Zavrieť

Porady

Pozemok a prejazd cez pozemok

chcel by som poprosit o pomoc pri rieseni mojho problem,

zacal som stavat rodinny dom, vybavil som si urbanisticku studiu kde je napisane co mozem a co nie…riadil som sa presne pokinmi na papieri. pri stavebnom konani mi pan zo stavebneho uradu povedal, ze si mam dat na pozemkovy urad v ba ziadost o prejazd cez ich pozemok… lenze som zistil ze pozemok leziaci pred vchodom na moj pozemok nepatri k nim ale k mestu kde chcem stavat vraj… tak som poprosil geodeta o zistenie vlastnika za nemale peniaze a zistilo sa ze je majitelom fakt mesto kde chcem stavat…. je mozne aby mi urcita osoba pri schvalovani zakazala prejazd cez pozemok na stavbu? zahradu tam mame od r. 1937 a doteraz nikto nikdy neriesil kto a kedy tade chodi… a teraz asi nebudem mat pristu k parcele...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    To, ze to nikto nikdy neriesil neznamena, ze po cudzom pozemku mozte chodit len tak ledabolo.

    Erzebeth je offline (nepripojený) Erzebeth

    Erzebeth
    Právo prechodu sa musí dohodnúť s vlastníkom pozemku, cez ktorý chceš prechádzať. Iba ak by ste nedohodli, rozhodne na návrh súd. Ak chceš stavať v meste, ktoré je aj vlastníkom pozemku o ktorý sa ti jedná, radšej sa skús dohodnúť.

    Pozemok a prejazd cez pozemok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.