Zavrieť

Porady

MRP K/S zaokruhlovanie odpisov v Majetku

Ahojte, prosim o radu. Mame MRP K/S a v nom je modul Majetok. Mam tam ponahadzovane nejake dlhodobe majetky, ktore odpisujem mesacne. Kazdy mesacny uctovny aj danovy odpis mi vsak vypocita na cele EUR. Ja to vsak chcem zaokruhlovat na centy. V karte majetku, kde sa zadavaju vsetky udaje vsak moznost vyberu zaokruhlovania nemam. Viete mi prosim poradit ? Pisal som 2 krat do MRP a nikto mi neodpoveda ... to co je za firma ?
Dakujem moc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    MRP má program nastavený správne.
    http://www.porada.sk/t178059-zakon-o...2011-a.html#22
    Zákon o dani z príjmov, § 26, odst. 10 : Mesačný odpis vypočítaný podľa odsekov 6, 7 a 8 sa zaokrúhľuje na celé eurá nahor.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Ale účtovné odpisy si stanovuje účtovná jednotka v odpisovom pláne. A ak si stanoví zaokrúhlenie na centy, tak by to program mal umožňovať.

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Modul Majetok nemá také funkcie, ako samostatný program Evidencia majetku. Tam je možnosť nastaviť zaokrúhlenie.
    http://upgrade.mrp.sk/faqwebpages/Fa...aspx?cislo=424

    martinez je offline (nepripojený) martinez

    martinez
    prepac, neber to v zlom, ale toto nemyslis vazne... pozri si co je napisane v §26,6+7+8...to je odpisovanie lomov, modelov a financneho prenajmu.... 95% mojich odpisov je podla §27...a tam si pozri na §27,2...ROCNY odpis sa zaokruhluje na cele eur nahor... cize nielenze uctovny odpis je zly (ten si nastavuje uctovna jednotka), ale aj danovy...

    martinez je offline (nepripojený) martinez

    martinez
    ano dakujem, to som si vsimol na ich stranke.. a preto som im pisal, ze co s tym, ze ci sa to neaktualizuje v ramci K/S automaticky, resp. ci si musim dokupit majetkovy modul... a soudruzi neodpovedali....

    nic, nevadi... kazdopadne dik za reakcie...

    MRP K/S zaokruhlovanie odpisov v Majetku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.