Zavrieť

Porady

ovocne a zeleninove stavy

Pekny den Poradaci,

predvcerom som dostala odstavovac a rada by som tieto jesenne dni zdvihla imunitu sebe aj rodine prave vdaka stavam. Aka je vasa najoblubenejsia kombinacia ovocia a zeleniny? co vam chuti? dufam, ze sa inspirujem a zamiesam nieco chutne :-)

moja (zatial) najoblubenejsia kombinacia je mrkva, pomaranc, grep a zazvor
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katalóg je offline (nepripojený) katalóg

    katalóg
    hubatá Pozri príspevok
    Imunitu ste už dávno celá rodina mali mať zabezpečnú domácou zeleninou a ovocím keď bola sezóna a nie teraz na jeseň odšťavovať pomaranče, grepy, zázvor. Je to blbosť. Budete potom hltať tabletky, lebo máte zápchu? A vôbec južné ovocie je plné chemikálií, aby vydržalo pekné na oko v hypermarketoch. Teraz len pekne papkajte zúbkami: kyslú kapustu, červenú cviklu, orechy, mrkvu, jablká, chren, šípky ...... Odšťavovač dať ako vianočný darček najväčšiemu nepriateľovi napr. šéfovi.
    Jesť surové ovocie a zeleninu by mala byť samozrejmosť. S tým súhlasím.
    Briti majú napr. takúto kampaň pre národ,v linku je zaujímavé aké množstvo sa považuje za jednu porciu ovocia a zeleniny.
    http://www.nazeleno.cz/bio/zdrava-vy...iny-denne.aspx
    Inak odšťavovač veľmi dobre poslúži tam, ako to popisovala osky vo svojom príspevku. Kto si potrebuje vyrovnať zásady a kyseliny v organizme, tak odšťavovač je na nezaplatenie. Dokonca som čítala, že všetky druhy ovocia aj zeleniny majú po odšťavení hodnotu 7. Čo je veľmi vysoké číslo, pretože najvyššie je 10. Desiatku má n apr. francúzsky íl.

    osky je offline (nepripojený) osky

    osky
    no,ak sa chces ozaj postarat o imunitu svojej rodiny,mala by si vediet ze kombinacia ovocia a zeleniny sa uplne vylucuje.
    jedina mozna takato kombinacia je mrkva a jablko.
    nemali by sa miesat ani kostkoviny ,citrusy, jadroviny alebo bobuloviny navzajom-ak by sme uz chceli byt celkom puntickari-ale to nedodrzuje asi nikto.

    odstavujem sezonne ovocie a zeleninu,hlavne jablka,hrozno alebo pomarance,alebo mrkvu v kombinacii s paradajkou,ci zelerom.

    !!!ovocne stavy pijem zasadne na lacno,nakolko som sa uz davno docitala,ze ovocie ak sa neje na lacno,tak v tele kvasi a latky z neho telo vobec nevyuziva-nejak to zoxiduje a meni sa to na alkohol.....tak ked ozaj nemam rano tolko casu,radsej si nedam.
    ovocne stavy alebo ovocie stravime cca za pol hodinku,potom uz sa mozeme najes

    zeleninove stavy,nakolko su alkalicke,mozes pit po cely den,dokonca su ovela prospesnejsie.o vylucenych kombinaciach neviem,ale znova plati ,ze najidealnejsie je kombinovat podobne druhy/korenova,plodova,ruzickova ,listova zelenina...../.


    a co sa tyka tej polemiky co je vhodnejsia stava alebo cely plod:
    podla toho co uz roky citam a sledujem,tak samozrejme ze pre zdraveho cloveka je velmi uzitocna aj vlaknina,cize supka.
    kto ma vsak napr. taku rakovinu,je jednoznacne odporucane pitie stiav a cajov,pretoze akakolvek husta strava rakovine dava vyzivu a naviac vycerpava telo travenim.
    tie napoje posilnuju imunitny system a vela ludom tieto kury pomohli.takze je fak ze stavy su vstrebatelnejsie a nezatazuju traviaci system,ale vlakninu treba tiez.

    !!!stavy treba riedit kvalitnou vodou 1:1,alebo 2:1,inak su na zaludok tazke a maju sa pit pomaly,po duskoch.
    do stiav sa odporuca pridat kvapku olivoveho alebo ineho panenskeho oleja-podporuje to vstrebanie vitaminov.
    samozrejme-nepridavame ziadne sladidla!!!!!!!!!!!

    na zdravicko!
    Naposledy upravil osky : 28.10.11 at 05:30

    Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

    Zdenka 0705
    Pre tých, čo odšťavujú som objavila pár receptov na pečenie z mrkvovej drte. Dnes som si vyskúšala tento
    http://varecha.pravda.sk/recepty/mrk...51-recept.html ... je výborný, trošku viac sa mi "uhlo" kokosu, ale to nevadí, ... a tá kupovaná citrónová poleva je vynikajúca...
    Skúste aj iné recepty z drte, sú tam tiež

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    1Dara Pozri príspevok
    pozor surova stava z cvikly znizuje tlak - ja ju lubim ale musim opatrne len po pol deci
    Zapi pol decakom domaceho, to ti tlak zas zdvihne .-)

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    Pripajam receptik, ktory som dnes objavila.
    neviem, ci tu niekde na porade bol uz spomenuty, no mne sa zda dobry.
    vyskusam ho koli stitznej zlaze aj srdiecku.
    http://varecha.pravda.sk/recepty/cit...40-recept.html

    Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

    Zdenka 0705
    mrkva, jablko, cvikla
    mrkva, cvikla
    mrkva, nektarinka
    mrkva, hrozno...... ten zázvor dá šmrnc
    ..... základ je skoro vždy mrkva, jedno pravidlo platí, a to, že nikdy nemiešať zeleninu s ovocím, jedinou výnimkou je mrkva / može sa s ovocím/ a jablko /môže sa so zeleninou/.

    Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

    Zdenka 0705
    skúšala som aj zeler s mrkvou ... mňam, .. a zdravé tiež

    katuliK1986 je offline (nepripojený) katuliK1986

    katuliK1986
    niekde som citala, ze stava je lepsie stravitelna ako ovocie so supkou supka odobera energiu na travenie v zaludku...tak neviem, kde je pravda
    kazdopadne mi chutia viac kombinacie ovocia ako ovocie samotne

    Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

    Zdenka 0705
    drť sa dá tiež použiť, napr. mrkvová výborná do fašírky, ale aj koláča ....

    hubatá je offline (nepripojený) hubatá

    hubatá
    Imunitu ste už dávno celá rodina mali mať zabezpečnú domácou zeleninou a ovocím keď bola sezóna a nie teraz na jeseň odšťavovať pomaranče, grepy, zázvor. Je to blbosť. Budete potom hltať tabletky, lebo máte zápchu? A vôbec južné ovocie je plné chemikálií, aby vydržalo pekné na oko v hypermarketoch. Teraz len pekne papkajte zúbkami: kyslú kapustu, červenú cviklu, orechy, mrkvu, jablká, chren, šípky ...... Odšťavovač dať ako vianočný darček najväčšiemu nepriateľovi napr. šéfovi.

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    ..fuha!..ovocne a zeleninove stavy...čítam a rozmýšlam, aké stavy môže mať ovocie a zelenina.....ale "šťavy" ma nenapadlo...sorryyy

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    pozor surova stava z cvikly znizuje tlak - ja ju lubim ale musim opatrne len po pol deci

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    arizona Pozri príspevok
    Zapi pol decakom domaceho, to ti tlak zas zdvihne .-)
    hej zdvihne ... ale aj pecenove testy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.