Zavrieť

Porady

Škvrny od soli na zimnej obuvi

Na nových kožených čižmách mi ostali nepekné škvrny od slaného posypu na chodníkoch. Aj po vysušení tam ostali mierne vypuklé mapy. Nemáte nejaký osvedčený recept na ich odstránenie? Ď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ekin je offline (nepripojený) ekin

    ekin
    ak sa jedná o surovú kožu, tak dráteným kartáčikom pekne ošúchať..a nedávno som čítala, že takú obuv možno natrieť krémom na opaľovanie /neuviedli číslo faktora, ale to snáď nie je dôležité /, chystám sa to vyskúšať a potom napíšem

    maturantka je offline (nepripojený) maturantka

    nie som dokonalá maturantka
    Ekin, a ako rozoznám surovú kožu? Tak som sa z nich tešila! Nechcem si ich zničiť, nech sú dlho také pekné...

    ekin je offline (nepripojený) ekin

    ekin
    to je taka prírodna farba svetlohneda, nemá lesk a je drsnejšia, čiže zvyčajne nie čierna či iná farba - laicky sa snažím vysvetliť

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Skúsim poradiť, ja som veľmi spokojná so včelím voskom. Odmietala som ho kúpiť od predajcu. nakoľko téglik vosku vyšiel cca na 400,- Sk, ale teraz vôbec neľutujem. Fľaky od soli vytrieť vlhkou handričkou, nie mokrou, koženú obuv, prípadne kabelku dobre natrieť špongiou namočenou vo vosku, nechať pôsobiť a potom len preleštiť suchou handričkou. Kožená obuv vydrží oveľa dlhšie, fľaky zmiznú a navyše sa veľmi pekne leskne. Je to niečo ako impregnácia kože. Tento vosk je vhodné používať i na kožené sedacie súpravy, kožené oblečenie.
    Viem, že ho dostať kúpiť i vo vybraných predajniach "Včela", ale treba pýtať pravý včelí vosk, nie náhražky.

    maturantka je offline (nepripojený) maturantka

    nie som dokonalá maturantka
    Ďakujem za rady, škoda,že som to o tom včeľom vosku nevedela skôr, mohla som teraz byť bez starostí.

    Marta_B je offline (nepripojený) Marta_B

    Marta_B
    Mám osvedčené, že kožené čižmy /najlepšie nové/, ale môžu byť aj užívané sa najlepšie ošetrujú rastlinným olejom. Na handru dáš rastlinný olej a /najlepšie večer/ natrieš celé čižmy.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.