Zavrieť

Porady

Predajňa - aké dokumenty?

Poraďáci, chcela by som sa opýtať, aké dokumenty je potrebné mať v predajni. Mám na mysli inšpekčnú knihu, pokladničnú knihu, reklamačný, sanitačný a prevádzkový poriadok, aké ešte ďalšie? (prípadne nejaké kópie dohôd, pre inšpekciu práce).... ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

    KatarinaNR
    konkrétne sa predávajú vitamíny, výživové doplnky..... tu je to trochu špecifické, lebo sa jedná ako s potravinami, tu potrebuje ak potvrdenie od lekáraa, a potrebujú ho aj zamestnanci? a čo ešte keď sa jedná o potraviny alebo potravinové doplnky?
    ale idem mi aj o všeobecné veci, keby sa napr. predávali len domáce potreby, ďakujem

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    KatarinaNR Pozri príspevok
    konkrétne sa predávajú vitamíny, výživové doplnky..... tu je to trochu špecifické, lebo sa jedná ako s potravinami, tu potrebuje ak potvrdenie od lekáraa, a potrebujú ho aj zamestnanci? a čo ešte keď sa jedná o potraviny alebo potravinové doplnky?
    ale idem mi aj o všeobecné veci, keby sa napr. predávali len domáce potreby, ďakujem
    všetci, kt. prichádzajú do styku s tovarom (potravinami v tomto prípade) musia mať zdravotný preukaz, kt. vystavuje prakt. lekár.....
    inšpekčná kniha nie je už potrebná...ani RUVZ ju nevyžaduje....
    mala by si mať PZ či dohody zamestnancov (popr. ich fotokópie, -IP ich vyžaduje k nahliadnutiu)....

    KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

    KatarinaNR
    prepáč, ale čo je to PZ?
    kópiu dohody mám, inšpekčnú knihu tiež.
    napr. je potrebné aby v predajni visel prevádzkový poriadok? prípadne iné smernice?

    ajkariky je offline (nepripojený) ajkariky

    ajkariky
    Kati a koľko je tam zamestnancov ak traja, tak musíš platiť koncesionárské poplatky Rozhlasovej a televíznej spoločnosti, dohodári a študenti sa nezapočítavajú. Inak ja platím, lebo kaviareň.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    ajkariky Pozri príspevok
    Kati a koľko je tam zamestnancov ak traja, tak musíš platiť koncesionárské poplatky Rozhlasovej a televíznej spoločnosti, dohodári a študenti sa nezapočítavajú. Inak ja platím, lebo kaviareň.
    predpokladám, že máš SOZA poriešenú.....

    allgreen je offline (nepripojený) allgreen

    Ľudom j**e, nielen tu ale na celom svete ...viac allgreen
    ja sa pridam, tu na porade som cital ze inspekcna kniha uz nie je potrebná
    treba este zivnostenske opravnenie, potvrdenie z hygieny, reklamacny poriadok aj prevadzkovy a trebalo by mat aj dodacie listy k tovaru...
    dalej kniha ERP+certifikat, pokladnicna kniha
    ja mam pod pultom pár návodov k vselijakym blbostiam.
    PLZ doplnte ma ak som nieco zabudol,mam otverene len par dni! a bojim sa pripadnej kontroli soi alebo inej

    KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

    KatarinaNR
    ja viem tiež o týchto dokumentoch, prípadne ak by vedel ešte niekto o nejakých iných, budeme radi

    Fanny62 je offline (nepripojený) Fanny62

    Fanny62
    Ja sa chcem spýtať, či musím mať skladové karty. Vediem jednoduché účtovníctvo, či musím viesť sklad. Ďakujem.

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    KatarinaNR Pozri príspevok
    kópiu dohody mám, inšpekčnú knihu tiež.
    Od 1.10.2007 je povinnosť mať inšpekčnú knihu zrušená

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.