzápätí si uvedomím, že to tak nejde a tým otočením zmením kód banky ... a nevšimnem si to a ani pri kontrole a mám problém.
    Takže ,dávaj pozor na myš, pretože Ti urobí zbytočnú šarapatu. Fakt, je veľa vecí, na ktoré musíme naraz dávať bacha. Prajem Ti, aby Ťa myši nehnevali a nekazili prácu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.