Zavrieť

Porady

Energeticke centrum-zrusenie zmluvy.

Dobry den.Pred mesiacom som podpisal zmluvu -Energeticke centrum a az teraz som zistil,ze to nie su zapadoslovenske elektrarne,ako sa tvaril.(podomovy predaj)Je tato zmluva platna,aj ked nie som majitelom bytu(ale manzelka) a doteraz som neplatil elektrinu z mojho uctu.Odberatel je napisana manzelka,ale ja som to podpisal,v energ.centre mi tvrdili,ze tao zmluva je platna,lebo som manzel.Ak by sa nedala zrusit zmluva bez poplatkov,da sa znizit viazanost zmluvy z 5r na 1r?Zo Zapadoslvenskou energetikou mam viazanost do konca decembra.Dakujem Vam.
Usporiadat
ideno ideno

ideno je offline (nepripojený) ideno

trisestri Pozri príspevok
no vsak ty si sa tu vychvaloval ze padneme na zadok z toho co si vypatral a pritom kde nic tu nic a mam tusaka ze tu iba sa snazis spochybnovat boj proti tymto darebakom,napinas svaly a nic,ako ze takto na mna vyskakovat pritom ked som tu vyzyval aby sa niekto pridal k podaniam si zaliezol,zlakol si sa ked som ta oslovil v sprave-skor mam pocit ze tu iba provokujes a v skutocnosti pracujes pre tych podvodnikv z Energiteckeho centra,inac by si svoju energiu venoval orientoval tomu aby si sa pridal a nie utocil na tych ktory bojuju proti podvodnikm-si sa vyfarbil-vsak ti mozn za zasluhy laskavo aj povolia podvadzat spolu z nimi.
Som sa celkom pobavila . Navrhujem mier .
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

ideno Pozri príspevok
Som sa celkom pobavila . Navrhujem mier .
vsak dobre-co sa my tu budeme natahovat,treba natahovat lumpov-prepac ak som sa ta dotkol,takze prijimam mier
0 0
samaine samaine

samaine je offline (nepripojený) samaine

Milí poraďáci,
a čo tak toto:
pred piatimi mesiacmi som s manželom kúpila byt v dražbe a dotyčná bývalá majiteľka mala zmluvu s energetickým centrom.
Dodnes byt nemôžeme užívať ani rpedať pretože sa naťahujeme s energetickým centrom, pretože nám nechcú uvoľniť kapacitu v danom byte. Chceme uzavrieť novú zmluvu s SPP. Nás NEZAUJÍMA a ani nemusí zmluva pôvodnej majiteľky, máme realitnú kanceláriu a tak vieme a máme osobnú skúsenosť, riešili sme to už niekoľkokrát, že v prípade kúpy nehnuteľnosti v dražbe stačí predložiť list vlastníctva kde je vyznačený predmet kúpy dražba a požiadať o nové pripojenie. S SPP nikdy problém nenastal. Toto je zákonný postup ,avšak v tomto prípade nám energetické centrum vytrvale odmieta uvoľniť kapacitu, v SPP už nevedia čo by nám mohli poradiť, na telefonáty sme už dali iste aj viac než 100 eur a bezvýsledne...zakaždým sa rozprávame s niekým iným, zakaždým vymyslia niečo iné a všetko sme už splnili a nič. Najskôr nám tvrdili ,že LV nedostali. Posielali sme ho druhýkrát. Potom nám Ďalšia pani tvrdila, že potrebuje výpoveĎ bývalej majiteľky, čo sa nám dokonca podarilo získať! (Aj keď to je nonsens a mys sme noví užívatelia a s ňou nemáme nič spoločné), ďalšia pani po mesiaci tam vymyslela aby sme napísali výpoveĎ my aj keď sme argumentovali že to je absolútny nezmysel keďže sme nikdy s nimi do žiadneho zmluvného vzťahu nevstúpili a ani nechceme. Aj to sme urobili..KeĎ sa chceme sťažovať, nikoho nadriadeného nám nedajú k telefónu, max. supervízora, ktorý sa len vyhovára a sľubuje že už má riešenia a zavolá a mesiace a mesiace nič, samozrejme, keĎ ho opäť chceme kontaktovať už nám ho neprepoja. Jedna pani to so mnou celé opäť riešila, opäť už po možno 20ty ,krát som jej to celé vysvetľovala a povedala mi ,že zmluvu so starou majiteľkou nemôžu zrušiť ,lebo je nepolatič a samozrejme, obe naše poslané nové LV eviduje a nechápe, prečo nám na ich základe nebola uvoľnená kapacita. Tiež to riešila s nadriadenými, tiež sľubovali riešenia v ten istý deň...dodnes nič.
0 0
ideno ideno

ideno je offline (nepripojený) ideno

Telefonovať do EC je úplne zbytočná vec. Ja som im napísala niekoľko listov aj s overeným podpisom mojej mamy (ktorú podvodom donútili podpísať zmluvu) a nič .... trestné oznámenie, sťažnosti .... nič podstatné sa nedeje.... Nevadí, nič neplatíme a ani nebudeme a tak to určite skončí na súde. Dôležité je písať im - do vlastných rúk, aby mal človek potom na súde čím argumentovať.... No vy to máte trocha iný prípad. Na prokuratúre mi poradili obrátiť sa na občiansky súd žalobou - že tam to bude určite priechodné. Ja už sa ani nestresujem - hovoríme si chcú dodávať - tak nech dodávajú, ale platiť dobrovoľne nebudeme. Oni dajú na súd pre neplatenie - my zase pre neplatnosť zmluvy a budeme žiadať aj náhradu škody - právne zastúpenie, korešpodencia, prípadné sankcie a pod.... Jaj a KEI vyriešila sťažnosť asi tak, že nám preposlala vyjadrenie EC - no čo Slovensko - inšpektoráty sú tu nie na ochranu spotrebiteľa ale na na ochranu silnejšieho - to je menej namáhavé a isto aj "vačkom" sa vyplatí - však klasika.....
1 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

ideno Pozri príspevok
Telefonovať do EC je úplne zbytočná vec. Ja som im napísala niekoľko listov aj s overeným podpisom mojej mamy (ktorú podvodom donútili podpísať zmluvu) a nič .... trestné oznámenie, sťažnosti .... nič podstatné sa nedeje.... Nevadí, nič neplatíme a ani nebudeme a tak to určite skončí na súde. Dôležité je písať im - do vlastných rúk, aby mal človek potom na súde čím argumentovať.... No vy to máte trocha iný prípad. Na prokuratúre mi poradili obrátiť sa na občiansky súd žalobou - že tam to bude určite priechodné. Ja už sa ani nestresujem - hovoríme si chcú dodávať - tak nech dodávajú, ale platiť dobrovoľne nebudeme. Oni dajú na súd pre neplatenie - my zase pre neplatnosť zmluvy a budeme žiadať aj náhradu škody - právne zastúpenie, korešpodencia, prípadné sankcie a pod.... Jaj a KEI vyriešila sťažnosť asi tak, že nám preposlala vyjadrenie EC - no čo Slovensko - inšpektoráty sú tu nie na ochranu spotrebiteľa ale na na ochranu silnejšieho - to je menej namáhavé a isto aj "vačkom" sa vyplatí - však klasika.....
statne urady a hlavne energeticka inspekcia to je des, pokial tam nemate dobre postavenych kamosov tak smola,podat obciansku zalobu je vhodne, ale neviem ci nie nakladne, lebo kto zalobu poda nesie dokazne bremeno /grafologicke posudky/,ale skusat treba vsetko.
tolko staznosti a z EC to nehne-zeby korupcia a tieto indicie? http://skandaly.blogspot.sk/2012/08/...e-centrum.html
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Keď to tu čítam - ako dobre, že sa ku mne nedostavili - bývam dosť vysoko a oni padáky so sebou nenosia
0 0
ideno ideno

ideno je offline (nepripojený) ideno

trisestri Pozri príspevok
statne urady a hlavne energeticka inspekcia to je des, pokial tam nemate dobre postavenych kamosov tak smola,podat obciansku zalobu je vhodne, ale neviem ci nie nakladne, lebo kto zalobu poda nesie dokazne bremeno /grafologicke posudky/,ale skusat treba vsetko.
tolko staznosti a z EC to nehne-zeby korupcia a tieto indicie? http://skandaly.blogspot.sk/2012/08/...e-centrum.html
Ešte pred prečítaním toho článku mi bolo jasné, že tak nejako sa veci majú .... je to choré, ale obávam sa, že na Slovensku už dávno úplne bežné. Takýto neskutočný hyenizmus na starých a chorých ľuďoch!!! Tak zostáva už len veriť na "Božie mlyny"....
0 0
samaine samaine

samaine je offline (nepripojený) samaine

ja to chapem, ale my sme sa ocitli v takomto postaveni bez toho aby sme s nimi kedy akykolvek zmluvny vztah uzatvarali...
a ked kupujete byt v drazbe, tieto veci neviete a ani si ich neviete velmi zistit, posudok ich neuvadza a dotycky koho drazia sotva s vami bude komunikovat, to je nasa bezna skusenost. dokonca s tymto bytom sme mali uz ine peripetie a sice ze sme ho preplatili co by sme neurobil ikeby posudok nebol zavazdajuci ze su v byte vymenene plastove okna coz nie su! samozrejme ze sme u drazobnej nepochodili. to bola prva vec. kupili sme ho draho , je takmer nepredajny za tu cenu plus stoji pat mesiacov a kolko nas to stoji sil, nerov, usilia a penazi...ze je zbytocne im volat..jedine zakaznicke maju v ba...to je od nas 300 km!...

JE neuveritelne ze nemozete uzivat plyn v kupenom a zaplatenom byte lebo vam to neumozni spolocnost s ktoru ste nikdy nijaky zmluvny vztah nemali... a toto je normalne???
0 0
IVEB IVEB

IVEB je offline (nepripojený) IVEB

Moja mamka bola tiež jednou z tých , ktorá podpísala zmluvu s EC. Zrušenie zmluvy do 14 dní sme nestihli, pretože sa nám z tým priznala až o 3 mesiace. Dňa 31.5.2012 sme požiadali EC o zrušenie zmluvy , nakoľko tak ako u väčšiny ich akože klientov bolo pri podpise zmluvy uvedené pracovníkmi EC , že sa jedná len o zmenu názvu spoločnosti atď. No a divme sa po skoro 4 mesiacoch , asi 5 tel.urgenciách sme sa dočkali nič nehovoriacej odpovede. V liste spoločnosti je uvedené , že firma pravidelne overuje kvalitu služieb a obch. zástupcov pretože im záleží na kvalite služieb. Uvádzajú , že všetky materiály , ktoré predkladajú obch.zástupcovia sú označené ich logom , tak aby nedošlo k zámene s inou spoločnosťou. / to že tvrdili iné nie je podstatné/ Ďalej uvádzajú staré známe veci , že od zmluvy je možné odstúpiť v lehote 14 dní atď. Pekná je táto veta: Nakoľko Vaša prvá žiadosť o vypovedanie Zmluvy bola prijatá do našej spoločnosti po 14 dňoch od podpisu Zmluvy , týmto Vám opäť potvrdzujeme ukončenie zmluvy až po uplynutí doby, na ktorú bola uzavretá. / t.j. 3 roky/ Potom to pokračuje ďalšími nič nehovoriacimi vetami , aký sú oni lacný a že sú radi , že sme s nimi podpísali zmluvy atď. V prípade , že máme problémy máme sa im ozvať na ich tel.číslo a ich úžasných operátorov. Toď vso. A čo ďalej ? Pokutu nám nevyrubili, ale z tohto listu vôbec nie je jasné , aké kroky je potrebné ďalej urobiť. Akurát to , že zmluva platí a basta. Čo by ste robili Vy? Energie odoberáme stále od pôvodných dodávateľov.
0 0
gogol99 gogol99

gogol99 je offline (nepripojený) gogol99

pozrite tento link
http://www.porada.sk/t181482-p13-zuf...ml#post2153848
0 0
tekva tekva

tekva je offline (nepripojený) tekva

Dobrý deň, ahoj

Nečital som všetky príspevky.
my sme žiadnu zmluvu spisanu nemali, ale poslali SMS!!!, že áno !!!! jednoducho skušajú. poslali sme im výpoveď na neexistujúcu zmluvu a napriek tomu nám poslali Dohodu o platbách. NON SENS !!!! drzí ako ploštice. ich dokumenty sú bez čísla zmluvy, bez evidenčného čísla.
súhlasím - pouličný predaj.
pozdravuje Michal
0 0
gogol99 gogol99

gogol99 je offline (nepripojený) gogol99

EC natiahlo cenníky z roku 2012 aj na rok 2013 - nezmenili ceny, preto nemôžu odberatelia postupovať podľa zákona o energetike a odísť od EC bez poplatku v súvislosti so zmenou cenníka. Odberatelia v súčasnosti nemôžu od EC odísť z dôvodu zmeny cenníka el.energie pre domácnosti podľa tu uvedených info:
http://www.vyhodnaenergia.sk/odkaz/6...ektriny--plynu


Niekto, kto pôvodné cenníky z roku 2012 s platnosťou do 31.12.2012, keď prepisoval dátumy platnosti a odstraňoval z cenníkov platnosť do 31.12.2012, tak ten/tá niekto odflákol svoju robotu.

Kto chce, môže v súčasnosti bez udania dôvodu a bez poplatku zrušiť zmluvu s EC nezávisle od toho, na akú dlhú dobu viazanosti podpísal s EC zmluvu.
Nižšie uvádzam návod, ako sa dá od EC odísť bez pokuty - zrušiť zmluvu s EC elektrina pre domácnosť:

1. EC má na rok 2013 schválenú výšku mesačného poplatku vo výške 0,65 Euro/mesiac
http://www.e-centrum.sk/datab/201219...domacnosti.pdf

2. EC má v oficiálnych cenníkoch uvedenú sumu 0,70 Euro/mesiac
http://www.e-centrum.sk/datab/201317...4_2012base.pdf
aj ostatné cenníky majú sumu 0,70 Euro/mesiac

3. Kto chce, môže EC natrieť na URSO, že EC porušuje cenové rozhodnutie URSO...

4. EC musí zverejniť nový cenník elektriny pre domácnosti, čo znamená, že musia 30 dní pred platnosťou nového cenníka tento nový cenník aj zverejniť na webe a každý, kto chce od nich odísť, má od dátumu zverejnenia nového cenníka 15 dní na to, aby od EC odišiel

Hm, ako dlho bude EC trvať, než zmenia cenníky :-)?
Naposledy upravil gogol99 : 19.01.13 at 17:08
0 0
vcielkaisr vcielkaisr

vcielkaisr je offline (nepripojený) vcielkaisr

som na čiastočnom invalidno dôchodku ...viac
Energetické centrum akceptovalo zrušenie zmluvy v segmente plyn k 1.3.2013,no aj napriek tomu my zaslali v januari rozpis zalohových platieb na rok 2013,na moje upozornenie že rozpis mali urobiť iba za dva mesiace nereagovali,teraz my prišiel listok SIPO,kde je uvedené že sú príjemcami zálohovej platby,aj keď nový dodavateľ potvrdil že zálohu za mesiac marec si bude narokovať šekom a ďalšie platby od apríla už cez SIPO.Ako postupovať aby platba cez SIPO neoprávnene neodišla v prospech Energetického centra ?/SIPO uhrádzam cez účet ku dnu 15 v mesiaci/ vďaka za rady.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať