Zavrieť

Porady

Energeticke centrum-zrusenie zmluvy.

Dobry den.Pred mesiacom som podpisal zmluvu -Energeticke centrum a az teraz som zistil,ze to nie su zapadoslovenske elektrarne,ako sa tvaril.(podomovy predaj)Je tato zmluva platna,aj ked nie som majitelom bytu(ale manzelka) a doteraz som neplatil elektrinu z mojho uctu.Odberatel je napisana manzelka,ale ja som to podpisal,v energ.centre mi tvrdili,ze tao zmluva je platna,lebo som manzel.Ak by sa nedala zrusit zmluva bez poplatkov,da sa znizit viazanost zmluvy z 5r na 1r?Zo Zapadoslvenskou energetikou mam viazanost do konca decembra.Dakujem Vam.
Usporiadat
pepe242 pepe242

pepe242 je offline (nepripojený) pepe242

Dobrý deň. Moja mama podpisala zmluvu s Energetickym centrom v juli 2011. Nakolko bola klamana predajcom a nakolko ja ako majitel nehnutelnosti som so zmenou nesuhlasil, zabranili sme v zmene dodavatela. Nasledne prisiel mojej mame list z EC, ze si uplatnuju pokutu 100€. Je povinna tuto pokutu zaplatit? Dakujem.
0 0
gogol99 gogol99

gogol99 je offline (nepripojený) gogol99

Záleží na tom, či ste zmluvu zrušili, alebo od nej odstúpili.
Ak ste zmluvu zrušili, tak je asi 100 E oprávnených podľa VOP. Ak ste od zmluvy odstúpili, tak záleží na tom, či to bolo v lehote a z relevantných dôvodov.

Viem si predstaviť, že ako majiteľ nehnuteľnosti by ste oznámili EC, že pani XY nemá Váš súhlas na dodávku plynu, alebo elektriny. EC z tohto dôvodu musí zrušiť zmluvu s pani XY. Takže asi treba stiahnuť to, čo ste na EC podali a poslať im oznámenie, že pani XY nemá súhlas majiteľa nehnuteľnosti a žiadate, aby EC okamžite skončil s dodávkou.
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Dnes našu firmu navštívila pani, s ponukou nižšej ceny za plyn, vraj je zo Slovenských elektrárni. Tvrdila, že SPP začalo predávať elektrinu, tak že oni idú predávať plyn. Šemotila niečo, že garantujú 36 mesiacov cenu nižšiu o tých 15%. Pošle nám ponuku mailom, takže uvidím, či je to ozaj Stredoslovenká energetika, alebo či je to Energetické centrum. Ešte že som sa kukla sem na Poradu
0 0
gogol99 gogol99

gogol99 je offline (nepripojený) gogol99

truch Pozri príspevok
Dnes našu firmu navštívila pani, s ponukou nižšej ceny za plyn, vraj je zo Slovenských elektrárni. Tvrdila, že SPP začalo predávať elektrinu, tak že oni idú predávať plyn. Šemotila niečo, že garantujú 36 mesiacov cenu nižšiu o tých 15%. Pošle nám ponuku mailom, takže uvidím, či je to ozaj Stredoslovenká energetika, alebo či je to Energetické centrum. Ešte že som sa kukla sem na Poradu
http://www.vyhodnaenergia.sk/plyn
0 0
noki123 noki123

noki123 je offline (nepripojený) noki123

http://www.vyhodnaenergia.sk/plyn
0 0
nemcoval nemcoval

nemcoval je offline (nepripojený) nemcoval

Dobrý večer, vy dáváte dobré rady skúsim sa Vás opýtať. Ja som podpísala zmluvu s EC vo februári a žiadosť o zrušenie som posielala v máji odpovedali mi, že neboli splnené podmienky pre zrušenie zmluvy. Dá sa ešte niečo urobiť? Prosím :-((
0 0
gogol99 gogol99

gogol99 je offline (nepripojený) gogol99

Od zmluvy sa dá odstúpiť. Dôvodom na odstúpenie môže byť zmena obchodných podmienok, zmena cenníka, či iná zmena zmluvne dohodnutých podmienok. Takže treba čakať na moment, kedy budú meniť cenníky, alebo obchodné podmienky. V momente, keď ktorákoľvek z týchto zmien nebude v súlade s Vašou predstavou, tak podajte odstúpenie od zmluvy.
http://www.vyhodnaenergia.sk/odkaz/6...ektriny--plynu

Ak chcete mať informácie, kedy kto zmení ceny, tak si zaregistrujte na tejto stránke svoj mail.

EC má jednu fintu, ako oklamať odberateľov. Zmení ceny a cenník zavesí na web až potom, čo už nie je možné od zmluvy odstúpiť kvôli zmene cenníka. Takže až si na webe všimnete, že zmenili cenník, tak už nie je možné od zmluvy odstúpiť, pretože uplynula lehota na odstúpenie od zmluvy.

No a musíte sa pripraviť na to, že Vám písomné stanovisko z EC dajú tak cca 4 dni pred termínom odstúpenia, takže si nebudete istá do poslednej chvíle, či budú odstúpenie akceptovať, alebo nie. Preto musíte mať už podpísanú zmluvu s novým dodávateľom nezávisle od toho, či sa Vám EC vyjadrilo. V zmluve s novým dodávateľom si vyžiadajte doplniť do zmluvy,a lebo podpísať dodatok k zmluve, kde bude napísané, že právoplatnosť a účinnosť novej zmluvy s novým dodávateľom je podmienené tým, že EC bude akceptovať odstúpenie od zmluvy. Jedná sa o to, aby ste nešliapli z blata do kaluže.
0 0
command command

command je offline (nepripojený) command

Zdravim,
mame dom na ktorom ma dozivotne pravo jedna pani ta minuly rok podpisala zmluvu s EC. Vyriesil som to tak ze som dal zmenu odberatela na EC, prisla nam nova zmluva ze ju mame podpisat a poslat im na podpis. Teraz sa pytam mam pravo po podpise ziadat okamzite ukoncenie zmluvy resp par dni pockat a poslat to znova postou ze na ukončenie zmluvy mam 14 dni odo dna podpisu tak ju mozem bezdovodne ukoncit? Aky je postup aby nam neodpojili elektrinu a dom nezostal par dni bez nej? Mame hned ziadat ZSE o zmenu dodavatela?
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

ja som EC v mene mojej maminy veľmi rýchlo vysvetlila, že uzavrieť zmluvu s jej bývalým manželom, ktorý je navrch 3 roky po smrti je nie len neplatné ale aj vrcholne neetické. Odvtedy je pokoj a pokúsia sa vymáhať nejakú pokutu tak ich popoťahujem kade tade.
1 0
ideno ideno

ideno je offline (nepripojený) ideno

Tak milí riešitelia, aj ja som sa tu ocitla..... Pred pár dňami mojej 72 ročnej mame prišlo poďakovanie za podpis Zmluvy s Energetickým centrom a "Dohoda o zálohových platbách", tak mi mama volá, že jej čosi prišlo platiť, aby som prišla pozrieť čo to je .... Tak od dnešného rána som pátrala na nete, vyvolávala, nadávala .... a zistila som nasledovné: Mama najskôr, že nevie, že by niečo podpísala, nič nemenila, nič nechcela , nikoho do bytu nepustila .... a čo ona si pamätá ..... no ako staršia žeana, ktorá má už aj diagnóz dávno viac ako vlastných zubov, či dokonca vlasov. (Nebojte, mám ju rada mooooc ) , ale taká je realita! V EC mi povedali, že majú podpísanú zmluvu, odhlásili ZSE a dokonca, že majú jej vyúčtovacie faktúry zo ZSE ..... volala som do EC asi 5 x .... Tak sme celý byt prehľadali, ale zmluvy nikde...... potom sme postupne niektorí členovia rodiny našu milú babku (ako ju voláme) vypočúvali a pohrozili jej, že pôjde do domova dôchodcov ... nakoniec si spomenula, že raz tam bola akási "kranfora" a vtlačila sa do bytu, že babka musí podpísať nejaké papiere ..... babka ju posielala preč, no ona sa nedala odbiť, že musí podpísať ...... začala si prezerať veci na stole (mama tam necháva poštu, aby sme ju prezreli o čo ide) no a vraj tam bolo aj to vyúčtovanie od ZSE - to tá obchodná zástupkyňa ukradla , babka aby mala od nej pokoj, lebo sa jej bála, tak podpísala..... A ja som zisťovala - hovorím si skôr než podám na tú obchodnú zást. tresné oznámenie za podvod, neoprávnené vniknutie do bytu a krádež , tak jej dám šancu - konfrontácia, náprava na jej náklady. V EC mi povedali kód OZ, ktorý zmluvu zabezpečil, na ich stránke som si našla jej meno a foto - ide o Alžbetu Rožníkovú. Pátraním v živnostenskom registri som zistila jej adresu (na facebooku ani v tel. zozname nie je). Zavolala som starostovi do Skalky nad Váhom a ten najskôr , že ju nepozná - neskôr vysvitlo, že je to jeho rodina. Ale napokon ochotný starosta, ktorému som sa vyrozprávala mi dal. tel. čo na jej otca - p. Horečného (menovec - rodina starostu). Jej otec prívetivý mi povedal , že jeho podarená dcérenka (tuším má 32 rokov - to nie som si istá) má toho na rováši viac a zdupkala do Bardejova, nič o nej nevie a domov chodí tak raz za pol roka ..... A plne súhlasil s tým, že treba za to čo porobila na ňu podať to trestné oznámenie.... Volala som na obe čísla a milá pani Alžbeta Rožníková samozrejme nedostupná ... takže, konfrontácia nebude .... živnosť už zrušila ..... no na stránke EC stále figuruje ako OZ. Do Bardejova sa mi za ňou fakt nechce. To už nechám na našich usilovných pánov policajtov. Ak má niekto s touto podvodníčkou a zlodejkou tiež skúsenosť, prosím kontaktujte ma 0907539093. Môžeme dať spoločné trestné oznámenie a tiež som ochotná bezplatne resp. za priame náklady pomôcť dostať sa bez pokuty z EC. Nemôžeme len tak sklopiť zrak a platiť podvodníkom!!! Ak má človek čo len trocha hrdosti a síl, tak sa postaví proti takýmto hyenám. Veď takýchto podvodníkov, zlodejov, ktorí sa volajú - finanční poradcovia, obchodní zástupcovia, sprostredkovatelia, poistní poradcovia, privátni poradcovia stále pribúda a treba to ak nie zastaviť, tak aspoň zmierniť ich množenie, že pán Ing. Štefan Konečník (Trnava) z OVB ))) Čakám na Vaše tel.
Naposledy upravil ideno : 07.07.12 at 16:15
1 0
alus.tom alus.tom

alus.tom je offline (nepripojený) alus.tom

ja som dala uz staznost na inspekciu, a doteraz sa mi neozval uz ani inspektor a ani EC. bolo to asi v marci, v juni bolo rok co som podpisala zmluvu, ale doteraz nepoberam elektrinu ani plyn od EC, co teraz????
0 0
ideno ideno

ideno je offline (nepripojený) ideno

To som už čítala, že SOI, Energetická inšpekcia na to kašlú ... majú toho asi veľa a nič-moc sa s tým cez nich nedá robiť. Ako to, že doteraz nemáte od nich elektrinu ani plyn? Záleží na tom čo ste do EC už poslali - napísali...
0 0
ideno ideno

ideno je offline (nepripojený) ideno

Jaj, no konečne som dokončila trestné oznámenie. Idem ho aj s prílohami odmailovať na okresnú prokuratúru a v pondelok ho tam doručím aj osobne. A ešte ma čaká napísať list o neplatnosti právneho úkonu - zmluvy EC ....
0 0
ideno ideno

ideno je offline (nepripojený) ideno

Prikladám moje TO, možno niekomu pomôže ako návod:
Trestné oznámenie



Okresná prokuratúra
Trenčín




Meno, adresa, tel. oznamovateľa



podávam oznámenie o skutočnostiach nasvedčujúcich, že Alžbetou Rožníkovou, trvale bytom Skala 88, 913 31 Skalka nad Váhom bol spáchaný trestný čin.


Menovaná pracovala ako obchodný zástupca pre spoločnosť Energetické centrum a.s., Sartorisova 10, 821 08 Bratislava.

Dňa 4.7.2012 moja matka meno adresa, nar.....1940 obdržala od spoločnosti Energetické centrum a.s., Bratislava list s poďakovaním za uzatvorenie Zmluvy a Dohodu o platbách – rozpis záloh na dodávku elektriny.

Vzhľadom na to, že moja matka nevedela o čo ide zavolala ma, aby som zistila čo jej to poslali . Keď som jej vysvetlila, že je to list od nového dodávateľa elektriny, tvrdila že ona nič nemenila a žiadnu novú Zmluvu na dodávku elektriny či plynu s nikým nepodpisovala.

Dňa 6.7.2012 som zisťovala prostredníctvom telefonátov v Energetickom centre Bratislava z akého dôvodu sa domnievajú, že sa stali novým dodávateľom elektriny mojej matky. V tejto spoločnosti ma informovali, že majú zo dňa 17.2.2012 mojou matkou podpísanú Zmluvu. Keď som namietala, že podpis na zmluve musí byť sfalšovaný, tak ma uistili, že nie je pretože disponujú aj vyúčtovacou faktúrou mojej matky za dodávku elektriny od pôvodného dodávateľa – Západoslovenská energetika za obdobie od 13.10.2009 do 7.6.2010. Pretože moja matka žiadnou Zmluvou nedisponuje, požiadala som ich o zaslanie kópie Zmluvy a tiež mi poskytli informáciu, o tom ktorý obchodný zástupca túto Zmluvu pre nich sprostredkoval – kód : LE-TN-28 – Alžbeta Rožníková. Kópiu Zmluvy zatiaľ nemáme k dispozícii.

Neskôr si moja matka spomenula, že ju začiatkom tohto roka nejaké ženy obťažovali pri dverách jej bytu. Jena z nich – pravdepodobne ide o Alžbetu Rožníkovú bez dovolenia vnikla do bytu s tvrdením, že moja matka musí niečo podpísať. Matka to odmietala, no ona na ňu neustále tlačila a opakovala, že to musí podpísať (inak z bytu nechcela odísť) a matka zo strachu čoho je táto žena schopná „niečo“ podpísala. Tiež mi uviedla, že táto žena jej začala prehľadávať byt, prezerať si rôzne doklady a niečo si zobrala zo sebou. Potom bez slov odišla a matka za ňou zamkla dvere. V tom čase mi o uvedenom nepovedala preto, lebo som jej „zakázala otvárať cudzím ľuďom“ a vedela, že by som jej zase dlho dohovárala a rozprávala o umiestnený v domove dôchodcov.

Nakoľko som chcela uvedenú zmluvnú partnerku EC – obchodnú zástupkyňu Alžbetu Rožníkovú priamo konfrontovať a požiadať ju o uvedenie veci do pôvodného stavu na jej náklady začala som po nej pátrať. Na sociálnych sieťach ani v telefónnych zoznamoch som ju nenašla. Adresu jej trvalého pobytu som našla v živnostenskom registri. Nakoľko som nemala na ňu e-mailový či telefonický kontakt, požiadala som o pomoc starostu obce Skalka nad Váhom pána Antona Horečného, ktorý mi dal následne kontakt na otca A. Rožníkovej pána Romana Horečného. Otcovi A. Rožníkovej som vysvetlila prečo hľadám jeho dcéru. On mi dal na menovanú dve telefónne čísla, pričom ani na jednom z nich nie je A. Rožníková dostupná. Pán R. Horečný sa na adresu svojej dcéry vyjadril v tom zmysle, že vie čo porobila, že ona takýchto problémov má viac, viac ľudí takto podviedla a tiež je toho názoru, že treba na ňu podať trestné oznámenie. Tiež uviedol, že podobné veci momentálne robí v Bardejove (alebo v Košiciach, či Bratislave).

Všetko nasvedčuje tomu , že Alžbeta Rožníková získala podpis od mojej matky podvodným spôsobom a pod nátlakom za účelom získania vlastného finančného prospechu prostredníctvom provízii za sprostredkovanie Zmluvy o dodávke energií pre Energetické centrum a.s., Bratislava. Zneužila neschopnosť starého a chorého človeka adekvátne sa brániť. (Komplexný zdravotný posudok z UPSVaR Trenčín je v prílohe). Matka vzhľadom na svoj fyzický a psychický stav nebola schopná zabrániť menovanej vniknúť do bytu, znemožniť jej prehľadávať byt, ukradnúť faktúry a ubrániť sa nátlaku k podpisu Zmluvy. Takýmto konaním okrem iného Alžbeta Rožníková vystavila moju matku strachu a obavám o svoj majetok, zdravie i život.

Podľa slov otca A. Rožníkovej sa podobných činov spolu so svojimi kolegami dopustila i na iných občanoch, napríklad starších občanoch obce Skalka nad Váhom.


Žiadam, aby voči Alžbete Rožníkovej bolo vznesené obvinenie zo spáchania trestných činov – porušovania domovej slobody, podvodu, krádeže a vydierania.


Navrhujem, aby vo veci bol vypočutý i starosta obce Skalka nad Váhom Anton Horečný, otec Alžbety Rožníkovej Roman Horečný, moja matka AA . Ich kontakty uvádzam nižšie.

Žiadam Vás, aby som bola o výsledku šetrenia upovedomená.



Nemšová, 8.7.2012
Meno, podpis










Informácie a kontakty:

Alžbeta Rožníková, bytom Skala 88, 913 31 Skalka nad Váhom, IČO: 46227636, ŽO od 3.6.2011 (pozastavené od 25.5.2012 do 24.5.2013), kód ako obchodný zástupca pre Energetické centrum, a.s. Bratislava – LE-TN-28, tel.č. 0948/151259, 0917/948141. Údajne sa dlhodobo zdržiava v Bardejove
Poškodená – meno, 71 r., adresa, nar. .......1940, ZŤP S 70%
Oznamovateľka meno, adresa( dcéra poškodenej), , e-mail: , tel. , disponujúca generálnou plnou mocou na zastupovanie matky .....
Starosta obce Skala nad Váhom – Anton Horečný, tel. 0905/742125
Otec Alžbety Rožníkovej – Roman Horečný, tel.
Energetické centrum a.s., Sartorisova 10 821 08 Bratislava, tel. 0850 000 888


Prílohy:

List doručený dňa 4.7.2012
„Dohoda o platbách - zálohový predpis“ zo dňa 22.6.2012 doručený dňa 4.7.2012
Generálna plná moc
Komplexný zdravotný posudok A A z UPSVaR Trenčín
0 0
ideno ideno

ideno je offline (nepripojený) ideno

No a ešte pridávam aj Výzvu na uznanie neplatnosti zmluvy EC . gogol99 ďakujem

Meno, adresa, 914 41 Nemšová

v zastúpení na základe Generálnej plnej moci svojou dcérou:
Mgr. XY,adresa, tel,, e-mail

Energetické Centrum a.s.
Sartorisova 10
821 08 Bratislava

Vec: Výzva na uznanie neplatnosti právneho úkonu

Namietame neplatnosť právneho úkonu od jeho počiatku – Zmluvy o dodávke energií. Táto zmluva bola údajne podpísaná mojou matkou pani A A dňa 17.2.2012. Znenie zmluvy nemáme ani sme nikdy nemali k dispozícii.

Dňa 4.7.2012 moja matka AA, bytom ...., obdržala od Vás - Energetické centrum a.s., Bratislava list s poďakovaním za uzatvorenie Zmluvy a Dohodu o platbách – rozpis záloh na dodávku elektriny.

Oznamujeme Vám, že v prospech Vašej spoločnosti neuskutočníme žiadne zálohové či iné platby, pretože máme za to, že s Vami pani AA nemá uzatvorenú žiadnu platnú zmluvu.

Neplatnosť právneho úkonu namietame ďalej z týchto dôvodov:
Začiatkom tohto roka obťažovali moju matku pri dverách jej bytu Vaši zmluvní partneri – obchodní zástupcovia. Jedna z nich – Alžbeta Rožníková bez dovolenia vnikla do bytu mojej matky s tvrdením, že moja matka musí niečo podpísať. Matka to odmietala, no ona na ňu neustále tlačila a opakovala, že to musí podpísať (inak z bytu nechcela odísť) a matka zo strachu čoho je táto žena schopná „niečo“ podpísala. Tiež mi uviedla, že táto žena jej začala prehľadávať byt, prezerať si rôzne doklady a niečo si zobrala zo sebou. Potom bez slov odišla a matka za ňou len v strachu rýchlo zamkla dvere, pričom nemala ani tušenie kto to bol a čo ju to táto podvodníčka donútila podpísať.
Ak by aj bol na Zmluve podpis pani AA, tak je zrejmé, že Váš zmluvný partner – obchodný zástupca Alžbeta Rožníková získala podpis od mojej matky podvodným spôsobom a pod nátlakom za účelom získania vlastného finančného prospechu prostredníctvom provízii za sprostredkovanie Zmluvy o dodávke energií pre Vás - Energetické centrum a.s., Bratislava. Zneužila neschopnosť starého a chorého človeka adekvátne sa brániť. Matka vzhľadom na svoj fyzický a psychický stav nebola schopná zabrániť menovanej vniknúť do bytu, znemožniť jej prehľadávať byt, ukradnúť faktúry a ubrániť sa nátlaku k podpisu Zmluvy. Takýmto konaním okrem iného Alžbeta Rožníková vystavila moju matku strachu a obavám o svoj majetok, zdravie i život.
Podľa slov otca A. Rožníkovej sa podobných činov spolu so svojimi kolegami dopustila i na iných občanoch, napríklad starších občanoch obce Skalka nad Váhom a Nemšová.
Na uvedené konanie Vášho obchodného zástupcu sme boli nútení dňa 7.7.2012 e-mailom podať trestné oznámenie na Okresnú prokuratúru v Trenčíne. Toto trestné oznámenie bude s podpisom doručené aj osobne dňa 9.7.2012.
V súlade s § 49a Občianskeho zákonníka č. 40/1964 Zb. a ďalších je tento právny úkon – Zmluva neplatný. „Právny úkon je neplatný, ak ho konajúca osoba urobila v omyle vychádzajúcom zo skutočnosti, ktorá je pre jeho uskutočnenie rozhodujúca, a osoba, ktorej bol právny úkon určený, tento omyl vyvolala alebo o ňom musela vedieť. Právny úkon je takisto neplatný, ak omyl táto osoba vyvolala úmyselne. Omyl v pohnútke nerobí právny úkon neplatným.“

Na základe uvedených skutočností Vás žiadame o uznanie neplatnosti Zmluvy, uvedenia vecí do pôvodného stavu - to je okrem iného bezodkladné zabezpečenie dodávky energie od pôvodného dodávateľa, uhradenie akýchkoľvek poplatkov za odpojenie a znova pripojenie zo strany pôvodného dodávateľa a podobne. Vám vzniknuté prípadné škody si uplatňujte u Vášho zmluvného partnera – obchodného zástupcu.



Žiadame Vás o okamžité zaslanie akceptácie neplatnosti Zmluvy.

V prípade, že ani na základe týchto skutočností dobrovoľne nepristúpite k uznaniu neplatnosti zmluvy a uznaniu neplatnosti všetkých s tým súvisiacich splnomocnení, súhlasov so spracovaným osobných údajov a pod. budeme nútení i voči Vašej spoločnosti vyvinúť ďalšie právne kroky a vymáhať náhradu škody, ktorá nám vznikla alebo v tejto súvislosti vznikne , trovy súdneho konania, právneho zastúpenia a ostatné náklady.


S pozdravom
AA , v zastúpení
Mgr. XY

Nemšová, 7.7.2012


Prílohy: Generálna plná moc
Trestné oznámenie
Naposledy upravil ideno : 07.07.12 at 16:09
0 0
gogol99 gogol99

gogol99 je offline (nepripojený) gogol99

Odporúčam do toho zapojiť ej Energetickú inšpekciu, Obchodnú inšpekciu a URSO. Síce to moc veci nepomôže, ale čím viacej podaní od občanov budú mať, tým menej si budú zavierať oči pred tým, čo spôsobuje EC.

Je tu totiž aj iný rozmer. Na trhu je 15 dodávateľov elektriny a plynu. V médiách sa v nedávnej minulosti prepierala Slovakia Energy a teraz médiám kraľuje EC. O ostatných dodávateľoch nikto nepočul, že by podvádzali, klamali, či niečo podobné.
Myslím si, že treba meniť dodávateľa vždy vtedy, keď je to pre odberateľa výhodné, o tom niet pochýb. EC svojim obchodným modelom spôsobuje na Slovensku a v Čechách chaos, pretože odberatelia si povedia, že všetci alternatívni dodávatelia sú rovnakí, ako EC. To však nie je pravda. EC je výnimočné v tom, že porušovanie zákona je súčasťou ich obchodnej stratégie. Objektívnou skutočnosťou je fakt, že na net a do médií sa dostane iba špička ľadovca. Čo všetci tí, ktorí nemajú odvahu s EC bojovať, nemajú na to čas, či chuť. Tých je oveľa viac a iba trpia to, že nič nepodpísali a zrazu majú zmluvu s EC.
Preto treba tlačiť na štátne inštitúcie, aby zamädzili obchodnému modelu, aký v praxi realizuje EC. Na druhej strane treba podporiť všetkých tých dodávateľov, ktorí sú k svojim odberateľom seriózni a dodržujú zákon.
1 0
ideno ideno

ideno je offline (nepripojený) ideno

Ja som raz takto rozoslala sťažnosť na jedného lekára do viacerých inštitúcii naraz a potom som mala toľko robotyyyyy s tým.... som potom celé mesiace len odpisovala a dokonca som bola aj v komore a tak..... no a napokon nič z toho - riaditeľ polikliniky sa mi písomne ospravedlnil a to bolo všetko ...ten lekár ani to nemusel . Ale tak som to mailom teraz poslala na SOI, na URSO ale na EI to neprešlo. Majú .......@seiki.sk a pošta sa tam nedá doručiť .... Som zvedavá ako napokon pochodíme. Je to ale fakt časovo náročné takto sa s niekym naťahovať. A tak teraz je celkovo doba hrozne náááááročnááááá .....a na vine sú nie len tí podvodníci ale aj tí čo sú ticho, potom tí čo sa domáhajú svojho práva musia makať za desiatich
0 0
sokold sokold

sokold je offline (nepripojený) sokold

dobry den,
prosim o radu. V piatok som podpisal zmluvu s EC a zajtra, tj v pondelok posielam list o zruseni tejto zmluvy. Bude to do siedmych dni. Len potom mam sa ohlasit aj u ZSS a SPP?
dakujem za pomoc
0 0
ideno ideno

ideno je offline (nepripojený) ideno

Nie, do ZSE a SPP nič posielať nemusíte.
Naposledy upravil ideno : 23.07.12 at 17:58
0 0
ideno ideno

ideno je offline (nepripojený) ideno

Info "k môjmu" trestnému oznámeniu - Okr. prokurátorka ho prijala a postúpila na OO PZ TN . Z Energetickej inšpekcie mi e-mailom odpísali, že nie je v ich kompetencii sa vecou zaoberať.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať