Zavrieť

Porady

fotenie tovaru do e-shopu

chcem sa spýtať,ako si fotíte tovar do e-shopu.robíte to dig.foťákom alebo to dávate robiť nejakému profesionálovi?lebo ja som si fotila sama tovar,ale nevyzerá to moc dobre.alebo to potom upravujete v nejako programe?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lubica2403 je offline (nepripojený) lubica2403

    lubica2403
    Ja využívam profesionálne fotografie od dodávateľov - resp.výrobcov.Samozrejme s ich súhlasom.

    Atomer.sk je offline (nepripojený) Atomer.sk

    Systém na tvorbu eshopov a web stránok. ...viac Atomer.sk
    Aby eshop zarabal, velmi dolezite je aj vzhlad produktov, a kvalitne vyhotovene fotografie. Po vzhliadnuti fotky musi navstevnik eshopu doslova zacat tuzit po danom produkte. Pokial nemate k dispozicii kvalitne fotky od dodavatela, je lepsie fotenie produktov nechat na profesionalov. Duplovane, ked neovladate graficky program a produkt bude foteny s pozadim bielej plachty so slabym osvetlenim :-))

    Dantess je offline (nepripojený) Dantess

    Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac Dantess
    My sme si tovar nafotili sami. Zaujímavá je jedna vec. Najprv sme použili Nikon za 800eur, ale neboli sme moc spokojní. Potom sme skúsili Lumix za nejakých 80eur a tie fotky sú parádne. Fotili sme to na bielej plachte pri okne počas dňa.
    480.jpeg  

    camozzi je offline (nepripojený) camozzi

    camozzi
    Nokia N73 a program na upravu fotiek Fotky sme sa najprv pokusali robit "profesionalne", ale napokon sme to nechali volne. Myslim, ze "volne" fotky alebo improvizovane fotene davaju zakaznikovi pocit, ze si dal obchodnik namahu odfotit produkt taky, aky v skutocnosti je a pohral sa s tym. Casto sme doplnali fotky distributorov o nase fotky alebo sme ich uplne vymenili. Istu dobu som mal pocit, ze to zvysilo predaj, lebo zakaznici videli produkt inak - viac fotiek, z inych uhlov... Vlastne fotky urcite stoja za namahu.

    teri23 je offline (nepripojený) teri23

    som človek... teri23
    ďakujem za odpovede.od jedného dodávateľa fotky k dispozícii nemám a tam si musím sama nafotiť tovar.od druhého mám k dispozícii fotky,ale zase sa mi zdajú také ,,umelé,,Veď zákazník má vidieť tovar taký ako ho v skutočnosti kúpi a nie nejaký retuš.potom sa mi može stať,že ho vráti.

    Mne ide hlavne o to pozadie za tovarom.nie aby som menila vzhľad tovaru.
    Fotka nie je o ničom inom, ako o svetle. Ako dokladá tá od Dantessa, správne nasmerované denné svetlo dokáže divy. Ale pomôže aj obyčajná nočná lampa, správne 'uchopená'.

    waki je offline (nepripojený) waki

    začínajúca ambiciózna účtovníčka :) ...viac waki
    ahoj teri,
    okrem uctovania sa venujem aj foteniu (cudná kombinácia, viem , kludne sa ozvi cez spravu, ak ide o tovar, ktorý sa zmestí do ateliéru, rada ti nafotím za rozumnú cenu

    miro24679 je offline (nepripojený) miro24679

    miro24679
    urobiť fotka sa dá aj online na stránke www.fotka.mci.sk

    Je to jednoduché, kliknete na odfotiť a potom si fotku uložíte vo svojom počítači

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    miro24679 Pozri príspevok
    urobiť fotka sa dá aj online na stránke www.fotka.mci.sk

    Je to jednoduché, kliknete na odfotiť a potom si fotku uložíte vo svojom počítači
    hmm ... tak to bude kvalitna fotka ...

    ty si uz tymto sposobom robil fotky do eshopu? ak ano, tak ukaz nejake
    my si fotíme produkty sami. Nakoľko sa venujem grafike a mám aj zrkadlovku, tak si to viem spraviť sám. Väčšia časť sa realizuje v programe ako úprava farieb, orezanie pozadia...

    martina833 je offline (nepripojený) martina833

    martina833
    Ja som si produkty fotila sama v provizornych podmienkach vonku s bielou plachtou na pozadi. Staci dobre svetlo a vhodny uhol, aby produtky nevyzerali zdeformovane. Potom som ich orezala v grafickom programe a mierne este doladila farby (to urobi najviac, v PS su to 2 ukony a fotka vyzera skvele). Nie som profesionalny fotograf, ani grafik. Treba skusat. Kebyze to mam platit, tak tie peniaze nezarobim nikdy, lebo to boli hodiny prace.

    gabosb je offline (nepripojený) gabosb

    gabosb
    Prajem vam pekny vecer.
    Osobne spravujem niekolko e-shopov a neviem si predstavit uspesnu predajnost produktov bez kvalitnych fotografii. U mna je to o to jednoduchsie, ze ako jednu z cinnosti je tvorba produktovych fotografii. Teraz ako novinku vytvaram 360 stupnove fotografie ktore mi zvysili obrat o 40% nakolko zakaznika v e-shope zaujme moznost pozriet si produkt zo vsetkych stran, resp. si ich moze pootacat. Momentalne pripravujem techniku pre nafotenie produktov tak, ze si ich zakaznik pozrie nielen dookola ale dostane sa pohladom aj nad produkt.

    Panorámy Slovenska sk

    knight je offline (nepripojený) knight

    knight
    gabosb Pozri príspevok
    Prajem vam pekny vecer.
    Osobne spravujem niekolko e-shopov a neviem si predstavit uspesnu predajnost produktov bez kvalitnych fotografii. U mna je to o to jednoduchsie, ze ako jednu z cinnosti je tvorba produktovych fotografii. Teraz ako novinku vytvaram 360 stupnove fotografie ktore mi zvysili obrat o 40% nakolko zakaznika v e-shope zaujme moznost pozriet si produkt zo vsetkych stran, resp. si ich moze pootacat. Momentalne pripravujem techniku pre nafotenie produktov tak, ze si ich zakaznik pozrie nielen dookola ale dostane sa pohladom aj nad produkt.

    Panorámy Slovenska sk
    Reakcia na vyše rok starú tému, nenápadná reklama

    jumo je offline (nepripojený) jumo

    jumo
    Ja som sa volakedy venoval foteniu, tak o tom nieco viem. Pre nas obchod som si kupil taky fotostan so 4 svetlami za cca 230,- euro. Je to sice nejaka cina, ale vyzera to kvalitne a na fotenie produktov to bohate staci. Potom potrebujes stativ (cca 100,- euro) a nejaky trochu lepsi fotoaparat. Ja mam Canon G11.
    No a fotis, hras sa zo svetlom atd. Da sa to naucit relativne rychlo a tie fotky su neporovnatelne lepsie ako to fotit len pri okne.
    Nechcem robit reklamu, ale mala ukazka toho co som fotil. Netvrdim ze by sa to nedalo lepsie, ale na web to staci:

    http://www.prakticke-naradie.sk/prod...romot-50ef-24/

    http://www.prakticke-naradie.sk/prod...dlato-msg-302/

    http://www.prakticke-naradie.sk/product/ac-27-3338/

    frenkacik je offline (nepripojený) frenkacik

    frenkacik
    na fotky do e-shopu by som volil tieto 3 ingrediencie:
    1) dobrý foťák
    2) dobré osvetlenie
    3) šikovný grafik, ktorý to doupravuje podľa tvojich požiadaviek za primeranú cenu
    :-)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.