Zavrieť

Porady

Nová práca na TPP v ČR a čo so súčasným ŽL v SR?

Dobrý deň, potrebovala by som sa obrátiť s prosbičkou o pomoc na niekoho z Vás.
Tretím rokom pracujem ako živnostníčka (zapísaná v SR, trvalý pobyt v SR), vychádzajú mi už aj poplatky na Soc. poisťovňu. Lenže konečne sa mi podarilo zohnať dáku poriadnu prácu na trvalý pracovný pomer v Prahe pre českého zamestnávateľa od nadchádzajúceho pondelka (!!). Mám ale schválené, že ak sa pritrafí, tak sa sem-tam možem venovať ešte mojej profesii (ŽL). Viete mi prosím niekto poradiť, či je možné pokračovať popri práci občasne ako živnostník (SR-viazaná živnosť), alebo musím doma na Slovensku živnosť zrušiť (dá sa to aj dodatočne?) vrátane odhlásenia z poisťovní a možem si ju založiť v ČR (tu je to voľná živnosť) a občas si tak ešte privyrobiť, ak mám čas k dispozícii? Má niekto podobné skúsenosti prosím? Potrebovala by som pomocť s tým, či je prípadne možné odhlásiť živnosť iným sposobom ako osobne, a aká je lehota na odhlásenie zo sociálnej a zdravotnej poisťovne. Prípadne je možné ešte do tých 8 dní od nástupu do práce v ČR využívať zdravotnú starostlivosť na Slovensku? Vďaka za každú reakciu !!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Nová práca na TPP v ČR a čo so súčasným ŽL v SR?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.