Zavrieť

Porady

Ěšte raz stravné lístky a zamestnávateľ

Pekný slnečný deň prajem všetkým poraďákom.
Preštudovala som si takmer všetky príspevky týkajúce sa stravného a mám jedinú , ale zásadnú otázku.Ak stravný lístok stojí 52,-, tak počítam 55% maximálnej možnosti uplatnenia do nákladov firmy ako??? 52 x 55%=28,60 alebo 89 x 55%=48,95? Ide mi o kvalifikovanú odpoveď kým urobím nejaké zásadné rozhodnutie. Viem čo je v Zákonníku práce, viem čo je v dani z príjmov, ale aj z vašich príspevkov viem, že to nie je nejako jednoznačné.
ĎAKUJEM ZA ODPOVEĎ.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Diamant
    Pekný slnečný deň prajem všetkým poraďákom.
    Preštudovala som si takmer všetky príspevky týkajúce sa stravného a mám jedinú , ale zásadnú otázku.Ak stravný lístok stojí 52,-, tak počítam 55% maximálnej možnosti uplatnenia do nákladov firmy ako??? 52 x 55%=28,60 alebo 89 x 55%=48,95? Ide mi o kvalifikovanú odpoveď kým urobím nejaké zásadné rozhodnutie. Viem čo je v Zákonníku práce, viem čo je v dani z príjmov, ale aj z vašich príspevkov viem, že to nie je nejako jednoznačné.
    ĎAKUJEM ZA ODPOVEĎ.
    V prípade, ak stravný lístok má hodnotu 52,- SK, tak firma podľa ZP musí prispievať na lístok zamestnancom minimálne čiastkou 28,60 (52*55%). Do nákladov si však môže dať najviac 48,95 SK (89*55%). Čiže vedenia sa musí rozhodnúť, akou sumou bude prispievať na stravné - minimálne 28,60 a maximálne 48,95.

    Okrem toho musí prispievať ešte aj zo sociálneho fondu, ale na to si sa nepýtal.

    Diamant je offline (nepripojený) Diamant

    Adka Diamant
    ĎAKUJEM CHOBOT. Chcem urobiť prepočet výdaja SL, pre rok 2006:
    52,- SL
    55% z 89,= 48,95
    sociálny fond 3,05
    Zamestnanec nehradí nič.Žiadna DPH, žiaden nepeňažný príjem zamestnanca.
    V poriadku? Ešte raz vďaka.

    Ěšte raz stravné lístky a zamestnávateľ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.