Zavrieť

Porady

Energeticke centrum-zrusenie zmluvy.

Dobry den.Pred mesiacom som podpisal zmluvu -Energeticke centrum a az teraz som zistil,ze to nie su zapadoslovenske elektrarne,ako sa tvaril.(podomovy predaj)Je tato zmluva platna,aj ked nie som majitelom bytu(ale manzelka) a doteraz som neplatil elektrinu z mojho uctu.Odberatel je napisana manzelka,ale ja som to podpisal,v energ.centre mi tvrdili,ze tao zmluva je platna,lebo som manzel.Ak by sa nedala zrusit zmluva bez poplatkov,da sa znizit viazanost zmluvy z 5r na 1r?Zo Zapadoslvenskou energetikou mam viazanost do konca decembra.Dakujem Vam.
Usporiadat
pavol36 pavol36

pavol36 je offline (nepripojený) pavol36

Pre majka

Pozor na to - kópia plnej moci u Vás určite neostala. Všetky výtlačky si bral podomový obchodník so sebou. Ale určite mama niečo také podpísala, to mi verte. Ak budete mať aj toto, tak je to všetko.
0 0
kikuskkka kikuskkka

kikuskkka je offline (nepripojený) kikuskkka

Ja som sa už informovala u ZSE, ako odpoveď mi došlo toto: "na zaklade uvedenych skutocnosti Vam Energeticke centro zasle akceptacny list, ktory bude potrebne nasej spolocnosti dorucit (e-mailom, listom). Po doruceni listu Vam zasleme potrebne podklady k vykonaniu zmeny dodavatela."
Takže asi si zrejme budeme musieť počkať na ten akceptačný list, ak sa ovšem EC uráči ho poslať. Od 1.4. sme už chceli elektrinu od ZSE, no fakt stále nič. A to je už polovica marca. Je možné, že zostaneme bez elektrickej energie od toho prvého???
0 0
majka:) majka:)

majka:) je offline (nepripojený) majka:)

Pre pavol36 A tie listy co posleme o zruseni plnej moci na elektrinu a zvlas na plym mozem dat do jednej obalky?a bude stacit ak napiseme ze berieme spät plnu moc alebo tam bude trebalo dodat este nieco viac?A ked to poslem tou sluzbou dorucenia tak by mi mali poslat tu kopiu tej spätvziatie plnej moci.
0 0
pavol36 pavol36

pavol36 je offline (nepripojený) pavol36

Pre majka

Ja na Vašom mieste by som dal každý list do samostatnej obálky. Napíšete im, že beriete spät plnú moc, ktorú ste im dali na vykonanie zmeny dodávateľa - v jednom prípade elektriny, v druhom plynu. Ak to pošlite poštou so službou "doručenka", vráti sa Vám späť návratka, t.j. ústrižok, na ktorom je adresa príjemcu a pečiatka, prípadne podpis s dátumom prevzatia listu.
0 0
pavol36 pavol36

pavol36 je offline (nepripojený) pavol36

Pre kikuskkka

Prosím, nepleťte tu majku. Ako som pozeral Vaše predošlé príspevky, Vy ste iný prípad. Vy neodstupujete od zmluvy v 14-dňovej lehote od podpísania zmluvy, ktorá je možná u podomového predaja (podľa zákona o ochrane spotrebiteľa a všeobecne obchodných podmienok EC). U Vás je postup úplne iný - podľa toho, čo som pochopil, vy už od EC odoberáte energie vyše roka.
0 0
majka:) majka:)

majka:) je offline (nepripojený) majka:)

Pre pavol36 Dobre dakujem posleme tie listy do samostatnej obalky.A chcem sa este opytat mama podpisala zmluvu 24.2.2012 a odvolanie sme poslali 9.3.2012 tak sme to stihli do tich 14 dni.A chcem sa spytat oni nam musia podla zakona zaslat nejake to potvrdenie ze sme snimi zrusili zmluvu alebo nie?a tie odvolania aj skopiou doporucenia,treba do VZEa SPP zaslat cim skor aby boli informovani ze sme s EC zmluvu zrusili?
0 0
alus.tom alus.tom

alus.tom je offline (nepripojený) alus.tom

pre palino 7Tak toto ani ja nechapem aky to ma zmysel, aj nam sa to stalo teda nieco podobne, a to som si povedala ze 5 rokov ubehne , no ale dnes prišiel list, a je to tam tak napisane že zmluva nadobudne platnost az ked budeme odberatelia energii, to znamená že ak by sme presli k nim teraz od 1.4.2012 tak az po piatich rokoch mozeme zmluvu ukoncit, tym ze sa to nikdy neuskutoční bude asi zmluva stale platna a to sme ju podpísali 8.6.2011.
Neviem inak ako so sankciou sa neda zmluva ukoncit. tak som to pochopila ja, a ked sme im poslali list, na ktory mali do 30 dni odpovedat , tak neviem kto tu čo porušuje, ake zakony, ked list bol este v januari odoslany. Neviem či aj na inšpekcii poradia. Asi to budem musiet skusit, inak sa to neda riešit.
0 0
majka:) majka:)

majka:) je offline (nepripojený) majka:)

Pre pavol36.Dobry den.Dnes sme volali do EC a povedali nam ze sme sa nestihli odvolat do 14 dni,ale povedali nam ze sa da zmluva zrusit bez poplatkov este tak ze ocko pojde na matricny urad alebo k notarovi overit podpis,lebo na zmluve co mamka podpisala nebol ockov pravy podpis ako on pouziva,takze mame im ten doklad poslat aj s kopiou zmluvy a este jednim odvolanim,a ze nam ktomu vratia aj fakturi za elektrinu a plyn a aj plnu moc.Zmluva by mala zacat platit od 1.7.2012.Tak sa chcem opytat ci by sa ta zmluva tymto ukoncila.
0 0
ja_na ja_na

ja_na je offline (nepripojený) ja_na

ahojte. okolo strany 17 som tu uz pisala... tak a mam vysledky. vtedy som o zrusenie zmluvy v zakonnej lehote do 7 dni do EC pisala doporucene listy jednotlivo na plyn, na elektrinu, potom som napisala jeden pre spolocne el a plyn podla ich vop do 14 dni a este som napisala mailom.... no to akoze pre istotu :-D. asi do mesiaca mi prisiel akceptacny list, ale skoro som to vyhodila ako reklamu, kedze to tak vyzeralo, nebolo to doporucene ani nic... uf, esteze som to nespravila. tento akceptacny som isla osobne zaniest na plynarne, kedze su v nasom meste, tam si to pani ofotila a zalozila a na elektrarne som volala, ze co robit a pani povedala, ze mam poslat kopiu a sprievodny list doporucene. to som aj spravila. kedze mi neposlali tie koncorocne faktury, co mi ich predavac vtedy vzal, tak som im pisla maila, ze nech poslu a po par dnoch mi odpisali, ze toho maju vela a ze poslu co najskor. inak na moj mail vtedy tiez reagovali. zdalo sa mi to dost seriozne, ze v podstate reagovali aj na postu, aj na mail a aj na telefon. takze tak..... teraz budem cakat, co sa udeje. ale som rada, ze mam aspon toto za sebou. tak v am drzim paste a nedajte sa uz nikto nachytat. prajem krasny prvy jarny den vsetkym :-). j.
0 0
majka:) majka:)

majka:) je offline (nepripojený) majka:)

Pre gogol99.Dobry den.Mamka podpisala zmluvu s EC 24.2.2012, poslali sme im aj odvolanie ale sme to presvihli o 1 den.Zmluva by mala zacat platit od 1.7.2012.Dnes sme tam volali a povedali nam ze sa zmluva da zrusit bez poplatkov este tak ze ocko musi ist na matricny urad alebo k notarovi overit si svoj podpis pretoze na zmluve ktoru mamka podpisala bol podpis sfalsovany(nebol to podpis aky ocko pouziva).Tak ja sa chcem opytat ci sa da podla nejakeho zakona tato zmluva zrusit,a este ktomu mame dolozit kopiu zmluvy a odvolanie,a oni nam poslu list o ukonceni zmluvy a vratia nam aj fakturi a aj plnu moc.DAKUJEM.
0 0
majka:) majka:)

majka:) je offline (nepripojený) majka:)

Chcem sa este opytat ohladom zmluvy s EC.My sme podpisali iba jednu zmluvu na ktorej bolo zaskrtnute aj plyn a elektrina,tak teraz neviem ci tie papiere mame poslat zvlasc na plyn a zvlasc na eletrinu,ked to bolo vsetko na tej jednej zmluve.Prosim poradte mi ze ako dalej.
0 0
pavol36 pavol36

pavol36 je offline (nepripojený) pavol36

Pre majka

Vy ste jednoducho nepoučiteľná. Všetko Vám tu bolo vysvetlené jasne a mali ste to ako na lopate. Prešvihli ste o jeden deň odstúpenie v 14 dňovej lehote? Čo Vám na to povedať? ... No, neviem, či ten matričný úrad zaberie, osobne si myslím, že nie. Ale skúsiť môžete.
A čo sa týka Vašich ďalších otázok - už tu boli aj konkrétne pre Vás minimálne jeden krát v plnom rozsahu zodpovedané...

P.S: Nespoliehate sa na to, že Vám na infolinke EC (a nielen EC) poskytnú úplné a pravdivé informácie. Zväčša Vám povedia len to, čo chcete počuť a nasľubujú Vám hory doly...
0 0
majka:) majka:)

majka:) je offline (nepripojený) majka:)

Prepacte ale mi sme si mysleli ze sme sa stihli naozaj odvolat,ale potom som si precitala ze to sa pocita odkedy zmluvy bola podpisana.A vy si osobne myslite ze nic stoho nebude ked na zmluve bol podpis sfalsovany.A chcem sa este opytat aj ked sme sa nestihli odvolat tak aj tak tie odvolania mame poslat na SPP a VSE.
0 0
Paracková Želka Paracková Želka
Ahoj Keri, sme na tom podobne.... Manžel neuvážene podpísal...O zrušenie zmluvy napísal po lehote.. aj sa mu to akosi podarilo, normálne máme písomne akceptáciu výpovede....ale medzitým nás odhlásili od ZSE aj SPP, potom sme sa nahlásili späť..to bola tiež ,,zábava". Napriek tomu stále posielajú šeky na úhradu a sms. Od októbra 2011 by sme mali mať od nich pokoj ale nemáme. Dnes zlatý klinec programu prišla výstraha od exekučnej firmy... Tiež neviem čo bude, manžel zúri Všetko dovtedy máme u nich vyplatené...
0 0
galloman78 galloman78

galloman78 je offline (nepripojený) galloman78

Paracková Želka Pozri príspevok
Ahoj Keri, sme na tom podobne.... Manžel neuvážene podpísal...O zrušenie zmluvy napísal po lehote.. aj sa mu to akosi podarilo, normálne máme písomne akceptáciu výpovede....ale medzitým nás odhlásili od ZSE aj SPP, potom sme sa nahlásili späť..to bola tiež ,,zábava". Napriek tomu stále posielajú šeky na úhradu a sms. Od októbra 2011 by sme mali mať od nich pokoj ale nemáme. Dnes zlatý klinec programu prišla výstraha od exekučnej firmy... Tiež neviem čo bude, manžel zúri Všetko dovtedy máme u nich vyplatené...

Ked mate akceptaciu tak to ste museli stihnut v lehote tych 14 dni. Nemyslim si, ze by ste dostali akceptaciu pokial by ste ju presvihli. Ak ste dostali akceptaciu mali ste tam urcite uvedeny aj datum ku ktoremu vam vypoved akceptovali , takze to musi mat nejaky dovod ak zasielaju vyzvy na uhradu. To ze to dali uz exekucnej firme, tomu vzdy predchadzaju upozornenia.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Už som to tu spomínala, aj moja svokra podpísala - začala nariekať, až keď prišla faktúra.
Našťastie byt nie je na jej meno, tak sme požiadali o zrušenie zmluvy pred jej účinnosťou. Odpísali po 2 mesiacoch, vraj treba doložiť doklad, že naozaj nie je majiteľom nehnuteľnosti. Doložili sme "sofort".
Odpovedali po ďalších 30 dňoch, vraj musí poslať žiadosť o zrušenie s overeným podpisom a aj podpis majiteľa bytu musí byť overený.
Som zvedavá, čo si vymyslia nabudúce (svokra odoberá plyn aj elektrinu od SPP a ZSE, stihli sa zrušiť všetky zrušenia) - naťahujú čas?
1 0
gogol99 gogol99

gogol99 je offline (nepripojený) gogol99

majka:) Pozri príspevok
Pre gogol99.Dobry den.Mamka podpisala zmluvu s EC 24.2.2012, poslali sme im aj odvolanie ale sme to presvihli o 1 den.Zmluva by mala zacat platit od 1.7.2012.Dnes sme tam volali a povedali nam ze sa zmluva da zrusit bez poplatkov este tak ze ocko musi ist na matricny urad alebo k notarovi overit si svoj podpis pretoze na zmluve ktoru mamka podpisala bol podpis sfalsovany(nebol to podpis aky ocko pouziva).Tak ja sa chcem opytat ci sa da podla nejakeho zakona tato zmluva zrusit,a este ktomu mame dolozit kopiu zmluvy a odvolanie,a oni nam poslu list o ukonceni zmluvy a vratia nam aj fakturi a aj plnu moc.DAKUJEM.
Ak je podpis sfalšovaný, tak Vy by ste mali od EC žiadať dôkaz o tom, že podpis je pravý. Podnet na Energetickú inšpekciu a trestné oznámenie na neznámeho páchateľa na Políciu by som podala okamžite. Ak je podpis sfalšovaný, tak by som to celé hodila na EC, nech oni dokazujú, že je podpis pravý. Som presvedčená, že EC musí byť aj takto dotlačené do toho, aby nieslo plnú zodpovednosť za činy ľudí, ktorým vypláca provízie za získavanie zmlúv čím prenesie na svoje plecia plnú zodpovednosť za to s kým podpisuje zmluvy o obchodnom zastúpení, či externom predaji. Je nepodstatné, že EC má určite dobre postavené zmluvy o externom preadi tak, aby za nič nezodpovedali. Jednoducho nech oni dokazujú, nech dokazuje ich externý predajca a nie odberateľ.

Takže najneskôr zajtra by som podala podnet na Energetickú inšpekciu a trestné oznámenie na neznámeho páchateľa - nech sa EC potí vo vlastnej koži a dokazuje a vysvetľuje a nosí potvrdenia od notára, matriky a podobné nezmysly. Súčasne by som EC oznámila, že v lehote do 30.06.2012 očakávam, že predložia dôkazy o tom že zmluva je podpísaná skutočným odberateľom a ak tak neurobia, tak im oznamujete, že odstupujete od zmluvy z dôvodu, že EC nepreukázal oprávnenosť zmluvného vzťahu. Súčasne si zabezpečte to, aby ste v termíne od 1.7.2012 mali platné zmluvy o dodávke elektriny a plynu - podpis nových zmlúv s novým dodávateľom, alebo s pôvodným dodávateľom, pretože EC Vám odpovie tak, že odpoveď od EC Vám príde cca 1 deň pred termínom 30.06.2012.

Ak chcete svoje práva hájiť, tak použite kompletný arzenál právnych prostriedkov s tým, že EC musí dokazovať a chodiť po úradoch - určite nie odberateľ.
0 0
galloman78 galloman78

galloman78 je offline (nepripojený) galloman78

gogol99 Pozri príspevok
Ak je podpis sfalšovaný, tak Vy by ste mali od EC žiadať dôkaz o tom, že podpis je pravý. Podnet na Energetickú inšpekciu a trestné oznámenie na neznámeho páchateľa na Políciu by som podala okamžite. Ak je podpis sfalšovaný, tak by som to celé hodila na EC, nech oni dokazujú, že je podpis pravý. Som presvedčená, že EC musí byť aj takto dotlačené do toho, aby nieslo plnú zodpovednosť za činy ľudí, ktorým vypláca provízie za získavanie zmlúv čím prenesie na svoje plecia plnú zodpovednosť za to s kým podpisuje zmluvy o obchodnom zastúpení, či externom predaji. Je nepodstatné, že EC má určite dobre postavené zmluvy o externom preadi tak, aby za nič nezodpovedali. Jednoducho nech oni dokazujú, nech dokazuje ich externý predajca a nie odberateľ.

Takže najneskôr zajtra by som podala podnet na Energetickú inšpekciu a trestné oznámenie na neznámeho páchateľa - nech sa EC potí vo vlastnej koži a dokazuje a vysvetľuje a nosí potvrdenia od notára, matriky a podobné nezmysly. Súčasne by som EC oznámila, že v lehote do 30.06.2012 očakávam, že predložia dôkazy o tom že zmluva je podpísaná skutočným odberateľom a ak tak neurobia, tak im oznamujete, že odstupujete od zmluvy z dôvodu, že EC nepreukázal oprávnenosť zmluvného vzťahu. Súčasne si zabezpečte to, aby ste v termíne od 1.7.2012 mali platné zmluvy o dodávke elektriny a plynu - podpis nových zmlúv s novým dodávateľom, alebo s pôvodným dodávateľom, pretože EC Vám odpovie tak, že odpoveď od EC Vám príde cca 1 deň pred termínom 30.06.2012.

Ak chcete svoje práva hájiť, tak použite kompletný arzenál právnych prostriedkov s tým, že EC musí dokazovať a chodiť po úradoch - určite nie odberateľ.
Tak tato vec Vam po pravnej stranke absolutne neprejde, ale to urcite viete. Ak ktokolvek apeluje na to, ze nejaky podpis nie je pravy, tak on je povinny preukazat jeho nepravost (kazdy sa moze podpisat na akykolvek dokument odlisne) a je povinny preukazat ze nemal moznost resp. to nemohol podpisat. Dokonca ani notar neoveruje pravost podpisu , ale len to , ze dany clovek co bol unho to prednim podpisal. Pravost podpisu overuje grafolog. Takze ak sa napriklad stal pripad , ze je vsetko na otca pisane a zanho to podpise ja neviem brat a v jeho mene tak on sa dopustil trestneho cinu. Toto bolo v jednej diskusii uz pisane, ak najdem link, tak doplnim.
0 0
gogol99 gogol99

gogol99 je offline (nepripojený) gogol99

galloman78 Pozri príspevok
Tak tato vec Vam po pravnej stranke absolutne neprejde, ale to urcite viete. Ak ktokolvek apeluje na to, ze nejaky podpis nie je pravy, tak on je povinny preukazat jeho nepravost (kazdy sa moze podpisat na akykolvek dokument odlisne) a je povinny preukazat ze nemal moznost resp. to nemohol podpisat. Dokonca ani notar neoveruje pravost podpisu , ale len to , ze dany clovek co bol unho to prednim podpisal. Pravost podpisu overuje grafolog. Takze ak sa napriklad stal pripad , ze je vsetko na otca pisane a zanho to podpise ja neviem brat a v jeho mene tak on sa dopustil trestneho cinu. Toto bolo v jednej diskusii uz pisane, ak najdem link, tak doplnim.
Ak ja tvrdím, že Váš podpis na zmluve nie je Váš podpis, tak to musím dokázať a celá povinnosť dokazovania je na mojich pleciach.

Ak ja tvrdím, že môj podpis na zmluve nie je môj podpis, tak osoba, ktorá požaduje plnenie z tejto zmluvy musí preukázať, že môj podpis na zmluve je môj podpis. To by sme sa kam dostali? Ja si vymyslím zmluvu, akože Vás podpíšem a budem tvrdiť, že je to Váš podpis. A Vy budete musieť dokazovať a vyvracať? No to by som sa na to pozrela. Ústavný súd je tu aj na takéto prípady.

Ak EC tvrdí, že na zmluve je podpis odberateľa a odberateľ tvrdí, že to jeho podpis nie je, tak EC musí dokazovať a je to problém EC, že podpisy na zmluve nie sú overené notárom. EC na seba berie celé riziko, že zmluvy budú falšované.
0 0
galloman78 galloman78

galloman78 je offline (nepripojený) galloman78

gogol99 Pozri príspevok
Ak ja tvrdím, že Váš podpis na zmluve nie je Váš podpis, tak to musím dokázať a celá povinnosť dokazovania je na mojich pleciach.

Ak ja tvrdím, že môj podpis na zmluve nie je môj podpis, tak osoba, ktorá požaduje plnenie z tejto zmluvy musí preukázať, že môj podpis na zmluve je môj podpis. To by sme sa kam dostali? Ja si vymyslím zmluvu, akože Vás podpíšem a budem tvrdiť, že je to Váš podpis. A Vy budete musieť dokazovať a vyvracať? No to by som sa na to pozrela. Ústavný súd je tu aj na takéto prípady.

Ak EC tvrdí, že na zmluve je podpis odberateľa a odberateľ tvrdí, že to jeho podpis nie je, tak EC musí dokazovať a je to problém EC, že podpisy na zmluve nie sú overené notárom. EC na seba berie celé riziko, že zmluvy budú falšované.
Dokazne bremeno je na cloveku, na ktoreho je uzatvorena zmluva, teda ten kto tvrdi, ze on zmluvu nepodpisal. Aj v pripade ak by to dal na sud, musel by to on dokazat ze to nepodpisal. Zo strany spolocnosti by mohli navrhnut sudneho znalca z odboru , cize grafologa.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať