Zavrieť

Porady

Vyzivne na deti - kolko mam dat?

Poprosim Vas o radu. Idem sa rozvadzat a s manzelkou sa chceme dohodnut. Otazka je ale ci sa dohodneme vo vsetkom. Deti ostanu pri nej a ja budme platit vyzivne. Chce sa opytat ake faktory vplyvaju na vysku vyzivneho okrem vysky mojho platu ktory je cca 900eur v cistom mesacne. Ake vyzivne mozem ocakavat ak sa nedohodnem s manzelkou a prideli mi ho sud? Moja predstava co by som chcel je okolo 125 eur na 1 dieta cize 250 eur.

dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    na vysku vyzivneho vplyva velmi vela faktorov, neexistuje ani len priblizny vzorec na jeho vypocet a stanovuje sa v kazdom pripade individualne ...

    súd posudzuje a berie do uvahy príjem otca a jeho nutne vydavky (inkaso, najomne/hypoteka, cestovne do prace, dalsie vyzivované osoby - napr. nova manzelka na materskej a dalsie deti), dalej rovnako berie do uvahy príjem a nutne vydavky matky, neberie do úvahy náklady ktore nie sú nutné ... u oboch, ak nemajú príjem, súd posudzuje prečo, či kvoli zdravotnemu stavu, ci kvoli nezamestnanosti, ci je matka na materskej, dalej ma na výzivne vplyv zdravotny stav dietata a prípadná nutnost vacsích výdavkov na špecialnu stravu, lieky a pod., vek dieťaťa a tomu zodpovedajúce náklady ...

    v skratke súd posudzuje a zohladni akykolvek fakt ktory moze mať vplyv na príjmy alebo výdavky u oboch rodicov a teda na výšku výživného
    pri príjme 900€ ti kludne sud moze urcit vyzivne 70€ ale aj 200 € na jedno dieta

    JanZV je offline (nepripojený) JanZV

    JanZV
    Manzelka ma prijem cca 550 eur v cistom. deti maju 5 a 8 rokov. su zdrave, iba ja mam zdravotne problemy a mozem kazdu chvilu skonciit v nemocnici s chrbticou, na ktoru som bol uz raz operovany.
    dobry den. ja mam podobny problem. z ex partnerku sme neni zobrany a zatial je v 4 mesiaci tehotenstva. na vyzivnom sa chce dohodnut mimosudne. priemerny plat mam sice pekny cca 700€ ale mimo sezony januar az maj zarobim okolo 500€. ona zarobi mesacne okolo 550€. prosim o radu kolko by som jej mal aspon priblizne prispievat mesacne?

    dakujem

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    radovan222 Pozri príspevok
    dobry den. ja mam podobny problem. z ex partnerku sme neni zobrany a zatial je v 4 mesiaci tehotenstva. na vyzivnom sa chce dohodnut mimosudne. priemerny plat mam sice pekny cca 700€ ale mimo sezony januar az maj zarobim okolo 500€. ona zarobi mesacne okolo 550€. prosim o radu kolko by som jej mal aspon priblizne prispievat mesacne?

    dakujem
    aká je tvoja predstava?
    lujza.j Pozri príspevok
    aká je tvoja predstava?
    zatial sme sa predbezne dohodli na 200€. moja predstava by bola tak cca 120-150€.
    najviac sa bojim toho ze ked to da na sud tak ako slobodna matka ma zo zakona naroky ktore si ona urcite vsetky do posledneho bude narokovat takze si myslim ze by ma riadne pumpla. to su naroky spojene s tehotenstvom + vsetko okolo toho a to je na prve dva roky otazne je co potom ked zacne pracovat. to je suma ktoru by som chcel aspon priblizne vedet. lebo z 500€ platit 200 sa mi zda naozaj dost. moje zivotne naklady su cca 250€ na stravu a energie + este dalsie poistka, mobil , internet auto..... cize z 300€ ktore mi zostanu to vsetko ani nezaplatim.

    dakujem za odpoved.

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Berú sa nevyhnutné náklady. Ak by ste boli spolu, tiež by ste sa museli uskromniť a z toho sa vychádza aj pri určení výživného. Inak povedané treba najskôr rozmýšľať, lebo tých pár minút potešenia môže mať dlhoročnú dohru...
    no tato situacia ktora sa mi stala je viac menej vypocitavost mojej ex. a samozrejme moja lebo mi povedala ze berie antikncepciu a pritom som velmi dobre vedel ze sa jej neda verit. a ked bola v tom tak mi povedala ze ju brala len 4 dni niekedy v tom mesiaci a zacinam mat vobec pochybnosti ze ma len z vypocitavosti okalmala. cela situacia nasvedcuje tomu ze si myslela ze ked bude tehotna ze si ju zoberem. aspon vsetko tomu nasvedcuje

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    radovan222 Pozri príspevok
    no tato situacia ktora sa mi stala je viac menej vypocitavost mojej ex. a samozrejme moja lebo mi povedala ze berie antikncepciu a pritom som velmi dobre vedel ze sa jej neda verit. a ked bola v tom tak mi povedala ze ju brala len 4 dni niekedy v tom mesiaci a zacinam mat vobec pochybnosti ze ma len z vypocitavosti okalmala. cela situacia nasvedcuje tomu ze si myslela ze ked bude tehotna ze si ju zoberem. aspon vsetko tomu nasvedcuje
    ..

    ..no pri "výrobe" ste boli obaja a teraz je jedno, kto s akými úmyslami...ale dieťa potrebuje svoje a nie je možné ho oklamať,takže záleží na vzťahoch medzi vami dvomi...a na tom, čo matka bude akceptovať...dohody sú dohody, ale ak dôjdete na súd, tak súd rozhodne, zohľadní príjem matky a tvoj a tebe prisúdi výživné...to je právoplatné...ako rodič, pokiaľ budeš svoje dieťa navštevovať, môžeš prispieť kúpou plienok, výživy, ale to už je na tebe...navrhni napríklad 70€ a k tomu že budeš kupovať plienky..a uvidíš, ako sa bude tváriť matka...a budeš hneď v obraze...

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    radovan222 Pozri príspevok
    zatial sme sa predbezne dohodli na 200€. moja predstava by bola tak cca 120-150€.
    najviac sa bojim toho ze ked to da na sud tak ako slobodna matka ma zo zakona naroky ktore si ona urcite vsetky do posledneho bude narokovat takze si myslim ze by ma riadne pumpla. to su naroky spojene s tehotenstvom + vsetko okolo toho a to je na prve dva roky otazne je co potom ked zacne pracovat. to je suma ktoru by som chcel aspon priblizne vedet. lebo z 500€ platit 200 sa mi zda naozaj dost. moje zivotne naklady su cca 250€ na stravu a energie + este dalsie poistka, mobil , internet auto..... cize z 300€ ktore mi zostanu to vsetko ani nezaplatim.

    dakujem za odpoved.
    pri prijmoch ktore uvadzas je 200€ sakra vela ... tolko ti sud neulozi ani ked bude bude na materskej bez prijmu ...
    viac ako 100€ by som nedaval ako svoj navrh ... tak do 150€ ti da súd
    pepsikova Pozri príspevok
    ..

    ..no pri "výrobe" ste boli obaja a teraz je jedno, kto s akými úmyslami...ale dieťa potrebuje svoje a nie je možné ho oklamať,takže záleží na vzťahoch medzi vami dvomi...a na tom, čo matka bude akceptovať...dohody sú dohody, ale ak dôjdete na súd, tak súd rozhodne, zohľadní príjem matky a tvoj a tebe prisúdi výživné...to je právoplatné...ako rodič, pokiaľ budeš svoje dieťa navštevovať, môžeš prispieť kúpou plienok, výživy, ale to už je na tebe...navrhni napríklad 70€ a k tomu že budeš kupovať plienky..a uvidíš, ako sa bude tváriť matka...a budeš hneď v obraze...
    dakujem za rady. povodne chcela pytat 250€ co je podla mna naozaj moc prehnana suma. 200€ je dost a ked si to zoberiem z pohladu toho maleho tak bude stale potrebovat nieco ci su to uz plienky oblecenie tak neskor to budu zas skolske potreby dalsie veci takze 200€ si myslim ze je primerana suma. z mojho pohladu je to zas trocha moc a nechcem to tlacit do takych extremov ze by to doslo az na sud. myslim si ze je lepsie drzat si priatelske vztahy a dohodnut sa ako dvaja rozumny ludia ako byt na noze a vsetko riesit len sudnou cestou.

    dakujem vsetkym za rady. ked sa to vsetko vyriesi napisem ako to dopadlo.

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    radovan222 Pozri príspevok
    dakujem za rady. povodne chcela pytat 250€ co je podla mna naozaj moc prehnana suma. 200€ je dost a ked si to zoberiem z pohladu toho maleho tak bude stale potrebovat nieco ci su to uz plienky oblecenie tak neskor to budu zas skolske potreby dalsie veci takze 200€ si myslim ze je primerana suma. z mojho pohladu je to zas trocha moc a nechcem to tlacit do takych extremov ze by to doslo az na sud. myslim si ze je lepsie drzat si priatelske vztahy a dohodnut sa ako dvaja rozumny ludia ako byt na noze a vsetko riesit len sudnou cestou.

    dakujem vsetkym za rady. ked sa to vsetko vyriesi napisem ako to dopadlo.
    ..

    ..jedna dobrá rada...peniaze nedávaj len tak do ruky, pošli cez účet, prípadne poštou...aby si mal doklad,papier nepustí...a mysli na to, že výživné sa dá zvyšovať tuším každý rok-tak lepšie začať menším a niečo prikúpiť každý mesiac..bločky si odkladaj..podľa toho, čo si popísal, vzťahy nebudú veľmi rodinné..

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.