Zavrieť

Porady

fiškálna pokladňa - polopate

Dobrý deň prosím skúsenejších o vysvetlenie.
Doteraz tržba cez ERP: vytlačiť blok ZD + DPH = celková suma (jasné)
Vystavená FA: zaplatená cez BU (jasné netreba riešiť)
Vystavená hotovostná FA: takisto OK
Vystevená FA zaevidovaná v knihe došlých faktúr ktorá sa mala uhradiť cez BU ale odberateľ ju zaplatil v hotovosti (príp.čiastkovo v hotovosti)
ako tento príjem "prehnať" cez kasu? Lebo pri zaevidovaní do knihy vyš.faktúr mi ju automaticky program stiahne do evidencie DPH, DPH sa odvedie,
a ja si neviem v praxi predstaviť ako bude táto úhrada povedzme o tri mesiace "zobrazená" na dennej uzávierke. Nemôže sa stať že bude chaos v úhade klasických faktúr so splatnosťou a hotovostných faktúr? Za vysvetlenie vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    neviem, čo myslíš pod "vystavená FA", "vystavená hotovostná FA" a "vystavená FA zaevidovaná v knihe došlých faktúr", pretože vystavená FA, je vždy len vystavená FA, je to Tvoja pohľadávka a preto ani neprichádza do úvahy Tvoja tretia úvaha "vystavená FA zaevidovaná v knihe došlých faktúr". V každom prípade, každá vystavená FA je zaevidovaná v knihe odoslaných faktúr, bez ohľadu na spôsob jej úhrady a DPH je odvedená v tom zdaňovacom období, kedy bola FA vystavená, teda podľa dátumu dodania na faktúre. Pri úhrade vystavenej FA v hotovosti cez ERP, tam treba nastaviť režim "mimo DPH", aby Ti to do DPH-čky nešlo viackrát. Toto si ale musíš poriešiť s Tvojim dodávateľom ERP.

    zaja je offline (nepripojený) zaja

    zaja
    Ďakujem, prave s tou DPH-čkou som mala obavu. Takže ak tomu dobre rozumiem vystavená faktúra ak sa bude platiť v hotovosti tak RP vypluje len sumu úhrady (či už celkovú alebo čiastočnú) s číslom príslušnej FA, a ja cez knihu odoslaných faktúr zaevidujem úhradu ktorá sa prenesie do peňažného denníka tam to rozhodí na základ a dph. Budem musieť predebatovať s technikom. Takže úhrada faktúr má v podstate v reg. pokladni len evidenčný, resp. KONTROLNY charakter?

    fiškálna pokladňa - polopate

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.