Zavrieť

Porady

Energeticke centrum-zrusenie zmluvy.

Dobry den.Pred mesiacom som podpisal zmluvu -Energeticke centrum a az teraz som zistil,ze to nie su zapadoslovenske elektrarne,ako sa tvaril.(podomovy predaj)Je tato zmluva platna,aj ked nie som majitelom bytu(ale manzelka) a doteraz som neplatil elektrinu z mojho uctu.Odberatel je napisana manzelka,ale ja som to podpisal,v energ.centre mi tvrdili,ze tao zmluva je platna,lebo som manzel.Ak by sa nedala zrusit zmluva bez poplatkov,da sa znizit viazanost zmluvy z 5r na 1r?Zo Zapadoslvenskou energetikou mam viazanost do konca decembra.Dakujem Vam.
Usporiadat
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

konatelka zurila,lebo som zistil jej cislo,je to nejaka mlada arogantna pizda na a jej telefon je 0948 424 426 a vola sa katarina liptakova-uplne ignorovali to ze som im zaslal uradne overeny podpis-nezarucujem ze nezmeni cislo
0 0
marberka marberka

marberka je offline (nepripojený) marberka

Čo v prípade, ak zmluvu s EC uzavrela babka, ktorá nie je vlastníkom domu, len tam má právo dožitia. Zo zdravotných dôvodov bola umiestnená v soc. zariadení a zrejme sa do domu nevráti. Majitelia domu chcú zrušiť zmluvu s EC,aký formulár majú použiť?Zmluvu babka uzavrela ešte v júli 2011 takže tlačivo o odstúpení asi nebude dobré. V tom druhom tlačive treba zase uviesť ku ktorému dodávateľovi odberateľ prechádza. Majitelia však chcú zrušiť dodávku elektriny a plynu úplne, keďže v dome nikto nebýva ani predať ho nemôžu, kým babka žije. Môžu poslať EC výpoveď zmluvy a potom prestať platiť, nech ich jednoducho odpoja? Budú narastať nejaké dlhy alebo len tých 1OO €?
0 0
gogol99 gogol99

gogol99 je offline (nepripojený) gogol99

Zrušenie zmluvy z dôvodu zmeny odberateľa. No a nový odberateľ v súčasnosti nechce uzatvárať novú zmluvu. V praxi to znamená, že Vám demontujú meradlá a až udrie zima, tak Vám zmrzne dom a voda ho začne postupne poškodzovať. Preto aj tak na zimu budete potrebovať aspoň temperovať dom. Alebo kachlami na drevo, či uhlie, alebo plynom. Aby plynový kotol správne fungoval, tak potrebujete elektrinu na piezoelektrické zapaľovanie.

V praxi to znamená, že asi aj tak najneskôr na zimu budete musieť mať zmluvy na dodávku plynu a elektriny. Preto zrušenie zmluvy z dôvodu zmeny odberateľa. To je bez poplatku. A nie je dôležité, či tam babka má, alebo nemá právo dožitia.
0 0
marberka marberka

marberka je offline (nepripojený) marberka

Ďakujem, už je mi to jasné :-)
0 0
smithy smithy

smithy je offline (nepripojený) smithy

Ahoj gogo,

som v tom s vami . Momentalne sme stale u povodnych dodavateľov (našťastie sme stihli stopnuť zmenu dodavateľa) a mam v umysle to tak ponechat z dovodu, že chceme byt predať. Potom oznanim EC, že sa zmenil majiteľ bytu, na zaklade čoho budem požadovať zrušenie resp. anulovanie doposiaľ neúčinnej zmluvy, som zvedava čo bude? Zmluva z EC zatial nenadobudla učinnosť, pretože ako je na 1. strane pisane nadobuda účinnosť až 1. dňom dodavky energií.
Čo predpokladate, že sa stane? Hrozí nám niečo zo strany tych .... z EC?

dik za odpoved Zuzana
0 0
gogol99 gogol99

gogol99 je offline (nepripojený) gogol99

Ak sa zmení odberateľ a nový odberateľ nemá záujem o zmluvu s EC, tak nehrozí nič.

Nový odberateľ má právo vybrať si dodávateľa, ktorého chce.
0 0
ideno ideno

ideno je offline (nepripojený) ideno

Zdravím, práve som mala telefonát od neznámeho muža (chlapca) z tel.č. 0948/151253 s výhražkou, že ak do týždňa neodstránim z netu tvrdenia o Alžbete Rožníkovej, tak sa mi za ten týždeň ozve, ale celkom inak .... Vraj polícia už vec vyriešila a moja mama zmluvu s EC podpísala dobrovoľne ... Sila, čo sa už deje... No uvidíme. Samozrejme s tou výhražkou idem hneď na políciu.
0 0
ideno ideno

ideno je offline (nepripojený) ideno

Zvažovali sme aj žalobu na súd a po tomto telefonáte sme sa rozhodli, že dáme žalobu o náhradu škody aj nemajetkovú ujmu. Čo už keď sa inak nedá. Niekto si myslí, že môže beztrestne zneužívať starých ľudí a potom ešte aj zastrašovať. Tak to teda zle natrafili...
0 0
ideno ideno

ideno je offline (nepripojený) ideno

Nevadíííííí - dnes si tu píšem sama, ale aj tak mi nedá nenapísať, že som práve zistila úplne super veci v uvedenej záležitosti že aaaaaž . No dobre, že mi dnes ten vyhrážajúci sa chlapec zavolal. Ja vždy len legáááálne, ale budú obaja čumieť s akým pátračom si začali . Časom tu napíšem o čo ide. Teraz nemôžem - z taktických dôvodov .
0 0
gogol99 gogol99

gogol99 je offline (nepripojený) gogol99

Môže sa jednať iba o pubertálny úlet niekoho, kto nemá nič spoločné s EC. Samozrejme, že treba s tým oboznámiť políciu a podať trestné. Ale inak je asi zbytočné sa v tom špárať.

Majitelia EC veľmi dobre vedia, že ich podnikateľské aktivity sú až za hranou seriózneho podnikania na Slovensku a aj v Čechách. Kazia povesť všetkým alternatívnym dodávateľom. V podstate ich majú v zuboch odberatelia a aj ostatní dodávatelia. Uvidíme, ako sa pochlapia Ficovci z URSO a či naozaj niečo urobia v prospech obyčajného odberateľa (hlavne v súvislosti so zaužívanými nečestnými praktikami externých predajcov EC).
0 0
ideno ideno

ideno je offline (nepripojený) ideno

Ja už viem presne o koho ide - Marek Sabaka. Pracoval s Alžbetou Rožníkovou v EC a teraz robia OZ pre VSE... Však už som v kontakte s VSE a majú záujem vec riešiť. Tak dúfam, že VSE je firma na úrovni a nie sú ako v EC. A tak stačí trocha pozrieť net, pár telefonátov a dá sa zistiť všeličo,,,. Ale čo je podstatné, zistila som niečo čo skutočne v ich prospech nebude. Ešte musím niečo overiť a mám vyhraté .
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

tu ich mate kotnakov,ale nie su tu vsetci http://www.e-centrum.sk/obchodni-zastupcovia/
0 0
ideno ideno

ideno je offline (nepripojený) ideno

Ano, tam som si ich pozerala. Nedávno tam bola aj Rožníková, hoci pre nich už nepracovala. Rovnako je tam aj Sabaka a ten pre nich už tiež nerobí. Teraz pomáhajú starkým v Bardejove . Nuž čo EC má veľa iných starostí a nie tak si aktualizovať web stránku ....
0 0
ideno ideno

ideno je offline (nepripojený) ideno

Inak už som celkom slušne naštudovala o distribútoroch a dodávateľoch energii, o zložení faktúr, platbách, výpočtoch, prepočtoch, reguláciách ... No za chvíľu budem môcť ísť robiť aj obchodného zástupcu pre EC - taká budem múúúúúúdra . Jedno čo ma štve sa mi nepodarilo nájsť - nejakú mapu alebo zoznam rozdelenia Sk na 3 distribučné oblasti . Zbožňujem, keď sa spomína ZS, SS a VS kraj .... ale presné členenie čo sa týka distribučnej trojky nikde nenájdem. Nájdem napísané, že cena za distribúciu je všade rovnaká, ale nie je to celkom tak. To je len v rámci tzv. distribučného kraja, bo SSE je najdrahší - asi 147e za 1 MkW, VSE približne 121e za 1 MkW a ZSE len 110e za 1 MkW. Samozrejme, na to sa nabaluje cena za dodávku elektriny.... a tam sú rozdiely pre maloodberateľov minimálne. Inak čo som sa zase dočítala .... no, niekedy si myslím, že je lepšie nevedieť - načo??? Bola som spokojná aj v mojej sladkej nevedomosti . Nebyť EC a Rožníkovej, tak som spokojná i naďalej a využívam svoj voľný čas oveľa užitočnejšie.
0 0
gogol99 gogol99

gogol99 je offline (nepripojený) gogol99

Rozdielne ceny v distribúcii závisia od viacerých faktorov: hornatosť oblasti, priemerná teplota a podobne.
0 0
ideno ideno

ideno je offline (nepripojený) ideno

gogol99, no však to .... ja som práve na hranici distribúcie SSE a ZSE, tak prejdem k susedom . Som pôvodne myslela, že v rámci SK distribúcie energie funguje princíp solidarity . Asi som zaspala dobu a zabudla som, že tu už dávno zúri ťažký kapitalizmus ... ale tak ešteže aká-taká regulácia zo strany štátu v tejto oblasti funguje . Zaujímavé ale , že dane sú rovnaké v SS kraji ako v Ba. No toto .
0 0
gogol99 gogol99

gogol99 je offline (nepripojený) gogol99

Budem Vás musieť sklamať. Keď je Vašim distribútorom ZSE-Distribúcia, tak ním bude aj naďalej. S tým nič neurobíte. Iba že by ste presvedčili SSE-Distribúcia, aby k Vám domov natiahli nové elektrické vedenie: Vysokonapäťové stožiare atď. No a to SSE-Distribúcia nikdy neurobí. Takže ZSE-Distribúcia je Váš, na večné veky, jediným distribútorom.
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

ideno Pozri príspevok
Inak už som celkom slušne naštudovala o distribútoroch a dodávateľoch energii, o zložení faktúr, platbách, výpočtoch, prepočtoch, reguláciách ... No za chvíľu budem môcť ísť robiť aj obchodného zástupcu pre EC - taká budem múúúúúúdra . Jedno čo ma štve sa mi nepodarilo nájsť - nejakú mapu alebo zoznam rozdelenia Sk na 3 distribučné oblasti . Zbožňujem, keď sa spomína ZS, SS a VS kraj .... ale presné členenie čo sa týka distribučnej trojky nikde nenájdem. Nájdem napísané, že cena za distribúciu je všade rovnaká, ale nie je to celkom tak. To je len v rámci tzv. distribučného kraja, bo SSE je najdrahší - asi 147e za 1 MkW, VSE približne 121e za 1 MkW a ZSE len 110e za 1 MkW. Samozrejme, na to sa nabaluje cena za dodávku elektriny.... a tam sú rozdiely pre maloodberateľov minimálne. Inak čo som sa zase dočítala .... no, niekedy si myslím, že je lepšie nevedieť - načo??? Bola som spokojná aj v mojej sladkej nevedomosti . Nebyť EC a Rožníkovej, tak som spokojná i naďalej a využívam svoj voľný čas oveľa užitočnejšie.
a to je ten velky objav s ktoreho Energeticke centrum padne na hubu?sorry ale toto som vedel skor ako tu bolo EC.
0 0
ideno ideno

ideno je offline (nepripojený) ideno

trisestri Pozri príspevok
a to je ten velky objav s ktoreho Energeticke centrum padne na hubu?sorry ale toto som vedel skor ako tu bolo EC.
No ja som to nevedela a ani mi to vôbec nechýbalo! Neviem o čo ti ide .... Si fakt úžasný - padám z teba na zadok . Ešte že nám tu pomáhajú aj tí čo úž dávno boli najmúdrejší, inak neviem ako by to tu dopadlo . Skús pomôcť niečim rozumným a nie sa tu vystatovať. To tu nie je súťaž o najmúdrejšieho, najostrielanejšieho a najznalejšieho trisestri .
0 0
ideno ideno

ideno je offline (nepripojený) ideno

gogol99 Pozri príspevok
Budem Vás musieť sklamať. Keď je Vašim distribútorom ZSE-Distribúcia, tak ním bude aj naďalej. S tým nič neurobíte. Iba že by ste presvedčili SSE-Distribúcia, aby k Vám domov natiahli nové elektrické vedenie: Vysokonapäťové stožiare atď. No a to SSE-Distribúcia nikdy neurobí. Takže ZSE-Distribúcia je Váš, na večné veky, jediným distribútorom.
. Ono je to trocha opačne. Ale nevadí. Podstatné je aj tak niečo celkom iné .
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať