Zavrieť

Porady

Nezaradený ale napriek tomu odpísaný majetok - čo s tým?

Ahojte, prosím mám taký problém, za ktorý samozrejme môžem sama. V jednej spoločnosti, ktorá nemá ani zamestnancovm, v podstate už nevykazuje činnosť, bol zakúpený v roku 2010 HIM na základe zmluvy od FO - (neplatcu dph) za 5 000 €. Pokladničný doklad o kúpe nebol naúčtovaný, (viem - inventarizácia pokladne, ale keď tu je učto tak všelijaké) čiže obstaranie HIM nenaúčtované, a HIM teda ani nebol zaradený. Ale hlavne, že na konci roka bol naúčtovaný ročný odpis. Asi tak pred mesiacom som na to prišla, ale - zákon schválnosti funguje - prišlo oznam o kontrole DPH. No a popri tom si pani na DU samozrejme všimla, že karty majetku - kde bol aj daný HIM nesedia so stavom majetku na daňovom priznaní práve o tých 5 000 €. Ako to mám vysvetliť, ako to opraviť - aby som nevyzerala už ako totálny debil aj keď pochybujem že nebudem, už mám z toho stres a nespím už týždeň.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Takže karta majetku existuje, na nej je ročný odpis - ten bol aj zaúčtovaný.
    Chýba zápis
    1. obstaranie 042/211
    2. zaradenie 022/042
    tak doúčtuj teraz, o takom účtovníctve si však myslím svoje.....

    Nezaradený ale napriek tomu odpísaný majetok - čo s tým?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.