Zavrieť

Porady

Energeticke centrum-zrusenie zmluvy.

Dobry den.Pred mesiacom som podpisal zmluvu -Energeticke centrum a az teraz som zistil,ze to nie su zapadoslovenske elektrarne,ako sa tvaril.(podomovy predaj)Je tato zmluva platna,aj ked nie som majitelom bytu(ale manzelka) a doteraz som neplatil elektrinu z mojho uctu.Odberatel je napisana manzelka,ale ja som to podpisal,v energ.centre mi tvrdili,ze tao zmluva je platna,lebo som manzel.Ak by sa nedala zrusit zmluva bez poplatkov,da sa znizit viazanost zmluvy z 5r na 1r?Zo Zapadoslvenskou energetikou mam viazanost do konca decembra.Dakujem Vam.
Usporiadat
frontera frontera

frontera je offline (nepripojený) frontera

dnes som telefonoval s URSO, síce trošku poradili, ale oni toto neriešia, SOI nerieši, ŠEI nerieši,Ombudspot-už radšej nerieši...... -tak kde sa máme vlastne domáhať pravdy ? kde napísať sťažnosť na nekalé praktiky zo strany EC ? mám podať rovno trestné oznámenie, alebo písať rovno ministrovi ? to nikto nemá dozor ? sme vôbec ešte právny štát ? zajtra ráno určite budem volať na ministerstvo hospodárstva na ochranu spotrebiteľa a som zvedavý čo riešia vlastne oni.... samozrejme hneď im aj pošlem sťažnosť na EC a ich nekalé praktiky, EC posielam sťažnosť, reklamáciu a aj odstúpenie od zmluvy , všetko pekne zvlášť... kurňajs pekne mi začína dovolenka
0 0
ideno ideno

ideno je offline (nepripojený) ideno

Mne toto odpísali z URSO :
Dobrý deň pani xy ,
po oboznámení sa so sťažnosťou pani AP na postup pri uzatváraní zmlúv na dodávku elektriny spoločnosťou Energetickécentrum, a.s., Sartorisova 10, Bratislava oznamujem, že riešenie daného problému nie je v pôsobnosti Úradu pre reguláciu sieťových odvetví ustanovenej v § 5 zákona č. 276/2001 Z. z. o regulácii v sieťových odvetviach.
Podozrenie zo spáchania trestného činu patrí do pôsobnosti orgánov činných v trestnom konaní, tak ako ste ho správne adresovali Okresnej prokuratúre Trenčín.
S pozdravom
Ann Dobrovodská, riad. odb. kontroly
0 0
ideno ideno

ideno je offline (nepripojený) ideno

Ja sa chystám už celé týždne vyriešiť problém s "poisťovacím poradcom" z OVB a poisťovňou Generali a tiež neviem kam, čo, ako ........ - teda či vôbec má zmysel niekam vypisovať. NBS mi nepomôže, tiež som rozmýšľala o ministerstve, úrade vlády, kancelárii prezidenta ? Za 5 rokov investovania prostr. poisťovne tam mám 25 % vloženej sumy a nie pre pokles hodnoty akcií, ale pre nehorázne provízie, poplatky, náklady, ktoré si účtujú podľa tajných poistnotechnických zásad. To je to klasické legálne zlodejstvo a obávam sa, že kedže je to takto legálne, tak je to asi zbytočné vôbec riešiť. Zobrať svojich úžasných 25 % a držať hubu a krok .
0 0
IVEB IVEB

IVEB je offline (nepripojený) IVEB

No moja mamka z EC stále nedostala odpoveď na žiadosť o zrušenie zmluvy , ktorú sme zaslali ešte 31.5.2012. Na ich zákazníckej linke mi už dvaja zamestnanci povedali , že to pourgujú a stále nič. Včera prišla od nich zásielka so 4 dokumentami , kde na jednom z nich je Splnomocnenie pre úkony spojené s Procesom zmeny dodávateľa elektriny , potom oznámenie o uplatnení pokuty , ale je to taký všeobecný list s tým , že to máme zaplatiť do 15 dní priloženou poštovou poukážkou / nebola priložená/ alebo na číslo účtu / variabilný symbol: a nič uvedené , špecifický symbol : tiež nič neuvedené/ Volala som na Zákaznícke centrum , kde som sa tak rozčúlila , že si ani neviete predstaviť. Vraj im tie papiere mám poslať späť a vysvetliť , že prečo ich vraciam , a že oni to pourgujú teda tú odpoveď a tak dookola. Aj som im vravela , že im tú pokutu zaplatím a že či budem mať od nich pokoj, takže nie lebo oni musia súhlasiť so zrušením zmluvy , ale dostať od nich odpoveď je zatiaľ nemožné. Dnes som im už aj poslala mail, no som zvedavá , či bude nejaká reakcia. Moja mamka je už na nervy / má 72 rokov/ urobila chybu , ale čo už veď musí byť z toho nejaké východisko. Prečo si Energetické centrum vyberá vo väčšine len dôchodcov, tak by som chcela aby prišli ku mne domov , no to by som si ich podala , ale ku mne nechcú prísť. Škoda.
0 0
gogol99 gogol99

gogol99 je offline (nepripojený) gogol99

Dôchodcovia sú najľahšia korisť.
0 0
ideno ideno

ideno je offline (nepripojený) ideno

IVEB , jasné, že na dôchodcov si EC trúfa. V EC sú typické hyeny. Je im jedno - hluchí, slepí, chorí, starí - hlavne že majú kšeft. No fakt grc ľudia sú tam.
Ja si stále s nimi dopisujem, ale som povedala, že posledný list a dávam žalobu na súd. Trestné oznámenie už beží. Prokurátorka ho prijala a postúpila na vybavenie na OO PZ. Tak uvidíme. Inak ja by som im pokutu nezaplatila - ani cent!!!
0 0
ideno ideno

ideno je offline (nepripojený) ideno

Koncom júla mame prišla vižiadaná kópia zmluvy (lebo tá OZ jej žiadnu nenechala). Určite len preto, že som to toho prizvala aj SEI. Inak by sme sa na tú zmluvu načakali ..... Ale však samozrejme, že ju poslali bez VOP, OOP ... - hlavne že sú neoddeliteľnou súčasťou zmluvy. Ale ani ma ich obchodné podmienky nezaujímajú, lebo im na ne kašleme -
0 0
ideno ideno

ideno je offline (nepripojený) ideno

Tieto drííííísty prišli ako odpoveď z EC na SEI Trenčín :
EC - ŠEI 28.7.2012  1.jpg  
EC - ŠEI 28.7.2012  2.jpg  
1/1
0 0
ideno ideno

ideno je offline (nepripojený) ideno

Tento list prišiel z EC mojej mame ako odpoveď na výzvu na uznanie neplatnosti zmluvy, ktorú som písala ja na základe maminho splnomocnenia. Ako reagujú úplne od veci .... A však nič inteligentné som od nich ani nečakala .
EC - 23.7 - 2.8.2012.jpg  
0 0
ideno ideno

ideno je offline (nepripojený) ideno

No a toto je list, ktorý pošleme zajtra. Mama tam musí hodiť overený podpis. Ak ani po tomto to nevzdajú, tak už len tú žalobu dám. Však my máme tiež čas, pretože zálohové platby mama neplatí a nemienime zaplatiť ani žiadne pokuty. Však nech sa s nami súdia .
K „Zmluve“ č. SKP 139 266

Energetické Centrum a.s.
Sartorisova 10
821 08 Bratislava

Vec: K neplatnosti Zmluvy

Na základe Vašej odpovede (doručenej dňa 2.8.2012) a požiadavky doloženia relevantných skutočností k uznaniu neplatnosti Zmluvy o združených službách dodávky elektriny a plynu uvádzam nasledovné:

Údajne som mala dňa 17.2.2012 podpísať Zmluvu o združených službách dodávky elektriny a plynu s Vašou spoločnosťou. Namietam, že by som uvedenú Zmluvu dobrovoľne podpísala. Nikdy som nebola oboznámená so službami Vašej spoločnosti, s Vašimi cenníkmi, sankciami, zmluvami, všeobecnými obchodnými podmienkami či osobitnými obchodnými podmienkami...

Ak aj je podpis na Zmluve, ktorej kópiu bez príloh (VOP, OOP, cenník ....) ste mi na vyžiadanie dňa 21.07.2012 zaslali môj, nie je získaný legálnym resp. morálnym spôsobom.
Ak máte za to, že som s Vami uzatvorila akúkoľvek zmluvu, či podpísala nejaké splnomocnenie, či vyhlásenie v súvislosti s mojim záujmom o Vaše služby nešlo o prejav mojej slobodnej vôle, konala som v tiesni a pod nátlakom.

Toto moje tvrdenie môžem podporiť skutočnosťou, že som voči Vašej obchodnej zástupkyni podala trestné oznámenie, ktorého rovnopis ste už obdržali dňa 7.7.2012. Okresná prokurátorka OP Trenčín toto trestné oznámenie prijala a postúpila na vybavenie na OO PZ Trenčín. Momentálne je vec v riešení.

Ako Vám bolo už viac krát napísané, znova uvádzam ako nelegálne a nemorálne postupovala Vaša zmluvná partnerka – obchodná zástupkyňa v snahe získať nového zákazníka pre Vás a pre seba finančnú prospech :
Tohto roka ma obťažovali pri dverách môjho bytu (ako sme neskôr zistili) Vaši zmluvní partneri – obchodní zástupcovia. Jedna z nich – Alžbeta Rožníková (ako sme neskôr zistili) bez dovolenia vnikla do môjho bytu s tvrdením, že MUSÍM niečo podpísať. Ja som to odmietala a chcela som, aby dotyčná okamžite opustila môj byt. Menovaná však bola veľmi nástojčivá a neustále na mňa tlačila a opakovala, že to MUSÍM podpísať (inak z bytu nechcela odísť). Vôbec neuviedla o čo ide, s ničím ma neoboznámila... Ja mám veľmi zlý zrak (už som aj objednaná na bezodkladnú operáciu šedého zákalu, čo samozrejme doložím v prípade súdneho konania). Ak by som si aj chcela prečítať o čo ide nevidela by som na to a ak by som aj videla, nerozumela by som tomu... Na neustále naliehanie Alžbety Rožníkovej som zo strachu čoho je táto žena schopná „niečo“ podpísala. Menovaná tiež bezočivo prehľadávala môj byt, prezerala si rôzne doklady a niečo si zobrala zo sebou. Potom bez slov odišla, ja som za ňou len v strachu rýchlo zamkla dvere. Vôbec som netušila kto to bol a čo ma táto podvodníčka donútila podpísať.
Ak by teda na Zmluve aj bol môj podpis, tak je zrejmé, že Váš zmluvný partner – obchodný zástupca Alžbeta Rožníková získala tento podpis podvodným, nemorálnym spôsobom a pod nátlakom za účelom získania vlastného finančného prospechu prostredníctvom provízii za sprostredkovanie Zmluvy o dodávke energií pre Vás - Energetické centrum a.s., Bratislava. Zneužila neschopnosť starého a chorého človeka adekvátne sa brániť. Ja, vzhľadom na môj fyzický a psychický stav som nebola schopná zabrániť menovanej vniknúť do bytu, znemožniť jej prehľadávať byt, ukradnúť faktúry a ubrániť sa nátlaku k podpisu Zmluvy. Takýmto konaním, okrem iného ma Alžbeta Rožníková vystavila strachu a obavám o môj majetok, zdravie i život.
Nedá mi, aby som Vás ešte neupozornila na to, že vo Vašom liste zo dňa 23.7.2012, ktorý mi bol doručený 2.8.2012 vôbec nereagujete na podstatné skutočnosti, na ktoré neustále poukazujeme. To tiež považujeme za veľmi neprofesionálne a svedčiace o Vašom prístupe k zákazníkom. Rovnako vo vyjadrení sa k našej sťažnosti pre Štátnu energetickú inšpekciu sa snažíte veci zahmlievať a reagujete len na to čo Vám vyhovuje. Zrejme je Vašou jedinou snahou získať a udržať si akéhokoľvek odberateľa a za akúkoľvek cenu... Vašimi podnikateľskými aktivitami, obchodnými zástupcami, nekorektnými a neskorými reakciami neskutočne obťažujete ľudí, ktorí skutočne o Vaše „výhodné“ služby a ceny nestoja.
Na základe uvedených skutočností Vás znova žiadam o uznanie neplatnosti Zmluvy, uvedenia vecí do pôvodného stavu - to je okrem iného bezodkladné zabezpečenie dodávky energie od pôvodného dodávateľa, uhradenie akýchkoľvek poplatkov za odpojenie a znova pripojenie zo strany pôvodného dodávateľa a podobne. Vám vzniknuté prípadné škody si uplatňujte u Vášho zmluvného partnera – obchodného zástupcu.

Žiadam Vás o okamžité zaslanie akceptácie neplatnosti Zmluvy.

V prípade, že ani na základe týchto skutočností dobrovoľne nepristúpite k uznaniu neplatnosti zmluvy a uznaniu neplatnosti všetkých s tým súvisiacich splnomocnení, súhlasov so spracovaným osobných údajov a pod. budeme nútení i voči Vašej spoločnosti vyvinúť ďalšie právne kroky a vymáhať náhradu škody, ktorá nám vznikla alebo v tejto súvislosti vznikne , trovy súdneho konania, právneho zastúpenia a ostatné náklady. Samozrejme sa obrátime s uvedeným aj na médiá.


---------------------------------------------
Nemšová 14.8.2012 overený podpis
0 0
ideno ideno

ideno je offline (nepripojený) ideno

Ak by sa Vám tie listy vo formáte obrázkov nedali prečítať, tak skúste skopírovať a uložiť do svojho PC. Ak to bude nečitateľné aj tak, tak môžem poslať na mail . Tak, tak, tak .... ))) a idem buvať
0 0
gogol99 gogol99

gogol99 je offline (nepripojený) gogol99

Súhlasím s bojom proti úmyselnej nepoctivosti a podvodom.

Za seba môžem povedať, že sa mi podarilo zopár ľudí vysekať z pazúrov EC. Je to však naozaj časovo a emocionálne náročný boj.

Držím Vám palce :-)
0 0
gogol99 gogol99

gogol99 je offline (nepripojený) gogol99

Pozor na to, že keď aj vybojujete zrušenie zmluvy a oni ukončia dodávku plynu, elektriny, tak pre tento prípad musíte mať už dopredu jasno v tom, kto nude nový dodávateľ, pretože ak Vám ukončia dodávku, tak budete automaticky odpojená, ak nebudete mať okamžitú náhradu...

Preto súčasne s bojom proti EC musíte mať vybraných dodávateľov pre prípad, že s EC budete úspešná.
0 0
IVEB IVEB

IVEB je offline (nepripojený) IVEB

My sme zatiaľ chvalabohu neboli odpojený od pôvodného dodávateľa, pretože sme to včas stopli. Ale ani po 5 telefonických urgenciách sme žiadnu odpoveď na náš list zo dňa 31.5.2012 / zrušenie zmluvy/ nedostali. Aj včera som s nimi hovorila , oni to pourgujú a stále dookola. Zatiaľ som im nič neplatila, pretože som od nich žiadnu odpoveď nedostala . Nechápem v akom štáte to vlastne žijeme, že si s nimi nikto nevie poradiť ,veď všetci o tom vedia , aké majú praktiky a nikto im ešte neklepol po prstoch.
0 0
ideno ideno

ideno je offline (nepripojený) ideno

gogol99 Pozri príspevok
Pozor na to, že keď aj vybojujete zrušenie zmluvy a oni ukončia dodávku plynu, elektriny, tak pre tento prípad musíte mať už dopredu jasno v tom, kto nude nový dodávateľ, pretože ak Vám ukončia dodávku, tak budete automaticky odpojená, ak nebudete mať okamžitú náhradu...

Preto súčasne s bojom proti EC musíte mať vybraných dodávateľov pre prípad, že s EC budete úspešná.
S tým som nepočítala .... My od nich požadujeme, aby veci uviedli do pôvodného stavu a na tom budem aj trvať. Čo sa týka toho, že mama by bola nejaký čas bez elektriny - nevidím v tom až taký problém. Na ten čas by som si ju zobrala k sebe .
0 0
ideno ideno

ideno je offline (nepripojený) ideno

Teraz ma ešte k veci napadá - ako to je keď na byt sú viacerí vlastníci. Nepotrebovala by mama k platnému uzavretiu zmluvy aj splnomocnenie ostatných spoluvlastníkov? Samozrejme mama je väčšinový vlastník a pôvodná zmluva so ZSE bola na ňu (po smrti jem muža - teda do vtedy to bolo na neho, ale to bolo čisté BSM).
Teraz to už neporiešim, bo musím "bežať" za mamou a na matriku a rýchlo, rýchlo to poslať . Som sa na to dlho zas chystala to napísať, bo mám z nich nerv a sa mi do toho nikdy nechce. A však ak by som zistila že bolo treba aj to splnomocnenie od ostatných spoluvlastníkov, tak im napíšem ďalší pekný list .
A ďakujem Vám za podporu a všetkým čo majú podobný problém moooooc držím palce, aby mali "v boji" s EC resp. podobnými xxxyyy pevné nervy a veci dotiahli do úspešného konca
Naposledy upravil ideno : 14.08.12 at 09:08
0 0
gogol99 gogol99

gogol99 je offline (nepripojený) gogol99

Netreba to vnímať dramaticky, že by bola mama bez elektriny. Nič také sa nestane, ak budete pripravená na ďalší z podrazov od EC.

Ak Vám EC bude akceptovať odstúpenie od zmluvy, tak sa asi nedočkáte vrátenia do pôvodnej situácie ( k pôvodnému dodávateľovi). Zmenový proces k EC bol zrealizovaný a preto je Vašim súčasným dodávateľom EC. Ak uspejete (dúfam), tak Vám EC oznámi listom cca 3 dni pred skončením dodávky, že akceptujú Vaše odstúpenie a oznamujú Vám, že o tri dni už nebudú Vašim dodávateľom. No a Vy budete zrazu v brutálnom strese, pretože za tri dni, ak v tom bude aj víkend, nemáte šancu zrealizovať zmenu dodávateľa. Upozorňujem, že EC robí totálne podrazy v tom, že dlho mlčia, nič nepíšu, nevolajú a zrazu príde list, že OK súhlasíme s Vašou požiadavkou na odstúpenie od zmluvy a preto o 3 - 4 dni už nebudeme Vašim dodávateľom (najväčšia radosť je škodoradosť. Keď nemajú biznis, tak taká malá pomsta z ich strany.)

Preto musíte mať pripravenú variantu, ako konať, keď príde takýto list. Musíte mať krízový plán. Musíte mať vybraného dodávateľa, všetko s ním odkomunikované, dohodnuté časové lehoty, pripravené zmluvy na podpis (vzhľadom na to, že nikto nevie, kedy EC pošle list, v ktorom súhlasí s odstúpením) a akonáhle príde list od EC, tak podpísať zmluvu, odovzdať ju novému dodávateľovi...

Jeden zo zdrojov, kde si vybrať nového dodávateľa
http://www.vyhodnaenergia.sk/
http://www.vyhodnaenergia.sk/plyn
0 0
Silvia Sisi Krizova Silvia Sisi Krizova
Dobry den! Prosim o rychlu pomoc. Energeticke centrum sfalsovalo podpis a uzatvorilo zmluvu bez mojho vedomia, rozviazali zmluvu s mojim dlhodobym dodavatelom SPP.
Posielaju mi uhradit seky, ak ich nezaplatim, tak ma odpoja. Byt je pisany na mna, ja zijem v cudzine a byva v nom moja matka, ktora tiez nepodpisala a neuzatvorila zmluvu s Energetickym Centrom.
Na maily neodpovedaju, ako nahle zavolame a povieme meno-nas zrusia! Nechcu mi poslat ,,zmluvu ktoru VRAJ s nimi podpisala moja matka,,
boli sme na policii tam nam povedali, ze mame im napisat doporuceny list a po 40 dnoch sa mame obratit znova na policiu. Preslo 20 dni odvoded od Energetickeho Centra ziadna a ked budeme dalej cakat akurat nas odpoja a budeme bez plynu a bez elektriky.
Prosim o pomoc alebo radu. Ak nemame zmluvu musime seky zaplatit??? Co ak nas odpoja?? Kto zaplati pripojenie???? Ako pokracovat dalej, na koho sa obratit???????
Vopred velmi pekne dakujem
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Si tu nová, preto odporúčam najskôr preštudovať http://www.porada.sk/t2886-etiketa-porady.html , najmä bod 4.
K tejto téme/problému (okrem iného) je dosť popísaného http://www.porada.sk/t178650-p9-ener...ml#post2124094
Preštuduj - iste je tam odpoveď. Ak nie je, tak tam zadaj otázku a nezakladaj zbytočne novú tému.
0 0
gogol99 gogol99

gogol99 je offline (nepripojený) gogol99

Silvia Sisi Krizova Pozri príspevok
Dobry den! Prosim o rychlu pomoc. Energeticke centrum sfalsovalo podpis a uzatvorilo zmluvu bez mojho vedomia, rozviazali zmluvu s mojim dlhodobym dodavatelom SPP.
Posielaju mi uhradit seky, ak ich nezaplatim, tak ma odpoja. Byt je pisany na mna, ja zijem v cudzine a byva v nom moja matka, ktora tiez nepodpisala a neuzatvorila zmluvu s Energetickym Centrom.
Na maily neodpovedaju, ako nahle zavolame a povieme meno-nas zrusia! Nechcu mi poslat ,,zmluvu ktoru VRAJ s nimi podpisala moja matka,,
boli sme na policii tam nam povedali, ze mame im napisat doporuceny list a po 40 dnoch sa mame obratit znova na policiu. Preslo 20 dni odvoded od Energetickeho Centra ziadna a ked budeme dalej cakat akurat nas odpoja a budeme bez plynu a bez elektriky.
Prosim o pomoc alebo radu. Ak nemame zmluvu musime seky zaplatit??? Co ak nas odpoja?? Kto zaplati pripojenie???? Ako pokracovat dalej, na koho sa obratit???????
Vopred velmi pekne dakujem
Zo strany EC nič nové. Preštudujte si toto vlákno.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať