Zavrieť

Porady

Rekuperácia a klimatizácia v novostavbe

Nazdar poraďáci , rád by som sa spýtal kto má skúsenosti s klimatizáciou a rekuperáciou v novostavbe podkrovného bytu s plochou 120 m2. Zaujíma ma aký typ rekuperácie a klímy použiť, či je to lepšie nejako skombinovať do spoločných rozvodov alebo zvlášť ? Chcem len pasívnu rekuperáciu, kúrenie (podlahové) a ohrev TUV plynom .
Eventuelne so stropným chladením bez prívodu vody zo studne .
Poprosím hlavne postrehy z praxe ďakujem
Naposledy upravil bob the builder : 23.10.11 at 22:48
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    duecento je offline (nepripojený) duecento

    duecento
    No v prvom rade by som sa ta chcel opytat preco mas zaujem o taku pomerne nakladnu investiciu do podkrovneho bytu. Mam na mysli rekuperaciu. Trosku mi to pribliz.
    Pracujem v tom dost dlho tak by som ti vedel poradit popripade odporucit vhodnu technologiu. Ale vsetko ma viac rieseni. Alebo chces priemo to co si pisal a hotovo?Poradi m v poho.

    sebera je offline (nepripojený) sebera

    Pracujem v oblasti obchodu a služieb ako živnostník. ...viac sebera
    Ja by som sa chcel spýtať na rekuperáciu - výmenu vzduchu. V byte(novostavbe) máme aj po 3 rokoch v zime vlhko(viac ako 60%). Chcel by som len vymieňat vzduch aby som nemal tepelné straty. Doteraz som musel otvárať okná. Kúriť ani nič iné s tým robiť nechcem. Byt má výmeru 70m2. Ako rýchlo sa to vráti??? Odvlhčovače sú nanič. Príčina vlhkosti je pravdepodobne v nekvalitných oknách a 45cm hrubým(tenkým) múrom. Ďakujem.

    topinambur je offline (nepripojený) topinambur

    topinambur
    A chcel by si riesit tu vlhkost s tou rekuperaciou? Ide vlastne o riadene vetranie s rekuperaciou. Cize vetras a rekuperator ti zachyti teplo odvadzaneho vzduchu a tym ohreje privadzany vzduch. Ale tymto sposobom sa ti vzduch az tak velmi neupravi (ak je vonku vlhko, privedie ti vlhky vzduch). Navyse ucinnost rekuperacie je rozna v zavislosti od druhu. Cim vyssia ucinnost rekuperacie, tym vyssia cena. Odporucam navstivit nejakeho predajcu, ktory ti blizsie vysvetli moznosti a budes aj ty vediet na com si aj co sa tyka stavebnych moznosti. V existujucej stavbe tych moznosti je o nieco menej, ale ide to. V tomto pripade sa neda hovorit o navratnosti investicie, ale skor o komforte.
    Ked vyvetras, klesne ti vlhkost? Ak ano, na ako dlho? Zdroje vlhkosti budu asi niekde inde nez nekvalitne okna a tenky mur.
    Nad klimatizaciou si neuvazoval? Da sa nou kurit, chladit, zvlhcovat a odvhlcovat vzduch. Drahsie vedia uz aj vetrat (cca. 2500 eur, ale to su uz silne stroje, ktore zvladnu cely byt).
    duecento :
    Byt bude splnovat charakter nizkoenergetickeho bytu a preto rozmyslam o riadenom vetrani. Navyse sa mi to zda ako velmi komfortné aj ohladom cerstveho vzduchu (napr stale vetranie pocas spanku) aj ako prevencia vlhnutia murov a tvorbe plesni. V byte budu instalovane okna s trojsklom s koeficientom 0,5 a múry budú hermeticky uzavreté a dobre izolované. Aj strecha bude velmi dobre odizolovaná a preto sa mi zdá vhodné ba až potrebné riadené vetranie.
    ďakujem vopred za tvoj odborný názor

    Rekuperácia a klimatizácia v novostavbe

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.