Zavrieť

Porady

Sídlo firmy a s.r.o.

Od nového roka by sme chceli založiť s.r.o.. Radi by sme mali sídlo v mieste trvalého bydliska, čiže v panelákovom byte. Informovala som sa na to na živnostenskom úrade a tam my povedali, že to nie je problém, ale musíme dať tabuľu s označením na budovu /pred vchod/ a potom označenie firmy aj na dvere do bytu. Táto informácia ma dosť zaskočila a moc mi nevyhovuje. Máte s tým skúsenosti? A ako ste to poriešili Vy. Dá sa to obísť, prípadne nejak inak poriešiť? Za každú dobrú radu ďakujem.
Usporiadat
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
bobotova Pozri príspevok
Dobrý večer,

nahláslili sa mi na kontrolu zo ŽÚ a okrem iného požadujú odo mňa aj povolenie od hygieny na zriadenie prevádzky ( poskytujem účtovné služby), ale ja mám sídlo firmy doma v paneláku , ale služby poskytujem v prenajatom priestore v inom meste, potrebujem teda potvrdenie?
Ďakujem
Obávam sa že áno. U nás majú taký dobrý zvyk, že keď za klienta nahlasujem prevádzku, upozornia ma aj na hygienu. Preto niekedy je lepšie riešiť to súvisiacim priestorom ako samotnou prevádzkou.
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

misomiso Pozri príspevok
A aky urad riesi vynatie z bytoveho fondu? Nie je to nahodou najeky prezitok socializmu, ktory uz 20 rokov neplati?
Tu trosku poopravim, pri uctovnych sluzbach, pokial ich vykonavas vo vlastnom byte a nejde o chranene pracovisko, tak nemusis mat vynatie z bytoveho fondu, a ak vykonava uctovne sluzby ako pise v prenajatom priestore, predpokladam, ze ide o nejaku kancelariu a ten kto ju prenajima, by mal mat toto vyriesene, cize ak jej to prenajal na predmet podnikania ako prevadzku tak by to malo byt bud vynate z bytoveho fondu, alebo ak je to v rodinnom dome , malo by to byt zmene stavebnym uradom , na priestory urcene na podnikanie a nie na byvanie.Teraz zalezi ci ZU od nej chce potvrdenie od hygienika na sidlo podnikania, alebo kde skutocne vykonava cinnost, co predpokladam, ze na miesto kde vykonava cinnost.Aspon u nas to takto kontroluju.
0 0
akina akina

akina je offline (nepripojený) akina

Súhlas hygienika žiadajú živ. úrady len pre prevádzkareň, čiže pre priestor, kde sa činnosť reálne vykonáva. Miesto podnikania u FO je len adresa zapísaná v živnostenskom registri, ku miestu podnikania sa nevyžaduje súhlas hygienika. Ale ak adresa prevádzkarne je totožná s adresou miesta podnikania, tak je súhlas potrebný,ale kvôli prevádzkarni nie miestu podnikania.
0 0
bobotova bobotova

bobotova je offline (nepripojený) bobotova

Dobrý večer, tak mám po kontrole.

Pán na ŽÚ mi povedal, že na činnosti, ktoré mám uvedené v ŽL ( aj vedenie účta) nepotrebujem nahlasovať prevádzku a tým pádom nepotrebujem ani súhlas hygieny. Tak neviem, ale asi záleží od úradníka.
Takže mám všetko O.K.
Ďakujem Vám za odpovede.
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať