Zavrieť

Porady

Riadok 11 a 12 tlačiva DPH

Poraďáci ahojte,

práve som mala diskusiu s našou audítorkou a som troška dopletená, preto by ma potešilo, keby ste pridali Váš názor na nasledovnú otázku:

Firma platca DPH v ČR, nám fakturuje tlač a distribúciu letákov, naša firmy je tiež platbca DPH. Po zvážení všetkých za a proti sme sa dohodli, že sa jedná o dodanie služby v zmysle § 15 ods. 1 Zákona o DPH (samozdanenie). Nevedeli sme sa však dohodnúť, do ktorého riadku tlačiva DPH spadá táto služba. Ja som doteraz uvádzala túto službu do riadku 11 a 12, ale podľa informácii od pani audítorky by som mala použiť riadky 9 a 10 (ževraj riadky 11 a 12 sú určené pre osoby, ktoré nie sú zdaniteľnou osobou a sú registrované pre daň podľa § 7).

Prosím o radu skúsenejších. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    jeso je offline (nepripojený) jeso

    jeso
    on neviem - ja DP DPH vyplnam takto ...


    Riadok
    09 : § 69/2,9-12 : prijatie s montážou , nehnutelnosť , nájom DP , umenie,
    § 16/1-4,10,11 doprava osôb , zlato, kovový šrot

    11 : § 69 /3 : prijaté služby podľa § 15/1


    15 : všetko oslobodené vrátane opráv


    16 : §43/1,2,4 : odoslanie platiteľovi
    premiestnenie do vlastnej prevádzky / nie §8/4/

    17 : §46,§47,§48/8 : preprava na území SR
    Vývoz
    Služby pri dovoze
    / bez opráv /

    20,21 : §49-§54 odpočítanie dane celkom vrátane opráv

    22,23 : § 51/1a,§49/2a tovar a služby z tuzemska + DF / bez opráv /

    24,25 : § 51/1d,§49/2d dovoz zaplatený + dovozný doklad / bez opráv /

    dúfam, že to robím správne ...
    Naposledy upravil jeso : 12.10.11 at 10:25

    Tinaho je offline (nepripojený) Tinaho

    Tinaho
    Ja vyplňam tlačivo, tak ako si napísal, tak som to pochopila aj z vysvetlenia k tlačivu DPH, takže myslím, že by to predsa mal byť ten riadok 11,12.

    Tinaho je offline (nepripojený) Tinaho

    Tinaho
    Ja vyplňam tlačivo, tak ako si napísal (jeso), tak som to pochopila aj z vysvetlenia k tlačivu DPH, takže myslím, že by to predsa mal byť ten riadok 11,12.

    Ospravedlňujem sa, dvakrát som klikla na uložiť, tak preto tá istá odpoveď. Neviem to už zmazať.
    Naposledy upravil Tinaho : 12.10.11 at 12:03

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Neschcem spochybňovať prácu audítorov, ale..... nie sú daňovými poradcami. (nebudem písať to, čo si myslím).

    Pekne vysvetlite pani, že nejde o 69/2 - t.j. o nehnuteľnosť, krátkodobý nájom, kultúrne, umelecké .., dopravu osôb, o par. 7 a 7a

    Ale ide o jednoducho o dodanie služby v zmysle par. 15/1, kt. sa uvádza do riadku 11, 12 lebo miesto dodania je SR.....

    To, čo myslíte je v súlade a správnosťou Vašich myšlienok. HÁDAJTE SA!!!!

    NA margo musím poznamenať, či nejde vo VAšom prípade o nadobudnutie tovaru v tuzemsku par. 11 a teda riadky 07,08, pretože ste nám nepovedali úplnú pointu príbehu.

    Ak ste dodali dodavateľovi CD, nech Vám vytlačí letáky, spoločnosť Vám dodala tovar, nie službu.
    Ak ste spoločnosti dodali CD a papier, ide o službu.

    POZOR! (zamotajte pani hlavu, nechcem byť niekedy zákerná, ale je mi smutno niekedy, že účtovníci sú považovaný za odpad, a niekto kto má okrúhlu pečiatku je niekym... prepáčte...)

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Ešte predsa len poznámka, ak nepôjde o tovar.

    "P. audítorka, dodavateľ nás uvedie v SV, my to musíme dať do riadkov 11, 12, lebo nám pravdepodobne pošlú výzvu na podané DP, že sme to nesprávne uviedli v DP do riadkov 9 a 10."

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Dobrý deň,prosím Vás,do ktorého riadku v priznaní zapísať prenájom webovej stránky od dodávateľa z ČR?
    Je správny riadok 11 a 12 ,podľa ktorého platí službu príjemca?

    Macka je offline (nepripojený) Macka

    Macka
    vikinka Pozri príspevok
    Dobrý deň,prosím Vás,do ktorého riadku v priznaní zapísať prenájom webovej stránky od dodávateľa z ČR?
    Je správny riadok 11 a 12 ,podľa ktorého platí službu príjemca?
    mám aktuálne rovnaký problém, FA za prenájom webovej stránky z CZ, obaja sme platci DPH.... a ešte otázočka k FA a týka sa JÚ, ten prenájom je fakturovaný na rok 2012, zdaniteľné plnenie 12/2011, zaplatené v r.2011, je to daňový náklad roku 2011 alebo až 2012? ďakujem.

    Riadok 11 a 12 tlačiva DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.